wmaraci reklam

Google da ilk 500 e neden giremiyorum?

21 Mesajlar 5.018 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Şu soruyu hergün görmekten artık gına geldi açıklamasını yapalım da kurtulalım,

1. Google da sıralamada ilk 500`e girememenizin büyük bir payını sitenizin yeni olmasından kaynaklanıyor. Yani siteniz 3 ayı doldurmadıysa hemen Anahtar kelimeniz de sıralamaya girmeyi düşünmeyin.

2. Özgün içerik girin sürekli sitenizi güncel tutun Anahtar kelimelerinize yazdığınız makalelerin içerisin de sık sık tekrarlayın. Tabii her paragrafta her cümlede degil gerekli yerlerde kullanın. Çoğunuz zaten " ben özgün içerik giriyorum, güncel tutuyorum. " diyordur hepinizin duygularını biliyorum, farkındayım ama 1.ci madde hala sizin içinde geçerli.

3. Yeni bir siteyi linke bogmak, tanıtım yazısına boğmak yarar getirmez zarar getirir hemde çok büyük zarar. Ama şu webmaster arkadaş bana böyle demedi, sizin dediğinizin tam tersini dedi filan diyeceksiniz. O webmaster veya çalıştığınız seocu sadece cebinde ki parayı düşünüyor, yani siz umrunda filan degilsiniz. Bunun bilincinde oda zaten, " yok seni şu kelimede yükseltecem, tanıtım yazısı, backlink vb " yeni site için çok yararlı diyorsa gıdım kadar anlamıyor bu işten emin olun.

4. Sitenizin kategorisiyle alakası olmayan, anahtar kelimenizle bağdaş kurmayan yazıları kaldırın. Sitenize kopya içerik veya R-wite içerik girmeyin.

5. Siteniz için yararlı şeyler yapın " Sosyal imleme, reklam " vb. Yani siteniz bir Alexa da otursun hit gelsin, hit gelmeden anında yükselmek anlamsız. Herşeyi arama motorlarından ummayın, kendiniz yapın.

Bu 5. Madde en önemlileridir daha çok var fakat o maddeler nadiren gelir.

Umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin.
UtkuCelik Jengawer Sndesign

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Peki ilk 10 da olan bir site neden aniden birkaç gün içerisinde ilk 200 lere düşer. Bahsettiğiniz konulardan farklı birşey olabilir mi.

Sitem 1 yıllık son zamanda aniden arka arkaya link vermiş olabilirim. Olabilirim diyorum çünkü yeni birşey öğreniyorum ve deniyorum. Günde bir kaç siteden yaklaşık 10 link versek. Bu düşüş öngörülebilirmi.

Filmlerin açıklamalarını kendim yazmam mümkün değil. Merkez denilecek yerlerden kopyalayarak yapıyorum. Sonuçta amacım yazı değil video paylaşma. Google bunu anlayıp bu düşüş olmuş olabilir mi.

Film sitelerinde özgün olan tek şey video ve videonun linkleri yazı olarak düşünürsek. Kendimizden birşey katmak söz konusu olmadığını için peki google beni neye göre sıraya koyuyor. Backlink ve sosyal paylaşımlara göremi.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

nettehdizle adlı üyeden alıntı

Peki ilk 10 da olan bir site neden aniden birkaç gün içerisinde ilk 200 lere düşer. Bahsettiğiniz konulardan farklı birşey olabilir mi.

Sitem 1 yıllık son zamanda aniden arka arkaya link vermiş olabilirim. Olabilirim diyorum çünkü yeni birşey öğreniyorum ve deniyorum. Günde bir kaç siteden yaklaşık 10 link versek. Bu düşüş öngörülebilirmi.

Filmlerin açıklamalarını kendim yazmam mümkün değil. Merkez denilecek yerlerden kopyalayarak yapıyorum. Sonuçta amacım yazı değil video paylaşma. Google bunu anlayıp bu düşüş olmuş olabilir mi.

Film sitelerinde özgün olan tek şey video ve videonun linkleri yazı olarak düşünürsek. Kendimizden birşey katmak söz konusu olmadığını için peki google beni neye göre sıraya koyuyor. Backlink ve sosyal paylaşımlara göremi.

Ben warez sitelerden bahsetmedim üstte farkettiyseniz. Warez sitelerle de hiç ugraşmadım malesef.
farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Bilgi için teşekkürler hocam. Ben de sürekli neden ilk 500'e giremiyorum diye kendi kendime soruyordum. Daha siteyi açalı 2 ay bile olmadı sanırım bu yüzdenmiş.

Ek Olarak: Bilgi için teşekkürler hocam. Ben de sürekli neden ilk 500'e giremiyorum diye kendi kendime soruyordum. Daha siteyi açalı 2 ay bile olmadı sanırım bu yüzdenmiş.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

demirelplus demirelplus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
ben sitemi açalı 2 hafta oldu bazı uzun kelimelerde ilk sayfalardayım öle 1-2 kelimede baya uzaktayım 300-500+

Ek Olarak: ben sitemi açalı 2 hafta oldu bazı uzun kelimelerde ilk sayfalardayım öle 1-2 kelimede baya uzaktayım 300-500+

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)

demirelplus adlı üyeden alıntı

ben sitemi açalı 2 hafta oldu bazı uzun kelimelerde ilk sayfalardayım öle 1-2 kelimede baya uzaktayım 300-500+

Ek Olarak: ben sitemi açalı 2 hafta oldu bazı uzun kelimelerde ilk sayfalardayım öle 1-2 kelimede baya uzaktayım 300-500+

uzun kelimeler daha odaklı kelime öbekleri olduğu için üst sıralarda olmanız normal

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Sitede kullanılan scriptlerin de üst sıralara çıkmada faydası oluyor. Mesela SMF kullandığım zamanlar ile şuan XenForo kullanımımdaki durum hiç aynı değil.

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
@Economist Merhabalar ...

3 Yıl 3 Aylık bi Sitem Var .. Kelime bazlı yukselemememın sebebı kelime bazlı yukselmek ıstedıgım kelımelerin rant payı yuksek olması yuzunden mı ilk 500 'e giremiyorum : )) Devrik bı cumle oldu ama umarım anlatabıldım :D

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

WaLek adlı üyeden alıntı

@Economist Merhabalar ...

3 Yıl 3 Aylık bi Sitem Var .. Kelime bazlı yukselemememın sebebı kelime bazlı yukselmek ıstedıgım kelımelerin rant payı yuksek olması yuzunden mı ilk 500 'e giremiyorum : )) Devrik bı cumle oldu ama umarım anlatabıldım :D

Cevabınızı vermişsiniz zaten.

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
@TuncaySahin ... 3 Senedir ugrasıp bi arpa boyu lerlememe adamın canını sıkan zaten : ) Hacklink calısan nası oluo hala daha bu denlı 1 2 aylık sıteyı koparıp goturebiliyor .. Biz yok soundbox bılmem ne derken bu hallerdeyız... Google algoritmasnıda cozemedık ya neyse .. Artık PR diye bı odulumuzde kalmadı sayılır ..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al