wmaraci reklam

Google'da 1. sıradayım fakat hiç tık yok?

16 Mesajlar 2.156 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Doruk hocam grillz en düşük olanı. Orada “engagement rings” ve “jewelry stores” kelimeleri var. Hep cpc leri 3-5 dolarlara çıkan hem de rekabetin had safhada olduğu kelimeler.
Title ve description da gayet uygun, site içeriği de uygun. Yani new yorktan “jewelry stores” araması yapan kişiye direkt olarak sitemde bulunan jewelry stores in new york sayfasını gösteriyor ama sıfır tıklama.

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar Doruk Evet toplam 18k aranma hacmi az değil ancak kelimelere baktığımızda hepsinin yanında "near me" yani "yakınımda" eki var. Bu da çoğu aramalarda harita snippet çıkıyor anlamına geliyor.

Google bu snippet olayı ile kullanıcı deneyimini arttırdı ama bir çok sitenin ekmeğini kesti. Bu olaya farklı olarak döviz sitelerini örnek olarak gösterebilirim.

Mesela kullanıcı google'a "dolar kuru" (1m+ aranma hacmi) aramasını yaptığında google snippet çıkıyor. Kullanıcı organik sonuçlardaki döviz sitelerine bakmıyor bile. Veya diyet siteleri. Kullanıcı "elma kaç kalori" aramasını yapıyor ve yine google snippet çıkıyor.

Bunların dışında borsa aramaları dahil bir çok sektörde durum aynı. Tabi bir önceki mesajımda belirttiğim gibi bir de google sonuçlarında verilen reklamları da hesaba katmalıyız.
impjix Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
MasterKazanç evet snippet da olabilir ama neyi gösteriyo snippetlarda onu anlayamadım maalesef, snippet gösterdiğinde genelde çok reklam almıyor. Site directory sitesi ciddi bir data var tüm Abd nin. Site daha 1 aylık yani çok yeni bekleyip göreceğim. Günlük 1000 hite 1000usd adsense beklentim var aylık :) arama termleri şimdilik çok neşeli (1. Sırada çıkanlardan bahsetmiyorum direkt mağaza adı ile çıkanlar)

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
evet snippet da olabilir ama neyi gösteriyo snippetlarda onu anlayamadım maalesef, snippet gösterdiğinde genelde çok reklam almıyor. Site directory sitesi ciddi bir data var tüm Abd nin. Site daha 1 aylık yani çok yeni bekleyip göreceğim. Günlük 1000 hite 1000usd adsense beklentim var aylık arama termleri şimdilik çok neşeli (1. Sırada çıkanlardan bahsetmiyorum direkt mağaza adı ile çıkanlar)

Ben arama yaptığımda şöyle bir sonuçla karşılaşıyorum; https://prnt.sc/t1labj

En üstte 2 reklam. Ortada harita snippet ve people also ask snippet altında da organik sonuçlar sıralanmış.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
MasterKazanç katkılarınız için teşekkürler hocam. Taa o bilgilendirme snippetının bile altında çıkıyor 1. Sıra dahi olsa demek. Fakat 1 tane tıklama olmaması ilginç. Bekleyip göreceğim artık biraz daha artsın aranmalar. Her gün 1.3 katı artıyor aranma hacmi. İyi bir hale geldiğinde anlaşılır sanırım ne olduğu.

Arama terimlerinin çoğu mobilden geliyor, mobilde bende reklam çıkmıyor direkt map ve snippet geliyor.

Tekrar teşekkür ederim. Farklı deneyimleri olanlar da varsa bilgilendirirlerse sevinirim.
MasterKazanc

kişi bu mesajı beğendi.

toprakyalcndag toprakyalcndag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 2 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam istersen telegram kanallarımda reklamını yapabilirim sitenin hiti artar düşünürsen @Toprakamdin telegramdan yaz hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al