wmaraci reklam

Bu kadarı abartı değil midir?

10 Mesajlar 1.081 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Google'a "com.tr" yazdım. Karşıma domain firmalarının çıkmasını beklerken bu internet eşkıyaları çıktı. Sizce de bu kadarı abartı değil mi? Günlük hayat ile ilgili iş ile ilgili neredeyse her ama her aramada eksik olmayan ve sadece yazılmak için uzun tutulmuş, bazen sorunun cevabını bile barındırmayan sadece arama motorunda çıkmak için yazılmış yazılar icerikler barındıran bu sitelerin şu durumu abartı degil midir?

Ve aynı zamanda Google'ında bu siteleri sanki elle tutup başa koyar gibi her seferinde ilk sırada çıkarması bence hala google 'ın algoritmasında düzeltmeler sağlaması gerektiğini düşündürüyor. Iyi bile olsa kötü bile olsa işe yaramaz bile olsa bu herifler "hıh" dedimi ortalığı yakıp kavuruyorlar. Icerikleri tartışmasız ilk sıralarda çıkıyor. Bu siteler ne yazarsa yazsın öyle.

wmaraci
reklam

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Sen beğenirsin, beğenmezsin ama bu sitelerin Türkiye'nin en çok ziyaret edilen siteleri olduğu gerçeğini inkar edemezsin. Domain kayıt firmalarına ulaşmak için "com.tr domain kaydı" yazman yeterli.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam söz konusu benim domain firmasina erisebilmem değil zaten şuan. Bunlar Türkiyede en çok tıklanan siteler ise sebebi üstte bahsettiklerim. Durumu görüyorsunuz.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
arama sonucu bana mantıklı geldi. en çok girilen com.tr uzantılı siteleri listelemiş. demek ki com.tr arayan insanlar bu sitelere giriyorlarmış. domain kayıt firması aramıyorlarmış. 1milyonda 1 siz aramışsınız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
CivanDemir Bahsi geçen siteler Türkiyede en çok ziyaret edilen siteler arasında. Kuruluş tarihleri ise 1996 (milliyet.com.tr) 2000 (takvim.com.tr) yani bu forumdaki çoğu insan daha internete girmeyi bile bilmiyorken onlar internet üzerinden yayın hayatına çoktan giriş yapmıştı.. Onlar üst sıralarda çıkmayacakda kim çıkacak?

İnternet eşkiyaları söylemini hiç yakıştıramadım, şu durumda sizin 97 doğumlu olduğunuzu göz önünde bulundurursak siz daha 1 yaşındayken adamlar gece gündüz bu iş için çalışıyordu. Bana göre tamamen azmin zaferi. Alt sıralarda çıksalardı absürt bir durum olurdu. O yüzden konu tartışmaya kapalı.

Ben iki siteyide yakından takip ederim, okuduğum makalelerde ve haberlerde yeteri kadar bilgi sahibi oluyorum. Bu sektörde çoğu kişiden daha iyi yapıyorlar işlerini emin olabilirsiniz.
Alper

kişi bu mesajı beğendi.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Sitelerin önce kurulmuş olması önemli değil. Bu siteler haber sitesi adı altında internette aratılabilecek her türlü konuda spam içerik üretiyorlar. Yazılar başka sitelerden kopya olarak çekiliyor ama yine de Google bunun önlemini almıyor. Milyonlarca indexleri olan bu siteler başka sitelerden (ç)aldıkları kopya bir içerik ile bizim kazanmamızı da engelliyor. Bunun için acilen bir önlem alınması gerektiğini düşünüyorum.

kehribar kehribar مشغول Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 156
  • Ticaret 10, (%100)
SametTEKE Sitelerin önce kurulmuş olması önemli değil mi? Arkadaşlar komik olmayın, site ne kadar eski ise Google için o kadar değerlidir. Googleda değer verdiği siteleri üst sıralarda çıkarır. Ayrıca binlerce makale mevcut sitede. Sizin deyiminizle çaldıkları kopya içerikleri Anadolu Ajans gibi büyük haber merkezlerinden alıyorlar zaten. Yüzlerce köşe yazarı, editörü, gazeticisi var. Tek bir kişi içerik girmiyor o siteye. Gazeticiliğe yıllarını vermiş bir şirket sizin 2-3 aylık sitenizden içerik çalmaz içiniz rahat olsun..

Bu adamlar sadece internetten yayın hayatına başladığında (gazeteyi söylemiyorum bile) çoğu forum üyesi daha dünyada değildi.. Neyden bahsediyorsunuz?

ibrahimylmz ibrahimylmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 24 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış... ama neyse karşıdan gelen düşünceye kapalı olduğunuzu düşünerek yorum yapmayacağım.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Google aşağı google yukarı.. Google yokken Altavista vardı be(hey gidi).. Biraz Bing,Yippy, Duck duck go yapın. neyse bu farklı konu..

com.tr siteleri belgeli olarak alınıyor ama şimdilik. Belge olduğu için resmiyet kazanmış oluyor. Domain otoritesi ve resmiyet işin içine girince google algoritmaları! seni dinlemez beni dinlemez gider onları dinler. Evet çalıntı içeriklere denk geldim bende belki de değildi yazar satmış olabilir yazar hem orada yazıyordur hemde kendi içeriği diye kendi blogunda falanda yazıyordur bilemeyiz.

Bizlerin dezavantajı ekip olmadan, plan proje olmadan bu işlerle meşgul olmamız. Hani ya tutarsa misali dalmışız bu dünyaya. Onlar günde sence kaç içerik giriyorlar ya da çalıyorlardır? Sadece bir kategori ile ilgilenen kaç kişi vardır bilemeyiz. Artı ajanslara üyeler ve hiç üretmeseler dahi ajansların derlemiş olduğu haberi girseler bile yeter.

Şöyle konuya yakın bir örnek daha vereyim yabancı siteden bir çeviri ve özgünleştirmemden sonra benimle aynı kulvarda yarışan bir site 5 gün sonra aynı konuda benzer başlıklar ve cümleler ile haberi yayınladığı halde ilk sırada yer aldı. Ben ise 2.sayfa.. Bu otorite ve aram motorlarının seni nasıl gördüğü ile alakalı. En fazla kaç içeriğimiz var ki? Kaç milyon index alıyoruz? Zoruma gitti mi? Gitti belki de çaldı. Ama bu beni yıldıramaz ki? Her seferinde daha çok hırs ve azimle sarılıyorum yazılarıma..

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)

kehribar adlı üyeden alıntı

SametTEKE Sitelerin önce kurulmuş olması önemli değil mi? Arkadaşlar komik olmayın, site ne kadar eski ise Google için o kadar değerlidir. Googleda değer verdiği siteleri üst sıralarda çıkarır. Ayrıca binlerce makale mevcut sitede. Sizin deyiminizle çaldıkları kopya içerikleri Anadolu Ajans gibi büyük haber merkezlerinden alıyorlar zaten. Yüzlerce köşe yazarı, editörü, gazeticisi var. Tek bir kişi içerik girmiyor o siteye. Gazeticiliğe yıllarını vermiş bir şirket sizin 2-3 aylık sitenizden içerik çalmaz içiniz rahat olsun..

Bu adamlar sadece internetten yayın hayatına başladığında (gazeteyi söylemiyorum bile) çoğu forum üyesi daha dünyada değildi.. Neyden bahsediyorsunuz?

Eski olması önemli değil derken şu cümle için söylemiştim:

forumdaki çoğu insan daha internete girmeyi bile bilmiyorken onlar internet üzerinden yayın hayatına çoktan giriş yapmıştı.. Onlar üst sıralarda çıkmayacakda kim çıkacak?

Bu tip sitelerin eski olması dilediği gibi spam yapabileceği anlamına mı geliyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al