WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Grafik Tasarım Genel (https://wmaraci.com/forum/grafik-tasarim-genel.html)
-   -   Photoshop'ta Sadece Sonradan Eklenen Fontları Göstermek Mümkün Mü? (https://wmaraci.com/forum/grafik-tasarim-genel/photoshopta-sadece-sonradan-eklenen-fontlari-gostermek-mumkun-511188.html)

yorulmaz35 12 Haziran 2018 18:56

Photoshop'ta Sadece Sonradan Eklenen Fontları Göstermek Mümkün Mü?
 
arkadaşlar windowsun içinde olan fontları değil de sadece sonradan yüklediğimiz fontları göstermek mümkün mü? yada windowsun bütün fontlarını photoshoptan silebilir miyiz?

cthax 12 Haziran 2018 19:16

sanırım yapılacak en mantıklı şey "oluşturulma tarihine" göre sıralayıp font ekledğiniz tarihten öncekileri silmek (denemedim ama olacağını da sanmıyorum) çünkü Windows'un pencereleri de bu fontları kullanıyor sonuçta

tuuruls 13 Haziran 2018 09:27

Windows'un kendi fontlarını silemezsiniz.
Suitcase Fusion, FontBase gibi aracı programlar kullanarak sonradan istediğiniz typeface'leri onlara yükleyip gerektiğinde aktive edip, gerektiğinde deaktive edip bilgisayarınızı rahatlatabilirsiniz. Sonradan yükleyeceğiniz her font, sisteme yüklediğinizde; sistem açılışta her fontu tek tek aktif ediyor, keza programları açtığınızda da yüzlerce belki binlerce fontu okumaya çalışıyor ve seçtiğinizde kasma problemleri olabiliyor. O yüzden aracı program kullanmak en mantıklısı şu an. Mac'lerde de fontbook hazır programı var mevcut.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 19:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.