wmaraci reklam

reCAPTCHA v3 Beta Yayınlandı: Kullanıcılar Kedi, Köpek ve At Seçmek Zorunda Kalmayacak!

11 Mesajlar 3.505 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
İnterneti kullanmak zorunda olduğumuz her gün bize insanlığın daha ölmediğini hatırlatan, ısrarla “Ben robot değilim!” diyerek, düzene kafa atma çağrısında bulunan reCAPTCHA’nın, 3. versiyonu Beta sürümü olarak yayınlandı. Google’ın gölgesinde geliştirilen reCAPTCHA v3 Beta ile birlikte, artık insanlığımızı sorgulamak için bize yol tabelaları, araba, fotoğraftaki kedi, köpek, tavşan ve atı seçtirmek yerine daha makul bir çözüm yolu uygulanacak.

Normal şartlarda reCAPTCHA ile gün içinde başınızın belaya girmemesi pek olası değil. V2 sürümüyle biraz akıllanıp yola gelse de, sistem hala bazen robot olduğunuz konusunda kuşkuya düşebiliyor. Google’a göre v3’ün kararlı sürümünün çıkmasıyla birlikte, bilgisayarın başında İbrahim Tatlıses’ten “Ben insan değil miyim?” parçasını dinlerken sinirden hıçkırmanıza neden olan günler nostalji olarak geride kalacak. (Ben işi biraz abartmış olabilirim). Peki, yeni sürüm nasıl ve ne şekilde işleyecek?

Yeni reCAPTCHA, internet kullanıcılarının sayfa üzerindeki fare hareketlerini, geçirdiği süreyi ve hareket ivmesi gibi birkaç önemli metriği takip ederek, insan olup olmadığınıza karar verecek. Sınırların makul düzeyde tutulacağını düşünürsek, yeni reCAPTCHA’nın insan olanın halinden anlayacağı kesin.

Tabii yeni reCAPTCHA v3’ü bypass etmek adına insan hareketlerini taklit edebilecek botların geliştirilmesi konusunda ne gibi önlemler aldıkları henüz meçhul. İnternet siteleriniz ve sayfalarınızda reCAPTCHA v3 Beta’yı erkenden kullanmak isterseniz, buradan reCAPTCHA kayıt sayfasına geçebilirsiniz. reCAPTCHA v3 Beta hakkında yayınlanan ayrıntılı dokümantasyonu yoklamak isterseniz, ona da şuradan ulaşabilirsiniz.

Yeni reCAPTCHA haberi benim şimdiden yarına huzurla ve insancıl bakmama neden oldu. Siz ne diyorsunuz?
Disco

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
ne yaparsa yapsınlar oto botların önüne geçilemiyor sonuçta bir duvar varsa bu duvarında bir boyu var :D
Being MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
appiah5454 yiğidim az bir dur hele, konuyu ben daha yeni açtım. Sen ne ara geldin, ne ara okudun da yorum yaptın :D :D
Victoryksk Disco appiah5454

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

appiah5454 appiah5454 Web ve Desktop Yazılımlar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web ve Masaüstü programlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 118 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Being adlı üyeden alıntı

appiah5454 yiğidim az bir dur hele, konuyu ben daha yeni açtım. Sen ne ara geldin, ne ara okudun da yorum yaptın :D :D

okumayı ve araştırmayı seven biriyim yeni şey olsun bana hızlı tüketirim :D
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Her Türlü Stabil Bot! | İnstagram, Twitter, Whatsapp ve daha fazlası için PM!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Botlar gecemez hocam
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Deneme

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Çok rahat manipüle edilebilir bana sorarsanız, fare hareketleri random değişecek oranlarda ayarlayarak bypass edilebilir diye düşünüyorum, bakalım.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Being hocam blogtan buralara kaydın hayırdır merak ettim :) tam blogluk konu normalde
Being

kişi bu mesajı beğendi.

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
Being seni forumda görmek güzel :D
Being

kişi bu mesajı beğendi.

⭐ mobil uzman⭐

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Being bu günlerde de senin hızına da yetişilmiyor maşallah :D
Being

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
HuseyinAKKUS ben de ProSeller gibi daha rahat aşılabileceğini düşünüyorum ama alttan alttan da kıllanmıyorum desem yalan olur. Koca Google mühendisleri bunu düşünüp bir önlem almıştır herhalde. Yani lütfen almış olsunlar :D

Victoryksk blogun yayın kapasitesi sınırlı. Oraya günde iki içerik fazla bile geliyor. Diğer yandan webmasterdan, tasarımcıya kadar herkesi ilgilendiren konularda çok fazla gelişme yaşanıyor. Forumdan bu tür içerikleri tartışmak ve görüş bildirmek daha rahat oluyor :) Onun için böyle bi çift yönlü çalışma başlattım :) Hem ben de forumda vakit geçirmeyi özledim :D

HamdiCetin çok teşekkürler hocam :) Daha sık görüşeceğiz inşallah.

ASametYildirim senin kadar olamam :D Her içeriğimde konumda mutlaka bir yorumunu ışık hızıyla görüyorum. Sağ ol var ol, çok teşekkürler :)
Victoryksk Disco ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al