wmaraci reklam

Son zamanların en büyük güncellemesi | Veri merkezleri açıkladı

6 Mesajlar 1.140 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Google verilerini takip eden en büyük seo şirketlerden biri olan RankRanger'dan Mordy Oberstein "Bu güncelleme mutlak bir canavar" dedi.

4 Mayıs'ta Google, Mayıs 2020 temel güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Tamamen kullanıma sunulmasının birkaç hafta sürebileceğini biliyoruz, ancak şu ana kadar gördüğümüz her şeye dayanarak bu güncelleme çok büyük, geniş bir güncelleme.

Tüm temel güncellemeler gibi bu da global bir güncellemeydi ve herhangi bir bölge, dil veya web sitesi kategorisine özgü değildi. Google'ın birkaç ayda bir yayınladığı klasik bir "geniş çekirdek güncellemedir".

Google'ın arama sonuçlarını izleyen birkaç veri şirketinden Mayıs güncellemesi ile ilgili izlenimler aktarıldı.

RankRanger, "Bu güncelleme mutlak bir canavar"dedi.

SEMRush, bu güncellemenin Ocak temel güncellemesinden daha büyük olduğunu söyledi. “Mayıs güncellemesi daha güçlü ve daha fazla SERP ve pozisyonu etkiliyor” dedi.

SEMRush verileri en çok etkilenen endüstrilerin seyahat, gayrimenkul, sağlık, evcil hayvanlar, insanlar ve toplum olduğunu göstermiştir. Ayrıca SEMRush sektöre göre bozulma oynaklığı şemasını da paylaştı;

Moz'dan Dr.Pete Meyers, bu Mayıs güncellemesinin “Ağustos 2018'den bu yana MozCast'taki en yüksek ikinci Temel Güncelleme" olduğunu söyledi.

Şahıslardan gelen bilgiler ise tipik güncelleme sonuçlarıydı; Bazıları Google organik trafiğinin %90'ından fazlasını kaybettiğini iddia ederken, diğerleri bu güncellemeden başarılı oldu.

Ne yapmalıyız?

"Sitenizin görmüş olabileceği herhangi bir algoritmik isabeti tersine çevirmek için ne yapmanız gerektiğini söylemek genellikle zordur. Google temel güncellemeleri söz konusu olduğunda, bunu yapmak daha da zordur. Bu veriler ve önceki deneyim ve tavsiyeler bize gösterdiyse, bu temel güncellemelerin geniş ve birçok genel kalite sorununu kapsamasıdır. Yukarıdaki veriler, bunun doğru olmasını sağlamıştır."

"Bu nedenle, sitenize çekirdek bir güncelleme geldiğinde, genellikle geri adım atmanız, genel web sitenizin daha geniş bir görünümünü almanız ve siteyi genel olarak geliştirmek için neler yapabileceğinizi görmeniz önerilir."

Bu bilgiler SearchEngineLand kaynağı kullanılarak aktarılmıştır. Yazının orijinali Barry Schwartz'a aittir.
birsevda yilmaz70 DeepX

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Ne yapmalıyız sorusuna cevap;

Haber sitesi açıp spam yapmalıyız ki her siteyi geçelim. :)

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

YasinErgül adlı üyeden alıntı

Ne yapmalıyız sorusuna cevap;

Haber sitesi açıp spam yapmalıyız ki her siteyi geçelim. :)
Ben yaptım bu sefer bunu :) 13 yaşında site aldım, önüme gelen her haberi kopyala yapıştır atıyorum siteye bakalım ne olacak, alexa 1 haftada süper oldu, pa da çok iyi oldu. Demek ki olay çok içerik girmekte imiş gibi gidiyor bakalım. Ama spam olursada atacağız çöpe :) iyi forumlar

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Dikkat edin haber sağlayıcılar başınızı ağrıtmasın :D

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Ben yaptım bu sefer bunu :) 13 yaşında site aldım, önüme gelen her haberi kopyala yapıştır atıyorum siteye bakalım ne olacak, alexa 1 haftada süper oldu, pa da çok iyi oldu. Demek ki olay çok içerik girmekte imiş gibi gidiyor bakalım. Ama spam olursada atacağız çöpe :) iyi forumlar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

berkaycatak adlı üyeden alıntı

Dikkat edin haber sağlayıcılar başınızı ağrıtmasın :D

yok yok çalarak değil ya, bir ajans var oranın haberlerini giriyorum, ASLA haber yazı başka siteden çalmam. Bir ajanstan haber yüklüyorum, kitabı olan yazarlardan da izinli kaynak göstrerek atıyorum kopya dediğim bu. eyvallah uyarı için.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Tam o tarihte güncelleme için düğmeye bastıklarında sıra sorgusu yapıyordum üst üste. Sabah 5-7 arası bir saatti.

Aynen deprem gibi. Hatta bir baktım 1.sıradayım bir baktım 7. sıra.

Her sorguladığımda sürekli sıralama değişip duruyordu.

Yalnız koronavirüs evde kal derken baya gece sabahladım. Fark ettim ki genelde güncellemeler sabah 4-7 arasında oluyor. Gün içinde nadiren sıra değişimi yaşanıyor.

Herkes uyurken yapıyorlar diyeceğim ama saat farkını düşününce sanırım akşam muhasebeleştirme gibi birşey yapıyorlar :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al