wmaraci reklam

Makalem kopyalanırsa ne yapabilirim?

13 Mesajlar 1.774 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yusufyuksel yusufyuksel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek araştırmacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bugün büyük bir sitede bir makalem birebir kopyalanmış ve altına benim bloğum link verilmiş; aslında benim makalem isteğim doğrultusunda bir giriş ile başka bir sitede yayınlandı muhtemelen oradan izinle yayınladılar yani içerik hırsızlığı olduğunu düşünmüyorum.

daha önce bir içeriğin doğrudan kopyalanmasının site adına olumsuz olduğunu duymuştum ve başka sitelerde backlink yapar iken buna dikkat ediyorum ama bu durum kontrolüm dışında gerçekleşti. Sadece bir makalemin kopyalanması ne kadar olumsuz olabilir? Bahsi geçen makale dışında sitenin otoritesini(şu az zaten pek yok) aşağı çeker mi? çekse ne kadar çeker?

Bu durum bloğum için ne kadar sorun olabilir?

wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam eğer makaleniz indexlenmişse hiçbir kötü etkisi olmayacaktır emin olun. Sonuçta sizden asılı bişey değil içeriğinizin kopyalanması. Eğer dediğiniz gibi kötü etki yaratsaydı, herkes sıralamada önünde duran blogları alır birebir kopyalayarak siteler oluştururdu ve onlar sıralama düştükçe diğerleri sıralama yükselirdi. Mantıken yanlış 😂 siz kaliteli içerik üretmenize bakın.
yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek araştırmacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Peki o zaman soruyu şöyle sorayım aslında burada daha önce sormuştum ama farklı cevap almıştım. Yazdığım bir makaleyi başka sitelerde yarısına kadar paylaşarak ve altına link vererek backlink yapmak o zaman benim için sorun olmamalı yanlış mıyım ?

• Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam söylediğiniz durumların hiçbirisi kaynak site için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Sorun olursa sizin makalenin paylaşıldığı site için sorun olabilir. İlk indexlenen site her zaman özgün ikinci indexlenen site ise kopya içerik olarak tanımlanacaktır. Siz dediğiniz şeyi yani yatısına kadar kopyalayıp link verme işlemini yapsanız bunun backlin olarak algılanacağını sanmam. Google kopya içerikleri hiç sevmez çünkü. Bu tür içerikleri çoğunlukla arama sayfalarında ilk sayfalara çıkmaya gerek duymayan, zaten yeteri kadar günlük sabit ziyaretçisi olan siteler(örn. Haber siteleri, veya onedio gibi bloglar.) Kullanır, ve telif hakkına yakalanmamak için(tabi bu büyük siteler paylaşım için genellikle izin alır.) Kaynak link olarak sizin url yi verir. Yani bi anlamda sizin içeriğin kopyalanarak altında link olarak sizin sitenizin verilmesi, size zarardan çok fayda sağlar.
farego yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Ama genede makalenizin kopyalanması sizi rahatsız ediyorsa. Makalenizi kopyalayan siteyle iletişime geçerek, makalenizin kaldırılmaslnl talep edebilirsiniz.
yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek araştırmacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 16 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Siteme zarar vermiyorsa mutlu bile olurum. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Link veriyorsa güzel, ama gel gelelim hürriyet ve a24 haber siteleri birebir yazımı kopyaladılar. Hürriyet yazdım 2 gün içinde hemen kaldırdı fakat a24 haber sitesi 1.5 haftadır yazımı kaldırmadılar. Emeğe saygı hiç yok,

Bu konuya cevap verdikten sonra bir sinir ile aradım telefon numaralarından. Anlattım konuyu cevap vermediklerini söyledim. Aktif kaynak linki eklediler. :) Mutlu son
yusufyuksel weblife11

kişi bu mesajı beğendi.

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)

basich adlı üyeden alıntı

Hocam söylediğiniz durumların hiçbirisi kaynak site için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Sorun olursa sizin makalenin paylaşıldığı site için sorun olabilir. İlk indexlenen site her zaman özgün ikinci indexlenen site ise kopya içerik olarak tanımlanacaktır. Siz dediğiniz şeyi yani yatısına kadar kopyalayıp link verme işlemini yapsanız bunun backlin olarak algılanacağını sanmam. Google kopya içerikleri hiç sevmez çünkü. Bu tür içerikleri çoğunlukla arama sayfalarında ilk sayfalara çıkmaya gerek duymayan, zaten yeteri kadar günlük sabit ziyaretçisi olan siteler(örn. Haber siteleri, veya onedio gibi bloglar.) Kullanır, ve telif hakkına yakalanmamak için(tabi bu büyük siteler paylaşım için genellikle izin alır.) Kaynak link olarak sizin url yi verir. Yani bi anlamda sizin içeriğin kopyalanarak altında link olarak sizin sitenizin verilmesi, size zarardan çok fayda sağlar.

Bizde sayenizde bilgilenmiş olduk emeğinize sağlık.
yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com

• Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)

main adlı üyeden alıntı

Link veriyorsa güzel, ama gel gelelim hürriyet ve a24 haber siteleri birebir yazımı kopyaladılar. Hürriyet yazdım 2 gün içinde hemen kaldırdı fakat a24 haber sitesi 1.5 haftadır yazımı kaldırmadılar. Emeğe saygı hiç yok,

Bu konuya cevap verdikten sonra bir sinir ile aradım telefon numaralarından. Anlattım konuyu cevap vermediklerini söyledim. Aktif kaynak linki eklediler. :) Mutlu son

Hocam her zaman hakkınızı arayın. Sevindim adınıza :)
main farego yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)

farego adlı üyeden alıntı

Bizde sayenizde bilgilenmiş olduk emeğinize sağlık.

Ne demek hocam bilgi paylaştıkca güzelleşir.
yusufyuksel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al