wmaraci reklam

descriptiona ve og:desc 'e tag yazmak seo açısından kayıp mıdır?

5 Mesajlar 844 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
benim oyun,bilgi ve film sitem var bayadır araştırıyorum rakip ust sıraları adamların descriptionda konu tagları yer alıyor og:desc ve twitter:desc de isede tagları yazmıs ustune bıde keyword eklemiş bunu yaparak nasıl ust sıralarda kalıyor veya bu ısın sırrı bumu ben all in seo kullanıyorum ve wordpress kullanıcısıyım bununla ilgili en iyi ayar nedir orjinal bırakmakmı yani: açıklamaya açıklama keyword taglar og:desc ve twitter:desclere tag yazanda gordum acıklama yazanda genelde tag yazıyorlar yoksa heryere tagları eklemekmi?Sizin tecrubeleriniz nelerdir?

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Google zaten description için açıklama yaparken tüm siteyi taradıklarını belirtir ve description için tag eklenemez demez. Sadece her sayfa için aynı descriptionu eklemeyin, bu şekilde ekleyecekseniz hiç eklemeyin biz zaten sayfayı tamamen tarıyoruz diye de açıklaması vardır.

Bir mobil ticaret sitesinde Samsung Galaxy S8 telefonu için örnek description şöyle olabilir:
Samsung Galaxy S8, 5.8 inc Ekran, 32 ve 64 GB Depolama, Full HD LED Ekran, 3xxx mAh Batarya, 4 GB RAM

Önemli olan sayfayı özetler niteliğinde olması ve her sayfa için farklı tanımlanmasıdır.

Düzeltme: Opengrafh kısmını unutmuşum burası sıralamaya etki eden faktör değildir. Önemli olan meta="description" larınızdır. Bunun için üstteki açıklama yeterli olacaktır sanırım.
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
peki şöyle bi sistem düşündüm phpde yapay kodlasam film ismi vs ornek vericem
ironman filmi sizlerle bulusuyor.türkçe dublaj 1080p kalitesinde olan filmde romantik,macera,aksiyon dolu bolumler bulunmaktadır.iyi seyirler gibi description hazırlasam sadece film ismi,kategoriler,türkçe dublaj veya altyazı 1080 p gibi özellkleri değişcek şekilde her konuda eklesem otomatik spama düşermiyim cünku taslak aynı olcak
fruzgar

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
appiah5454 spama düşmezsiniz lakin ne kadar verimli olur orası tartışılır. Wordpress ise siteniz olabildiğince siteyi değil sayfayı kapsayan açıklamalar oluşturmaya çalışın.

Örneğin "Marvel evreninin en zengin kahramanı Demir Adam Filmini full hd 1080p kalitesiyle izleyin" gibi description daha verim sağlayacaktır. Bu mantıkla her filme özel üretebileceğinizi düşünüyorum.

Ekleme: Çünkü siz "full hd 1080p" aramasıyla doğrudan o sayfaya değil ana sayfanıza hit alacaksınız yani o sayfayı direkt bu descriptionlar ile kasmaya çalışmaya gerek yok diye düşünüyorum
appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
çok tesekkurler verdigin bilgiler icin ben bir algoritma gelistirine kadar suanlık seonun kendi ozellıgı olan acıklama ıcınden 80 karakter paylas ozellıgını kullanalım bakalım neler olcak bırde son bırsey sorucam mesela adamın desc film izle vs gibi seyler yer almıyor ama bız yazdıgımızda google o kısmı on plana cıkarıyor mesela marver vsvs yazıyor yanındada googlede arattıgım kelıme sıtenın ıcınde gecıyor bu dedıgınız olay bu sanırım google sıteyı tarıyor ve seo puanın ne kadar ıyıse o kadar sıtenı on plana cıkarıyor dıye tahmın edıyorumfruzgar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al