wmaraci reklam

Yazılarınızın Saniyesinde Google'da Gözükmesini İster Misiniz? (WP Otomatik Index)

108 Mesajlar 26.656 Okunma
wmaraci reklam

gerilink gerilink SEO Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 39 / 1
  • Meslek 1
  • Konum 1
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 8, (%100)
Bu yazımızda sizlere, Wordpress site sahipleri için Rank Math Seo eklentisi ile nasıl otomatik index aldırılır onu detaylı bir şekilde anlatacağız. Bildiğiniz gibi bir yazı yayınladıktan sonra Search Console üzerinden Google gibi getir işlemi yaparak index alınmasını sağlıyoruz. Bu anlatacağımız yöntem ile Search Console'a api aracılığı ile sitemizi bağlıyoruz ve yayınladığımız/düzenlediğimiz her içerik için Google botlarını otomatik olarak çağırıyoruz.

Detaylara geçmeden önce belirtmek isterim ki yazı biraz uzun olacak. Ayrıca bu içerik WM Aracı için özel hazırlanmıştır. İçeriği çoğaltmak isteyenler konu linkini kaynak göstererek kullanabilirler.

Adım-1
Yoast, All in Seo veya benzeri bir SEO eklentisi kullanıyorsanız pasif hale getirin ve Rank Math – SEO Plugin for WordPress eklentisini kurun.

Adım-2
Google İndexing API eklentisini kurun. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Adım-3
Google API Console'a gidin ve yeni bir proje oluşturun.

Kabul et ve devam et dedikten sonra projenizi oluşturmuş olacaksınız.

Adım-4
Hizmet hesabı oluşturmak için sol üst tarafta bulunan hambuger menüye tıklayın ve hizmet hesapları sekmesine geçin.

Karşınıza gelen ekranda üst taraftaki Hizmet Hesabı oluştur kısmına tıklayın.

Açılan pencerede alanları eksiksiz olarak doldurun. Açıklama kısmını boş bırakabilirsiniz.

Oluşturduğunuz API ye bir rol eklemenizi isteyecek. Sahip olarak seçmeniz çok önemli.

Bitti butonuna tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. Karşımıza çıkacak olan alanda bir mail adresi oluşacak bunu bir yere mutlaka not edin birazdan işimize yarayacak.

Adım-5

Geldik sitemize bağlayacağımız anahtar kodunu oluşturmaya. Geldiğimiz ekranda sağ tarafta bulunan işlemler yazısının altındaki 3 noktaya basıyoruz ve anahtar oluştur diyoruz. Karşımıza iki seçenek çıkacak. JSON u seçiyoruz ve oluştura tıklıyoruz.

Bir .json uzantılı dosya otomatik olarak bilgisayarınıza inecek. Bunu saklıyoruz birazdan işimize yarayacak.

Adım-6
Hizmet hesabınızı Google Search Console ile ilişkilendirmemiz gerekiyoruz. Biliyoruz uzun ve yorucu ama sabredin az kaldı :)

Sitemizi kayıt ettiğimiz mail adresiyle Google Search Console'a giriş yapıyoruz.

Sol taraftaki menüden Ayarlar tekmesine tıklıyoruz, karşımıza açılan sayfada Kullanıcılar ve izinlere tıklıyoruz.

Açılan ekranda tam yetkiye sahip mail adresinin yanındaki 3 noktaya tıklıyoruz. Mülk sahiplerini yönet adımına tıklıyoruz.

Yeni açılan pencerede en alt kısıma iniyoruz ve Sahip ekle butonuna tıklıyoruz. Adım-4 te oluşturmuş olduğumuz mail adresini buraya yazıyoruz. Devam butonuna basıyoruz ve tebrikler! Artık Google Search Console ile Google Hizmet API'nizi birbiriyle ilişkilendirmiş bulunuyorsunuz.

Adım-7
Wordpress sitemizin admin paneline giriyoruz, Adım-2 de vermiş olduğumuz Google İndexing API eklentisini kurup aktifleştiriyoruz. Sol taraftaki menüden Rank Math bölümüne tıklıyoruz ve Instant Indexing sekmesine geçiyoruz.

Açılan sayfada Or upload JSON file kısmındaki Dosya Seç butonuna tıklıyoruz. Adım-5 te indirmiş olduğumuz .json uzantılı dosyayı buraya yüklüyoruz ve değişiklikleri kaydet butonuna basıyoruz. Eğer upload başarılı gerçekleşmez ise .json uzantılı dosyanızı notepad ile açarak içindekilerin tümünü kopyalayarak textbox a yapıştırıp değişiklikleri kaydete basabilirsiniz.

Adım-8
Rank Math bölümündeki Instant Indexing sayfasına tekrar giriyoruz (yeniliyoruz). Eğer her şeyi doğru yaptıysanız karşınıza şöyle bir ekran gelecek.

Önce Publish/update kısmını seçip, Send to API butonuna basıyoruz. Success gördükten sonra, Get status'u seçiyoruz ve tekrar Send to API butonuna basıyoruz. Yine Success yazısını gördüyseniz tebrikler gül gibi otomatik index aldırma eklentiniz hazır. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok yazı girdiğinizde veya düzenlediğinizde eklenti otomatik olarak Google gibi getir yapacak ve botları sitenize çağıracaktır.

Her adımı doğru yaptığınız halde Success yazısını göremiyor ve hata alıyorsanız API etkinleşmemiş olabilir.

Buraya tıklayarak linke gidin. Etkinleştir yaparsanız sorun çözülecektir.

En ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde anlatım gerçekleştirdik. Konuyla ilgili lütfen özel mesaj atmayın, Whatsapp üzerinden iletişime geçmeyin. Takıldığınız veya hata aldığınız kısımlar var ise konu üzerinden yazın ki herkes faydalansın.

Tüm bu işlemler ile uğraşmak istemeyen kişiler için 50 TL karşılığında kurulum gerçekleştirmekteyiz. Search Console ve WP Admin bilgileri paylaşmak istemeyenler için Teamviewer bağlantısı ile hizmet sağlamaktayız.

Hizmet satın almak için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilir veya özel mesaj gönderebilirsiniz.

Pasa Okanisik Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel SEO Hizmetleri
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Çok faydalı bir paylaşım olmuş elinize emeğinize sağlık.
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)
Emekleriniz için çok teşekkürler. Çok faydalı bir yazı olmuş.
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Uğur Gündüz Tasarım

bera65 bera65 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** R**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 47 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
teşekkürler
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Presta Centre
wmaraci

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)
teşekkürler
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

ktekinoz35 ktekinoz35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Json dosyasına kadar geldim ama kendi panelimde rank math > instant indexing yok nasıl halledebilirim
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Teyyare Teyyare Teyyare Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
Çok yararlı bir paylaşım. Sorunsuz olarak adım adım işlemleri yapabildim.
Gerçekten teşekkürler hocam.
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
paylaşım için teşekkürler.

Ayrıca anında index için ben de bir şey eklemek isterim.

Google news kaydı almak artık çok kolay. Her türlü sitede blog kısmınız varsa ve blog kısmınızda yazılarınız %50 den fazlası özgünse kolaylıkla news kaydı alabiliyorsunuz. Eskisi gibi zor değil.

Google news kaydının suan "Google Haberler" bölümüne düşme özelliği yok. Ama news'e kaydolduğunuz zaman yazılarınız en geç 2-3 dakika içerisinde index alıyor.
gerilink ergul

kişi bu mesajı beğendi.

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

paylaşım için teşekkürler.

Ayrıca anında index için ben de bir şey eklemek isterim.

Google news kaydı almak artık çok kolay. Her türlü sitede blog kısmınız varsa ve blog kısmınızda yazılarınız %50 den fazlası özgünse kolaylıkla news kaydı alabiliyorsunuz. Eskisi gibi zor değil.

Google news kaydının suan "Google Haberler" bölümüne düşme özelliği yok. Ama news'e kaydolduğunuz zaman yazılarınız en geç 2-3 dakika içerisinde index alıyor.

nasıl kayıt olunuyor
gerilink

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
j700

https://publishercenter.google.com/

buradan giriş yapabilirsiniz hocam. Başvuru sürecinde günlük 1 adet özgün makale eklemeye devam edin sitenize. ortalama 1 haftada falan onay geliyor. sitenizde 15-20 civarı makale yer alması yeterli.
nokta taka hyppia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al