wmaraci reklam

Google ve Adsense Deneyim ve Tecrübelerim Özet

14 Mesajlar 3.278 Okunma
wmaraci reklam

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar öncelikle uzun bir yazı ama okursan senin katkına olacağına eminim. Umarım aklına takılan soruların, cevaplarını bulursun.

Domain Uzantısı Önemli Mi ? Nasıl İstediğim Kelime Ön Sıradayım ?

Akıllara takılan en önemli sorulardan bazıları. Arkadaşlar uzantı çok önemli değildir, bazıları illaki .com felan olsun, bu konuya okuduktan sonra onlara bunu deyince gülün ve güleceğinize bizzat eminim :)

Rakipleriniz fazla ise sıralama önlere demiyorum, 1. sayfanın ilk sıralarına çıkmak istiyorsanız, uzantı işini son plana atıyorsunuz.
Önceliğiniz yükselmek istediğiniz anahtar kelime yani keyword bir domain alıyorsunuz, hangisi boşta ise alın ve başlayın.

Ben ".co" başladım, bazı burda ki konuları okudum alakalı, colombia domain google açısından kötüdür .com daha iyidir almayın tarzı baltamalar gördüm ve güldüm. Burdan o arkadaşlara cevap niteleğinde yazımı bırakıyorum umarım başklarının umutlarını, fikirlerini kırmazlar.

İstediğim keyword domain .co ile aldım, ki bu kelimede rakiplerim çok fazla 5 sayfa kadar, 1.sayfada ki siteler en az 5-10-15 senelik. Bu projemde 1 ay içerisinde keyword domain ile ilk sayfadayım hatta 3. sırada :) ki bahsettiğim siteler +2000 makale, bizde taş çatlasa 150 felan.

Tanıtım Yazıları ve Backlink Tuzağı ?

Bazı kişiler diyor ya hani, illa ki tanıtım yazısı, backlink olmadan olmaz. Arkadaşlar bunlar kimse kusura bakmasın boş iş ve gereksiz para. Bu işlemleri sizde yapabilirsiniz. Bu paraları özgün makale alın sitenize girin, dönüşü size kat ve kat fazla olacaktır ki bunu birkaç cevaplarda belirttim.

Hangi Satıcı, Sitelerden Tanıtım Yazısı ve Backlink Alınmalı ?

Zaten backlink ve tanıtım yazıları satan kişilerden, sitelere fayda oluyor mu oluyor. Lakin ileriye dönüş sağlam bir şekilde düşüş alıcaksınız. Çünkü satış yapan kişiler sürekli tanıtım yazısı, backlink çıkışı veya özgün diye tabir edilen sitelere ekleniyor, buda sitenizi ilerleyen süreçte çok zarar veriyor. Eğer ki sağlam tanıtım yazısı, backlink çıkışı istiyorsanız. Sağlam indexli bir siteden ki en az 1000 TL meblağ ile az çıkış almış siteyi tercih ediniz.

Adsense Nasıl Alabilirim? veya Alamıyorum

Öncelikle adsense almak istiyorsanız, sade,yalın ve gözü yormayan güzel bir tema bulmalısınız. Bu çok önemli çünkü ne kadar içerik girseniz de sitenizin teması çok gösterişli ve yavaş açılıyorsa kusura bakmayın almanız çok zor :)

Diğer bir konu bazı kişiler alamama sebebiniz hakkımızda, gizlilik vb. şeyler ekleyin alırsınız, o kişiler ekliyor ve yine aynı sorun alamıyorlar niye ?

Tema'nın ardından içeriğin özgünlüğü ve kalitesi çok önemli. Siz gidipte başka sitenin o konu hakkında kullanmış olduğu resimi makeleye eklerseniz, Adsense'nin ve Google önünde 0-1 yani mağlup başlarsınız. Kısacası makaleyi sadece özgün yazmak yetmez. Ben kopya makale kullanmadığım gibi, kopya resimde kullanmıyorum ve sıralamada kısa sürede olmasa da yakın bir zamanda çok rahat 1.sayfaya gelebiliyorum ve geliyorumda.

Buraya kadar hepsini yaptınız veya mevcut ise yine alamıyorsanız ? Sorun o zaman sitenizde ki paylaşmış olduğunuz makalelere organik aranma hacmi ile gelen sayısı çok azdır, zaten politika reddinde ana sebepler arasındadır. Diğer alınmama sebepleri ise politakalar ile uyumsuz olması w4rez, adult veya spam, kopya içerik gibi gibi.
bekirbulut AdSenseisi

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
altına imza atılır, adsense 3 senedir kullanıyorum ve buna yakın taktiklerle aylık gelir olarak 1000 TL'yi buldum.
Penunbra mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

TekUmut TekUmut Kişiye Özel Karikatür Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 15, (%100)
Yakında bir blog kurmayı planlıyorum. Şuanda ilk olarak içerikleri ayarlamakla işe başladım ki içerik beni yormasın.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)

cipralex adlı üyeden alıntı

altına imza atılır, adsense 3 senedir kullanıyorum ve buna yakın taktiklerle aylık gelir olarak 1000 TL'yi buldum.

Allah daha çok kazandırsın hocam.

Yakında bir blog kurmayı planlıyorum. Şuanda ilk olarak içerikleri ayarlamakla işe başladım ki içerik beni yormasın.

Umarım istediğin hedefi, hayali gerçekleştirirsin. Aklına takılan, hatta yapamadığın birşey olursa SEO, Sitemap vs. ücretsiz yardımcı olurum kardeşim aklında bulunsun. Yeter ki insanları yanlış yönlere ve umudunu kıranlardan kurtulalım.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Penunbra Söylediklerinize harfiyen katılıyorum hocam.
Penunbra

kişi bu mesajı beğendi.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Penunbra Elinize sağlık hocam. Tecrübelerinizi güzel bir şekilde, sıkmadan, kısa ve öz bir şekilde aktarmışsınız.
Penunbra

kişi bu mesajı beğendi.

mehmetarikan mehmetarikan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 40 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Bugün adsenseden mail geldi. Siteniz onaylandı maili. Adsenseye girdim reklam kodu almak için Siteniz inceleniyor yazısı ile karşılaştım. Daha önce karşılaşan var mı? Hesaptan çıkış yaptım tekrar girdim sonuç aynı. 4 yıldır adsense kullanıyorum ilk defa böyle saçmalıkla karşılaştım.

Dünya kendinden kaçabileceğin kadar büyük değil.

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Bugün adsenseden mail geldi. Siteniz onaylandı maili. Adsenseye girdim reklam kodu almak için Siteniz inceleniyor yazısı ile karşılaştım. Daha önce karşılaşan var mı? Hesaptan çıkış yaptım tekrar girdim sonuç aynı. 4 yıldır adsense kullanıyorum ilk defa böyle saçmalıkla karşılaştım.

mehmetarikan Adsense bazı hesap ve siteleri 3. aşamalı onay işlemine tabi tutabiliyor. Kısacası başvuru onaylandıktan sonra tekrar incelemeye alabiliyor. Bu son aşamanın yani incelemenin ardından kesin olarak karar veriliyor.

Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız, başarılar.
mehmetarikan

kişi bu mesajı beğendi.

kolcu kolcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 30 / 146
  • Ticaret 21, (%100)
Siteniz kaç aylık?
Bu 3. sıraya çıktım, 5-10 yıllık siteleri geçtim dediğiniz keyword un aranma hacmi nedir?
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
hocam güzel anlatmışşısınız teşekkür ederim.benim domainimde keybord olmasına ragmen o yıllık meşhur siteleri gecemiyorum.yazılarım da özgün bunu nasıl yapabiliriz.yoast seo kurum suan biraz daha iyi gibi.Adsense geliri tamamen tema odaklı.son zamanlarda sitemde tema değiştirdim kac ayır 10 kuruş kazanamazken agustos ayında 7-8 tl geldi.Temayı şuanlık bıraktım.test aşamasında.ama sitemin googlede geri sırada olması can sıkıcı.backling ve benzeri gibi şeylere bulaşmadım hic.bu konuda tavsiyeleriniz varmı ayriyetten?

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al