wmaraci reklam

WP-DownloadManager: İndirme Yöneticisi Eklentisi

3 Mesajlar 3.630 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aDesigner aDesigner Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 18 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
Bir önceki yazımda kendi yapmış olduğum Bidusun.com Sosyal Medya İkonlarını tanıtmıştım. Bu yazıyı yazarken bir dosya indirme eklentisine ihtiyaç duydum. Bunun için aklımda olan iki eklenti vardı. İlk aramamda Download Monitör adlı bir eklenti buldum. Eklentiyi kurdum fakat çeşitli sorunlar çıkardı. Kalıcı bağlantı ayarlarıyla ilgili bir problem oldu. Daha sonra 2. alternatif olan eklentiyi yani WP-DownloadManager eklentisini kurdum. Bir kaç şey yaptım. Gayet de iyi çalıştı. Hatta şuradaki yazımdan görebilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmadan anlatıma geçeyim.

Eklentiyi yapan kişi Gamer-Z yani Lester Chan. “WP-xx” şeklinde olan çoğunun sahibidir. Yazı şu kadar okundu eklentisi de o adamın. Maşallah zehir gibi :D

Eklenti Hakkında:
Eklentiyi buradaki adresten indirdikten sonra, rar dosyasından çıkartıp FTP’den wp-content/plugins klasörüne atıyoruz. Daha sonra Yönetim Paneli » Eklentiler menüsünden etkinleştiriyoruz. Sırada kalıcı bağlantılar bölümü var. Yönetim Paneli » Ayarlar » Kalıcı Bağlantılar sayfasına gelip ayarları değiştirmeden kaydet dememiz gerekiyor.

Şimdi de eklentinin ayar sayfasını tanıyalım.

1-Manage Downloads:

Dosyalarınızı yönetme sayfasıdır. Silmek, düzenlemek gibi işleri yapabilirsiniz.

2- Add File:

Dosya ekleme bölümüdür. Bu bölümde Upload bölümüne yükleyeceğimiz soyayı seçiyoruz. Yazınızın içinde görünecek olan indirme linkini title olarak yazıyoruz. Yani yazınızın içinde “Bidusun.com Sosyal İkonlar İndir” yazmasını istiyorsanız, oraya onu yamalısınız. Ya da sadece dosya adını yaz, fark etmez :)

3-Download Options:

Bu bölümde dosyalarınızın bağlantısı ne şekilde olacak v.b seçimleri yapıyoruz. Eğer bilginiz yoksa dokunmayın derim. Ben hiç ellemedim, sorun çıkıp duruyor zaten :D

4- Download Templates:

İndirme yazınızın yanındaki kaç kez indirildi bölümü ve dosyanın boyutu gibi şeyleri Türkçeleştirmenize, ayarlamanıza, değiştirmenize olanak sağlar. Siz de kullanabilirsiniz fakat ben size kendi kafama göre ayarladığım bir ayarı yazayım;

Yönetim Paneli » Download » Download Templates bölümüne girin. Daha sonra Download Templates (With Permission) yazısını aratın. Bulunca alta inin ve Download Embedded File kutusuna gelin.

1. kodu o kutuya yapıştırırsanız;

“Dosya Adı – (Dosya Boyutu) – Kaç Kere İndirildiği” yazar.

%FILE_NAME% - (%FILE_SIZE%) - %FILE_HITS% kere indirildi.

2. kodu eklerseniz;

“Dosya Adı – Kaç Kere İndirildiği” yazar.

%FILE_NAME% - %FILE_HITS% kere indirildi.

3. kodu eklerseniz;

“Dosya Adı – (Dosya Boyutu)” yazar.

%FILE_NAME% - (%FILE_SIZE%)

Şimdi sıra geldi, dosyamızı yazımıza eklemeye. Yönetim Paneli » Yazı Ekle bölümüne bir ikon gelecek onunla ekliyoruz.

Bu düğmeye tıkladığında bir pencere açılacak ve karşımıza cin çıkacak. Şakaydı, senden yazıya ekleyeceğin dosyanın ID numarasını isteyecek. Bunun için Manage Download sayfasından ID bölümüne bakabilirsin.

Daha sonra numarayı giriyoruz ve karşımıza gibi bir kod çıkıyor. Yazımızı bir ön izliyoruz ki, tamamdır :)

Yazıya ekledik. Bir baktık ki dosya adının başındaki resmi beğenmedik. Böyle bir sorun olursa, wp-content/plugins/wp-downloadmanager/images/ext/ klasöründeki resimleri adı ve boyutu aynı olmak şartıyla FTP’den değiştirebilirsiniz. İlk resimde gördüğünüz gibi, ben blogla uyumlu olması içim mavi bir kalp ekledim. Fakat o mavi kalp, zip.gif dosyasını değiştirdiğim için sadece .zip dosyalarda görünecek. Bunun için diğer dosyaları kullanma gereği duyduğumda onları da değiştireceğim.

Not: Eklenti WordPress 2.8.x ile uyumludur. Sende Çalışmazsa ben karışmam ama WP 3.0′da çalıştı.

wmaraci
reklam

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 592
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Ben bunu yüklemiştim zamanında ama şimdi siteyi taşıyınca dosya yüklemez oldu neden acaba

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
peki hocam eklentiyi kurdum ama sitemde menülerden link veremiyorum link uzantısı nasıl bunun actığım kategoriyi görüntüle deyincede içerik bulunamadı diypr

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al