wmaraci reklam

Google Sıralaması Hakkında Küçük Bir Soru

5 Mesajlar 704 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ennrh ennrh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 38 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir hafta önce web sitemde bir yazı paylaştım ve daha sonra bu yazıyı tanıtım amaçlı olarak birkaç farklı sitede daha paylaştım. Google'da yazımın sıralamalarına bakarken benim anahtar kelimede benim sitemin sıralaması ilk 100'de bile değilken kaynak belirterek tanıtım amaçlı paylaştığım başka diğer siteler ilk 20'de çıkıyorlar. Bu durum normal mi sizce? Ne yapmam gerekiyor?

Not: Yazıyı paylaştıktan sonra google gibi getir ile yazıyı indekslettim ve daha sonra diğer sitelerde paylaştım.

http://www.pubtekno.com
wmaraci
reklam

ahotus ahotus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 52 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Takip

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam farklı sitelerin yaşı günü felan olabilir. Yada keyword hacmine göre değişklik gösterebilir.

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
Gayet normal. Otoriteler ve eski sitelerde paylaşılan aynı makale onlarda daha iyi konumlara gelir. Sizin makalenizi aynen çalıp koysalar bile onlar sıralama alır siz aynı sıralamayı alamazsınız. Orda önemli olan o yazının sıralamaya girmesi değildir, önemli olan o makaleden size link çıkışı olmasıdır. Belki o makale için sıralama sorunu yaşarsınız ama sitenizin genel anlamda ilerlemesi için takviye almış olur.

Yok imza falan
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ennrh ennrh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 38 / 78
  • Ticaret 7, (%100)

dump3cz adlı üyeden alıntı

Hocam farklı sitelerin yaşı günü felan olabilir. Yada keyword hacmine göre değişklik gösterebilir.

gaste adlı üyeden alıntı

Gayet normal. Otoriteler ve eski sitelerde paylaşılan aynı makale onlarda daha iyi konumlara gelir. Sizin makalenizi aynen çalıp koysalar bile onlar sıralama alır siz aynı sıralamayı alamazsınız. Orda önemli olan o yazının sıralamaya girmesi değildir, önemli olan o makaleden size link çıkışı olmasıdır. Belki o makale için sıralama sorunu yaşarsınız ama sitenizin genel anlamda ilerlemesi için takviye almış olur.

Anladım teşekkürler. Ben yazı aynı olduğu için daha erken tarihli paylaşım daha üstte çıkar diye düşünmüştüm. Peki yazımın spam muamelesi görüp görmediğini nasıl öğrenebilirim. Çünkü yazdığım anahtar kelimede 2. sayfadan aşağıda çıkmıyorken genelde şimdi ilk 10 sayfada bile yok. Search console üzerinde "manuel spam işlemi" bulunamadı yazıyor. Spam kontrolü için başka bir yol var mı?

http://www.pubtekno.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al