wmaraci reklam

Tasarım için Notebook Önerisi (After Effects ve C4D)

5 Mesajlar 1.885 Okunma
wmaraci reklam

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır masaüstü bilgisayar kullanıyorum ama artık aynı işlerimi kaldığım yerden bir sıkıntı yaşamadan başka yerlerde de yapmak istiyorum. Bu yüzden bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var.

Ben ileri düzey After Effects ve C4D uygulamalarını kullanıyorum, bunun yanında Photoshop, Illustrator gibi uygulamaları da zaman zaman kullanıyor hatta kullandığım zaman büyük olasalıkla büyük çaplı işler için kullandığım için de her türlü açıdan iyi bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Özellikle benim için After Effects CC için Element 3D ve RedGiant Universe eklentilerini tam sorunsuz bir şekilde kullanabilmek çok önemli. Element 3D için önerilen ekran kartı GPU'ları şu listede verilmiş: https://docs.google.com/document/d/1kqQP_Okzn_PEJsn0_CstMJUKyXw3VUJPz9-zX85dDag/pub
Lakin ben bu listede desteklenen ve işimi görecek hiçbir ekran kartını içeren dizüstü bilgisayarı TR'de bulamadım. Var da ben mi bulamıyorum, yoksa bulamıyorum çünkü TR'de yok mudur anlayamadım.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek, tercihen yukarıda belirttiğim yazılımlarla haşır neşir olmuş bir arkadaş öneride bulunursa sevinirim.

Lütfen herhangi bir bilgisayarcı sitesine girip en pahalı laptopun linkini buraya yapıştıracak arkadaşlar bunu yapmadan önce bir kez daha düşünsün. Amacım pahalı bir laptop bulmak olsaydı bunu ben de yapabilirdim.

Üstte kriterlerimi verdim, yalnızca bu işten gerçekten anlayan birisinin yardımına ihtiyacım var. Fiyat üst limitim 10 bin civarı, ama illa 10 bin liralık bir bilgisayar istemiyorum, daha düşük de olabilir. Benim için önemli olan işlerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapmamı sağlayacak, işimi yaparken de yaratıcılığımı öldürecek donmalardan, kasmalardan, gerçek zamanla uyuşmayan renderlerden kurtaracak bir dizüstü...

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mcayapim mcayapim Cuneydanlayisli.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam Valla ben https://www.pcdepo.com/dell-inspiron-3543-b50f81c-notebook pcyi yeni aldım gayet memnunum photoshop dreamveawer kullanıyorum after effecti denemedim ama deniyicem mutlaka. Bu pc bana yetiyor ekran kartı Nvidia Geforce GT840M 2Gb Paylaşımsız Zaten laptobun kullanım alanı profesyonel diye geçiyor belki işinize yarayabilir fiyatıda ucuz tek sıkıntısı hocam 4 çekirdek değil çift çekirdek var ama bu benim çalışmamı etkilemedi umarım sizinkinide etkilemez :)
NavarinTR

kişi bu mesajı beğendi.

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p2753
NavarinTR

kişi bu mesajı beğendi.

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

mcayapim adlı üyeden alıntı

Hocam Valla ben https://www.pcdepo.com/dell-inspiron-3543-b50f81c-notebook pcyi yeni aldım gayet memnunum photoshop dreamveawer kullanıyorum after effecti denemedim ama deniyicem mutlaka. Bu pc bana yetiyor ekran kartı Nvidia Geforce GT840M 2Gb Paylaşımsız Zaten laptobun kullanım alanı profesyonel diye geçiyor belki işinize yarayabilir fiyatıda ucuz tek sıkıntısı hocam 4 çekirdek değil çift çekirdek var ama bu benim çalışmamı etkilemedi umarım sizinkinide etkilemez :)

Güzel bilgisayar aslında video işiyle uğraşmasam alabilirdim fakat GTX 840M ekran kartı kullanacağım eklentileri desteklemiyor sanırım. Ama günlük kullanım için şu anki notebookumu satıp bundan alabilirim bir tane... Çok teşekkürler öneri için. Ayrıca After Effects yüklerseniz performans konusunda yorumunuzu beklerim.

Ek Olarak:

Hocam peki bu Markut M7'lerden önerebileceğiniz var mıdır? Quadro K1100M olan model işimi görmez ama Quadro K3100M ekran kartına sahip model aradığım özelliklerde fakat yine de bu özelliklere göre 9.700 TL fazla değil mi? Yoksa uygun mudur?

Monster marka olduğu için mi bu fiyata acaba, çünkü aynı özelliklere sahip markası az bilinen modellere rastladım az önce... Arada bir fark olur mu?

wmaraci

mcayapim mcayapim Cuneydanlayisli.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
monsternotbook fiyatları bu civarlarda geziyor başka bir yerden daha ucuz fiyata almanı tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al