wmaraci reklam

6000 Gönüllü Anıtkabir'deyiz !

19 Mesajlar 4.475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

Merhabalar, 26 Ağustos günü Anıtkabir‘de inanılmaz bir çoşku vardı. Proje lideriğini Cumhur Aygün‘ün üstlendiği, gönüllü olan ilk 6000 kişi ile gerçekleştirilen Atatürk portresi herkese duygulu anlar yaşattı.

Dershane çıkışı acele ile aslanlı yoldan kayıt masalarına ulaştığımda kapıların kapanmasına 10 dakikadan az bir süre vardı. Son anda yetişmenin verdiği mutluluk ve kolumda #anitkabirdeyiz mührü ile birlikte kendimi alanda buldum. Saat 13 gibi başlayan çalışma büyük bir özveri ile devam ediyordu. Yaklaşık bir buçuk saat süren düzenlemelerden sonra hemen hemen herkes yerini almıştı. Havanın inanılmaz sıcak olmasından dolayı ben en son yerleşen grupların içerisindeydim. Marşlar ve şarkılar bir dakika bile durmadı, herkes siyahlar içerisinde portrenin ölümsüzleşeceği zamanı beklemekteydi. Çalışma esnasında Beyaz Tv muhabirine büyük tepki gösterildi. Güvenlik güçlerinin araya girmesiyle Beyaz Tv dışarı çıkarıldı. Saat 16 olduğunda yavaş yavaş finale yaklaşılmıştı. Havanın sıcağına daha fazla dayanamayanlar son anlarda baygınlık geçirdiler. Alan içerisinde bulunan sağlık görevlileri müdahale etmede gecikmedi. Bu gibi durumlar için yedek olarak bekletilen askerler eksilen yerleri doldurdu. Bu sırada dev ekrandan oluşan portreyi canlı olarak izleyen bizler daha da çoşkulandık, motive olduk. Yanımda bekleyen birkaç kişi ile kısa bir muhabbetim oldu. Mersin ve Eskişehir‘den geldiklerini öğrendim. Onları misafir etmek isteyenler olsa da gün içerisinde geri dönmekte ısrar ettiler. İnanılmaz bir dayanışma vardı. Son 10 dakikaya girildiğinde herkesin elleri yukarıda kalp yapmaları istendi.

Bizler bu şekilde beklerken Dünyanın en büyük Atatürk portresi ölümsüzleşmişti bile. Çalışma bittiğinde şapkalar havalara atıldı. Mutluluğu herkesin gözlerinde görebilmek mümkündü. Alanda çektiğim birkaç fotoğraf paylaşarak yazımı sonlandırıyorum. Çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Pasa Atakan DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
benim yazacağım cümleyi sen yazmışın bile :)
"Çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkürler."
iyiki varsınız..

not: sitenizdeki resimler farklı sayfada acıyor onu resim galerisi tarzı yaparsanız daha hoş olur sanki hocam

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

benim yazacağım cümleyi sen yazmışın bile :)
"Çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkürler."
iyiki varsınız..

not: sitenizdeki resimler farklı sayfada acıyor onu resim galerisi tarzı yaparsanız daha hoş olur sanki hocam

Çok teşekkürler, tavsiyenizi dikkate alacağım :)

fanofdidier fanofdidier Makale üreticisi Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
gerçekten çok güzel görüntüydü. izlerken duygulanmamak elde değil. keşke bende orada olabilseydim.
MertKoseoglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

fanofdidier adlı üyeden alıntı

gerçekten çok güzel görüntüydü. izlerken duygulanmamak elde değil. keşke bende orada olabilseydim.

Düşünmeniz yeter hocam, yorumunuz için teşekkür ederim.
fanofdidier

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Atatürk'ün değerini bilmeyenlerin asla anlayamayacağı mükemmel bir görüntü.

6000 kişinin de eline emeğine sağlık.

DeLi1SeY MertKoseoglu brown

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle forumda herkes birbirinin düşüncesine saygı duymalı ve sınırını bilmelidir.

" Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den başladı. Türk ordusunun üstün muharebe yeteneği ile 30 Ağustos’ta Başkomutan Meydan Muharebesi kazanıldı. "

Günün anlam ve öneminde böylesine bir etkinlikte yer almaktan gurur duyuyorum. Kimin ne dediği umrumda değil. Bu noktada ya haddinizi bilin, ya da düşüncelerinizi kendinize saklayın.
Atakan DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Öncelikle forumda herkes birbirinin düşüncesine saygı duymalı ve sınırını bilmelidir.

" Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922 sabahı Kocatepe’den başladı. Türk ordusunun üstün muharebe yeteneği ile 30 Ağustos’ta Başkomutan Meydan Muharebesi kazanıldı. "

Günün anlam ve öneminde böylesine bir etkinlikte yer almaktan gurur duyuyorum. Kimin ne dediği umrumda değil. Bu noktada ya haddinizi bilin, ya da düşüncelerinizi kendinize saklayın.

Hah, işte diğer arkadaşlar da sizin gibi bunu söylesin. Tutup da yok okullar açılsa yok bilmem ne demelerine gerek yok. Okullar açılsa diyenlerin yaşlarını da biliyoruz yani. Hangi hakla cahil deniyor?

Tekrar teşekkür ederim konu sahibi olarak açıklama yaptığınız için.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Konu için elinize sağlık.

Diğer bir yandan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına önderlik yapan kişiyi saymayan, bir şeyleri bildiğini sanan ve her yazdığının sonuna "smiley" koyarak espiri yaptığını sananlara halâ saygı duyabilmek çok zor.
MertKoseoglu

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Bana göre de anlamsız bir çalışma olmuş. 6.000 kişinin o sıcakta 3 saat boyunca simsiyah giyinmiş bir şekilde dikilmesi bana kalırsa zaman israfı. Amatör, profesyonel her ressamın katılabileceği Atatürk resimleri sergisi açılsa sanat adına çok daha faydalı olabilirmiş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al