Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Grafik Tasarım Genel

Grafik tablet

Okunmamış 15 Nisan 2019, 08:55
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Ab... Ak...
Ticaret: 3, 100%
Merhabalar. Grafik tablet almak dusuncesindeyim. Uygun fiyatli cin mallari var ama guvenemedim. Wacom lara bakiyorum. Monitorum 27 inc. 2k cozunurlukte kullanmaktayim. Small boylar yetmez anladigim kadariyla. Wacom intuos art medium modelini bilen kullanan var mi? Basinc hassasiyeti 1024 diye geciyor. Yuksek olmasinin ne gibi avantaji var? 1000 lira bandinda onerebileceginiz ürün var mi?
Okunmamış 15 Nisan 2019, 23:32
fetiihh Adlı Üyenin Avatarı
adembozkurt.com

Yaş / Cinsiyet: 32 / Erkek
Ad, Soyad: Ad... Bo...
Ticaret: 5, 100%
Bende wacom'un bu modeli ve parblo'nun bir modeli daha var. Wacom tahmin edebileceğiniz gibi çok iyi ama parblo'da iş görmekte, ben genellikle zbrush için kullanıyorum ama photoshop ve illustratorde de gayet iyiler.

Basınç hassasiyeti gerçekten çok önemli, özellikle 3d sculpting yaparken çok fark ediyorsunuz. Her iki tablete de uyguladığınız basıncı tasarımınız üzerine hemen ve doğru biçimde almanız gerekiyor, bunu wacom çok iyi yapıyor sadece parblo'nun arada basıncı pek uyuşmuyor.

Wacomu gerçekten öneririm ama dediğim gibi parblo da iş görüyor. Parblo'nun bir eksi yönüde, tablet yüzeyi çok çabuk çiziliyor bunu da göz önünde bulundurun. Tabii tasarım aşaması sırasında ben pek olumsuzluk yaşamıyorum ama bunu da bilmiş olun alırken.
tasarim@adembozkurt.com / adembozkurt.com
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Grafik Tasarım Genel