wmaraci reklam

Illustrator'de Expand Nasıl Geri Alınır ?

3 Mesajlar 681 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gendue gendue WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ben illüstrator programında bi afiş hazırlıyordum ve yazıların baskı alırken değişmemesi için expand yaptım ancak yazıların puntosu biraz küçük oldu gibi. Şimdi ben Expandı bozup nasıl puntolarını yükseltebilirim ve a3 için ideal punto nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim

gendue.com
wmaraci
reklam

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bildiğim kadarı ile expand sadece ctrl+z ile geri alınıyor. Üzerine çok fazla işlem yaptınız herhalde ki undo expand yapmak istiyorsunuz. Genelde expand edilen text objeleri gruplanırlar. Bu grubu seçip E tuşu ile transform edebilirsiniz. Punto olarak büyütmektense transform aracı ile boyutlandırmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca her ihtimale karşı baskıya gönderdiğiniz ve expand ettiğiniz çalışmaları farklı kaydedin. Orijinal dosya text olarak kalsın. Yoksa geri dönüşü olmayan hatalar ile karşılaşırsınız ve baştan tasarlamak zorunda kalırsınız. Diğer konuya gelecek olursak ideal punto başlık için ayrı metin için ayrıdır. MM olarak çalıştığınızda çıktıdaki boyutu tahmin etme şansınız var. Tasarım sabitlik içermiyor yani boyutlar ve renkleri ben sabitleştirmek istemem. Tasarıma göre göz kararı ebatlandırabilirsiniz çok fazla teknik bir iş değilse.
gendue

kişi bu mesajı beğendi.

gendue gendue WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
çok teşekkür ederim cevabınız için yarın dediğinizi deneyeceğim olmazsa artık yazıları baştan yazmayı planlıyorum tekrardan teşekkür ederim

gendue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al