wmaraci reklam

Concept Tasarım Nasıl Yapılır?

3 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

curve curve WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

İnternette görüyoruz, insanlar yeni telefonlar çıkmadan tasarım yapıp paylaşıyorlar.

Bu tarz tasarımlar için hangi program kullanılıyor?

Örnek 1

Örnek 2

wmaraci
reklam

fetiihh fetiihh adembozkurt.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis, 2d-3d Designer
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 13 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar, bunlar 3d artistler tarafından yapılan tasarımlar ve çalışmlardır genellikle. Bu gibi çalışmalardan yapabilirsiniz ama onun öncesinde belli bir donanıma ihtiyacınız var, Bunlar kısaca;

Öncelikle herhangi bir 3d programını çok iyi öğrenmeniz gerekir. 3ds max, cinema 4d veya maya. Aynı zamanda tasarımınızın en iyi şekilde görsellerini elde etmeniz için, ayrıca bir render motorunu öğrenmeniz çok iyi olucaktır. Bunlar, en çok kullanılanları vray, octane render, arnold render vb. renderlardır. Ve tabiki şaşmaz programımız photoshop olmazsa olmazdır.

Bu arada ben digital karakter tasarımları yapıyorum ve bunun için tercihim, maya, zbrush, vray gibi programlar oluyor.

Bu sorduğunuz aslında başlı başına bir eğitim sürecini kapsamakta, Tabii tüm bunlardan önce perspektif açıdan bir ürünün nasıl tasarlanması konusunda, elde çizim konusunda eğitim almanız çok iyi olucaktır.

3d tasarımın, özellikle karakter tasarımı kısmında yer aldığımdan sorunuza karşın umuyorum bir faydası olmuştur. Kolay gelsin, Son olarak bu alanda ilerleyecekseniz durmayın ve bol bol tutorial ile kendinizi geliştirin. Görüşmek üzere.
ikodev

kişi bu mesajı beğendi.

curve curve WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
fetiihh

Öncelikle ilginiz için sağolun. Normalde yazılım ve site tasarımıyla ilgileniyorum. Bunlar haricinde aklımda teknolojik ürünlere dair fikirler oluyor. Bu fikirler sadece kağıt üzerinde kalıyor. Bunları bu tarz görseller haline getirip sunmak istiyorum. Dediğiniz programları araştıracağım. Umarım çok zorlayacak bir süreç olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al