wmaraci reklam

Google'a göre başarısızlık yok!

10 Mesajlar 1.308 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Google, ardı ardına gelen moral bozucu kötü haberlere ilk ağızdan cevap verdi...

Google + hakkında ardı ardına gelen kötü haberler, görünüşe göre internet devi Google'ın moralini bozmuyor. Google CEO'su Eric Schmidt'e bakılırsa Google+ yakında bir çok yeniliği devreye sokacak. Schmidt, sosyal ağın Facebook ile karşılaştırılmasının haksızlık olduğunu düşünüyor.

Londra'daki Google Big Tent etkinliğinde konuşan Schmidt, şirketin Google+'ı gözden çıkarmayı düşündüğü dedikodularını yalanladı.

Schmidt "Benim hoşuma giden, çok iyi yönetilen, işletilen ve 12 yıldır pazarda olan bir rakiple karşılaştırılmamız. Google+ rakiplerimiz ve [Facebook'un] başarısı gözönüne alındığında umduğumdan daha iyi bir performans sergiliyor. Bence başarılı olduk mu? Kesinlikle!" dedi

Google+'ın hemen başarılı olmasını beklemenin haksızlık olacağının altını çizen Schmidt, "Eğer Google+ 12 yıldan az zamanda başarılı olursa bu sonuç beni tatmin eder. Belki de mesele Google'ın girdiği alanlarda küçük başlayıp zamanla büyüme şansının olmaması. Doğrudan büyük bir giriş yapmak zorundayız." dedi.

Schmidt ayrıca Google'ın sosyal platform için harika yeni özellikler planladığını da söyledi. "İnsanların Google+'ı kullanış tarzı tam bizim kafamızdakine uygun. Şu sıralar Hangouts tırmanışta. Pek çok yeni özelliği yakında sunacağız" dedi.

Kaynak: CHIP Online

wmaraci
reklam

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Bence Facebook bu tür projelerde her insanın isteğini karşılıyor.

Gerçi çoktandır şu uygulamalar,virüs , zaman tüneli vb. şeyler yüzünden kullanılamaz hale gelse de insanların Facebook'u bırakıp ya da ona benzer/alternatif farklı bir siteye girip zaman harcaması zor gözüküyor.

Google+ öyle bir şey yapmalı ki rakipleri de şaşırmalı bu duruma.
Doğal olarak insanlar oraya üye olabilsin vakit geçirebilsin.

mavice.net

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)

Atakan adlı üyeden alıntı

Belki de mesele Google'ın girdiği alanlarda küçük başlayıp zamanla büyüme şansının olmaması. Doğrudan büyük bir giriş yapmak zorundayız.

Bu söze gerçekten katılıyorum, google istese Facebook gibi bir sosyal ağ kurabilir ve Facebookun hitlerini üyelerini yarıya indirebilir
Bunu yapabilecek gücü ve elinde imkanları var + projesinde ısrar ettiklerine göre bir bildikleri vardır,
Kişisel görüşüm + projesinin pek tutmayacagı gibi
Ama Google Facebook benzeri bir sosyal ag olusturur ve bu sosyal ag'a Facebooktan daha iyi özellikler katabilirse başarılı olur

W1L3D4 W1L3D4 İşsizi İşsizin İşsassız.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 8 / 89
  • Ticaret 15, (%93)
facebook cıktı cıkalı huzurumuz kalmadı..
kasparow116

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eportaltr eportaltr Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 20 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Google'nin Facebook'un karşısına tabiki çok iyi bir sosyal ağ kurar fakat gelgelelim işin ucunda google varsa 5 defa daha düşünmek gerekir. google'nin stratejileri ve pazarlama politikaları inanın alışılagelmiş sistemlerden çok ötedir bunu kendi video sitesi varken Youtube alarak yaptı.
Kısaca Google , facebook 'u kısa değil fakat uzun vadede gözüne kestirmiş bir lokma olarak görmektedir. sadece zamanını beklemektedir yutmak için.

Gamer Gamer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek SEO , Ticaret
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 2, (%100)
Google+ , Facebook'a bir alternatif olarak görülmemelidir. Google+'ın iç acıcı tasarımı , temiz uygulamaları , kontrollü postlar vb özellikleri ile Facebook ile alakasının kesildiğini düşünüyorum. Google+ ap ayrı bir dünya. Fakat bunu hepimiz biliyoruzki Google+ ilerde reklam malzemesi olacak.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
bence atağa geçme sırası. facenin cılkı çıktı artık. her paylaşımda spam ve saçma sapan yorumlar. profile giriyorum baştan aşağı reklam dolmuş. temizlemeye üşeniyorum.

spyhepyek spyhepyek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 55 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Ne Facebook, ne Twitter ne de başka bir oluşum Google'ın bir adım gerisinde bile olamaz. Tüm ipler Google'ın elindedir ve hangi ipi ne zaman çekeceğinin farkındadır kendisi. Google'ın gözünde Zuckerberg daha dünkü bebedir.

Ezber Ezber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Google+ ilk hatayı davetiye ile yaptı bence. Diğer hataları ise karmaşa. Google+ içinde benimle alakasız saçma sapan insanların haberlerini görüyorum. Bana ne! Arkadaş eklemek artık çok sıradan ve yaratıcı değil. Video mu ee zaten her video sitesi facebook ile çalışabiliyor. Binlerce arkadaşını bırakp bir insan neden Google + ya geçsin ki! Facebook ile bağlan özelliği var artık sitelerde. Facebook 0 ile mobil kullanımını arttırdı. İnsanlar mesaj yerine kullanmaya başladı; ancak google bu yarışta sınıfta kaldı.

Bana kalırsa tek çözüm şu olur. Tüm arkadaş listesini aktarabileceği ve temel bilgileri direk ekleyebileceği bir sistem olmalı. İnsanlar sil baştan hayatta doldurmazlar o formu. Bir de google a insanlar güvenmiyor bence. Senin yazdığın harfi bile fitreleyip ileride senin başını derde sokabilir. Bugün kapı numarana kadar otomatik bulan bir hesaptan bahsediyoruz.

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

La Mekan adlı üyeden alıntı

Bu söze gerçekten katılıyorum, google istese Facebook gibi bir sosyal ağ kurabilir ve Facebookun hitlerini üyelerini yarıya indirebilir
Bunu yapabilecek gücü ve elinde imkanları var + projesinde ısrar ettiklerine göre bir bildikleri vardır,
Kişisel görüşüm + projesinin pek tutmayacagı gibi
Ama Google Facebook benzeri bir sosyal ag olusturur ve bu sosyal ag'a Facebooktan daha iyi özellikler katabilirse başarılı olur

O söze bende gerçekten katılıyorum gerçekten Google'nin girdiği her işte bir numara olması isteniyor. fakat Google isterse Facebook gibi sosyal ağ kurup onun ziyaretçilerinin yarısını almaz genelde gidip Facebooku alır ve sorunu ortadan kaldırır :) Googlenin genel prensibi budur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al