wmaraci reklam

Kısa Anahtar Kelime Google'da Çıkmıyor

7 Mesajlar 1.393 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar.

Sitem üzerinden yazdığım bazı yazılarda kuyruksuz anahtar kelimelerde hiç çıkmadığımı farkettim. Örneğin atıyorum, "saç boyama" anahtar kelimesinde hiç ilk 500 arasında çıkmazken "saç boyama teknikleri" kelimelerinde ilk 10 içerisindeyim. Sitenin hit yükünü çeken düzenli ziyaretçi aldığım 2-3 başlığım var ve hepsinde de aynı durum var. Sitemdeki yazılardan diğer bazılarında da aynı şekilde. 1-2 kelimelik hatta 3 kelimelik kısa anahtar kelimede hiç çıkmazken uzun kuyruklu varyasyonlarının tamamında ilk sayfada, bazılarında ise 1. veya 2. sırada çıkıyorum.

1- Bu niçin oluyor?
2- Nasıl giderilebilir?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim. İncelemek isteyen olursa sitenin adını öm ile atabilirim.

wmaraci
reklam

barisduman barisduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 78 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
kısa anahtar kelimelerde rekabet çok fazla olabilir sektörünüzde bu sebepten dolayı arama sonuçlarında çıkmıyor olabilirsiniz keyword analizi yapabilirsiniz nacizane görüşüm..bol hitler dilerim.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

istekirtasiye istekirtasiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de kırtasiye arama kelimesinde çok altlarda geliyorum. Halbuki sitenin isminde bile geçiyor. Bu da rekabetten midir ?
https://www.istekirtasiye.com/

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Artık insanlar kisa anahtar kelimeler kullanmıyorlar. Uzun kuyruklu anahtar kelimelere yonelenmek en güzeli. Uzun anahtar kelimelerdr başarı yakalanırsa kısa anahtar kelimelere de başarı zamanla gelecektir. Yine saç boyama dan örnek vereyim artık insanlar saç boyama anahtar kelimesinin yerine saç boyama tekniklerini tercih ediyorlar. Bunlardaki başarı bence sizin için daha avantaj çünkü rekabet daha düşük.
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Duzenli backlink calişmasi yaptigim müsterilerle kisa anahtar kelimeler de bile siralamaya girebiliyoruz hocam. Calisma yapmak gerek. Rakip çok
birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Ben bu problemi, şöyle yorumladım; örneğin "saç boyama teknikleri" kelimelerini yazarken bu aynı zamanda "saç boyama" kelimesini de kapsıyor. "Saç boyama yöntemleri" de aynı şekilde, "saç boyama zamanı" da aynı şekilde, "saç boyama prensipleri" de aynı şekilde. Hepsi "saç boyama" kelimelerini içeriyor. Hal böyle olunca, google aşırı sayıda bulunan "saç boyama" kelime grubunu spam olarak görüp listelemiyor olabilir mi?

Bu şekilde düşündüğümden yaklaşık bir hafta önce tüm anahtar kelimeleri tekrardan gözden geçirerek sayılarını hayli düşürdüm. Ancak sıralamalarda ne negatif ne de pozitif yönde bir değişme olmadı.

Bir de böyle olunca sayfanın tümünü spam olarak listelemesi gerekmiyor mu?

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

birhabervar adlı üyeden alıntı

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Ben bu problemi, şöyle yorumladım; örneğin "saç boyama teknikleri" kelimelerini yazarken bu aynı zamanda "saç boyama" kelimesini de kapsıyor. "Saç boyama yöntemleri" de aynı şekilde, "saç boyama zamanı" da aynı şekilde, "saç boyama prensipleri" de aynı şekilde. Hepsi "saç boyama" kelimelerini içeriyor. Hal böyle olunca, google "saç boyama" kelime grubunu spam olarak görüp listelemiyor olabilir mi?

Böyle olunca sayfanın tümünü spam olarak listelemesi gerekmiyor mu?

Bahsettiğiniz unsur her ne kadar mantığa yakın gelse de, maalesef doğru değil. Şöyle düşünüyorum; biz girdiğimiz içerikler ile, adsense kazancı elde etmek adına bir konumlama yapmaya çalışıyoruz. Giriş yaptığınız tüm içeriklerin (saç boyasından, tarağa kadar...) satışı gerçekleştiren internet siteleri de aynı kelime gruplarının kısa varyasyonları için Adwords reklamı çıkıyorlar. Bu reklamlar da "saç boyma teknikleri" yerine değil, "saç boyama" "saç boyası" "saç bakımı" gibi kısa anahtar grupları üzerinde konumlandığından, sıra kaybı bu yüzden yaşanıyor düşüncesindeyim.
barisduman birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al