wmaraci reklam

Google Ads'de KDV hakkında dipnot

10 Mesajlar 1.622 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba

google adwords yeni kullanıcısıyım. Bireysel olarak site reklamı veriyorum. Google adsense ile ilgili daha önce KDv muhabbetlerini gördüğümden dolayı Google adwords ödeme yöntemlerinde Google'ın düştüğü dipnotu paylaşmak istedim. Bunun beyanını yapmak zorunlu mu acaba? ödeme yaparken de kdv yi benim mi ödemem gerekiyor. Biraz ilginç geldi bana. Bakkaldan ekmek alıp sonra vergi dairesine gidip ben ekmek aldım alın size kdv si dermiş gibi bişey bence.

Bu hizmet yalnızca ticari amaçlarla kullanılabilir. KDV'nin hesaplanması ve beyan edilmesi sizin sorumluluğunuzdadır.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Kafam karıştı bu tam olarak nerede yazıyor adwords mu adsense mi? ve tam olarak nerede?

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
fbyazilim adwords te sağ üstte araçlara tıklayınca faturalandırma ve ödemeler kısmına giriyorsunuz. oradan ayarlara girince ödeme yöntemleri yazısının altında not olarak düşmüşler.

İmza!!! Get Closer!

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
KDV tüketim vergisidir ve tüketimin gerçekleştiği yerde ödenir. 2 NL. KDV beyannamesi ile matrah üzerinden genel oranda hesaplama yapılıp beyan edilmesi gerekir. 2019 da çıkan stopaj zorunluluğu ile karistirilmamalidir. 2 NL.KDV ödemek için vergi mükellefi olmaya gerek yoktur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

vergiseldestek adlı üyeden alıntı

KDV tüketim vergisidir ve tüketimin gerçekleştiği yerde ödenir. 2 NL. KDV beyannamesi ile matrah üzerinden genel oranda hesaplama yapılıp beyan edilmesi gerekir. 2019 da çıkan stopaj zorunluluğu ile karistirilmamalidir. 2 NL.KDV ödemek için vergi mükellefi olmaya gerek yoktur.

Bu işlere çok yabancıyım ve benim gibi bilmeyen insan çoktur diye. Yazdıklarından anladığım şu galiba.
aşağıdaki notunuza istinaden;

tüketimin gerçekleştiği yerde ödenir.

Ben google a reklam verdiğimde para öderken vergisini de içinde ödüyorum. Sonra bir vergi dairesine gidip ben google a bukadar para ödedim bu paranın %'de bilmem kaçı KDV dir diyorum. Benim işim bura da bitiyor. Vergi dairesi google dan bu kdv yi daha sonra alıyor.

İmza!!! Get Closer!

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Anladığım kadarıyla google adwords diyor ki:

Kardeşim reklam maliyetini fatura ile gider gösterebilirsiniz ama bunun kdv si bizi bağlamaz.

• Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Bu işlere çok yabancıyım ve benim gibi bilmeyen insan çoktur diye. Yazdıklarından anladığım şu galiba.
aşağıdaki notunuza istinaden;

Ben google a reklam verdiğimde para öderken vergisini de içinde ödüyorum. Sonra bir vergi dairesine gidip ben google a bukadar para ödedim bu paranın %'de bilmem kaçı KDV dir diyorum. Benim işim bura da bitiyor. Vergi dairesi google dan bu kdv yi daha sonra alıyor.

Evet. Siz daha sonra bu reklamı başkasına yansıtıyorsanız fatura ile o KDV yi yansıttığınız kişiden tahsil ediyorsunuz. En son nihai tüketici üzerinde kalıyor KDV.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Evet. Siz daha sonra bu reklamı başkasına yansıtıyorsanız fatura ile o KDV yi yansıttığınız kişiden tahsil ediyorsunuz. En son nihai tüketici üzerinde kalıyor KDV.

nihai tüketici benim yinede bildirmem gerekiyor yani. ozaman bir muhasebeci gerekiyor buna. peki bunun tespiti nasıl yapılır sizce? google böyle bir para aldığını vergi dairesine bildirmediği sürece benim böyle bir ödeme yaptığımı biliyor mu acaba vergi dairesi?

fbyazilim adlı üyeden alıntı

Anladığım kadarıyla google adwords diyor ki:

Kardeşim reklam maliyetini fatura ile gider gösterebilirsiniz ama bunun kdv si bizi bağlamaz.

Bence google burada bir sorumluluğu üstünden atıyor ama yukarıda arkadaşın dediği gibi bir durum söz konusu olabilir.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Evet nihai tüketici olarak kdv2 sorumluluğunuz var ama tespiti nasıl yapılır ? yapılır mı ? KDV ödemeden ticari defterlere kaydedenlere işlem yapılmıştı daha önce. Şahıslarda bu işin tespiti ve cezai yaptırımı biraz zor ama ihtimal dahilinde..

Bu KDV durumunu şöyle düşünebilirsiniz. Yurtdışında fiziki bir ürün de getirseniz gümrük kapısında KDV ödeniyor.. Aynı durum...
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Evet nihai tüketici olarak kdv2 sorumluluğunuz var ama tespiti nasıl yapılır ? yapılır mı ? KDV ödemeden ticari defterlere kaydedenlere işlem yapılmıştı daha önce. Şahıslarda bu işin tespiti ve cezai yaptırımı biraz zor ama ihtimal dahilinde..

Bu KDV durumunu şöyle düşünebilirsiniz. Yurtdışında fiziki bir ürün de getirseniz gümrük kapısında KDV ödeniyor.. Aynı durum...

şimdi olayı tam idrak ettim. Değerli yorumunuz için teşekkürler. Devlet alacağını bırakmaz derler. Elbet birgün çıkar bu karşımıza.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al