wmaraci reklam

Ankara'da 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginde bombalı saldırı ! 86 ÖLÜ 186 YARALI...

47 Mesajlar 7.712 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Ankara Tren Garı kavşağında patlama

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı var. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor.

86 ÖLÜ 186 YARALI

Sağlık Bakanı olayda 86 kişinin öldüğünü belirtti.

Öğle saatlerinde yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.00 sıralarında patlama meydana geldi. Olay yerinde ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.

Patlamalar bölgede paniğe yol açtı. Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

Patlamanın olduğu yere ambulanslar sevk edildi.

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.

GÖRGÜ TANIĞI DEHŞET ANLATTI

Bir görgü tanığı patlamanın meydana geldiği anı, ''Patlamalardan biri halay çekenlerin ve çantaların bırakıldığı yerde meydana geldi'' diye anlattı.

YOLLAR KAPATILDI

Kızılay ve Sıhhiye'ye yollar kapatıldı, güvenlik önlemleri artırıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Selami Altınok ile görüştü. Davutoğlu, aynı zamanda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan da olayda hayatını kaybedenler ve yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan programlarını iptal etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'da patlama haberi sonrası İstanbul'daki miting ve programlarını iptal etti.

BARIŞ MİTİNGİNİ KİMLER DÜZENLEDİ VE KİMLER KATILDI?

Hazırlıkları eylül ayı sonunda başlanan barış mitinginin düzenleyicileri arasında DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), Türk Tabipleri Birliği, TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) gibi sendika ve meslek örgütleri yer alıyordu. Ayrıca mitinge HDP ile çok sayıda STK’nın katılması bekleniyordu.

CHP’li Musa Çam Ankara’daki patlamayı anlattı
Musa Çam, çok kısa arayla iki patlama olduğunu, önüne bir bilye düştüğünü söyledi.

PATLAMA ANI

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

Olaydan bir gün önce @AnatolyTodorov isimli Twitter kullanıcısının yazdıkları...

Hürriyet - Sözcü - DHA - Twitter

wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Bu vicdansızlar kimse Allah bin kere belalarını versin. Böyle kalleşlik, böyle hainlik olmaz.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Bu vicdansızlar kimse Allah bin kere belalarını versin. Böyle kalleşlik, böyle hainlik olmaz.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Artık insanlar ölmemeli... Hergün insanlar ölüyor maalesef ülkemizde..
Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Şu durumda bile orada güvenlik önlemi almaya çalışan güvenlik güçlerine saldırıyorlar bu kadar kin besleyen bir grup olamamaz kimse insanlıktan bahsetmesin.
KayraBilisim AhmetCakmak34 Pawnedb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

ogzhntr adlı üyeden alıntı

Şu durumda bile orada güvenlik önlemi almaya çalışan güvenlik güçlerine saldırıyorlar bu kadar kin besleyen bir grup olamamaz kimse insanlıktan bahsetmesin.

30 ölü,126 yaralı varken insanların o olağanüstü acısına saygı duymayı beceremiyorsunuz.Vicdanınız körelmiş.Sadece sizin gibi düşünmüyor diye ölümlerine sevinecek nekrofililersiniz.

Twitter'da,orda burda sadece görüşleri için "iyi ki öldüler" diyen insancıkları gördükçe iğreniyorum,midem bulanıyor.Kalbi güzel olanları Suruç'tan sonra Ankara'da katlettiler.Bizde sizin gibilerine kaldık.

Yazık.Ölümlere ses çıkarmaz,devlet terörüne göz yumarsan o bombalar belki sonra senin ya da yakının canını alacak.Korku çare değil.
aHoruz denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Ölen T.C vatandaşlarına Allahtan rahmet diliyorum.. yaralılara acil şifalar diliyorum.

Şu durumda bile adam akıllı üzülmek yerine devlete top atıyorsunuz ya sözde üzülüyorsunuz. Vicdan felsefesi yapıyorsunuz. Bu yaptığınız düpedüz primdir. Üzülen insan yasını tutar, ota boka top atmaz.

Ayrıca devletin de başka işi yok mitinge bomba mı gönderecek?
Ne işine yarayacak? 5-10 oy kazanır en fazla. Oda düşmesi bakımından.

Ama teröristlerin?
Kendilerini acındıracaklar, mağdur edebiyatı yapacaklar, yine olay üstünden barış sloganları atıp: "her şeye rağmen devlet terörüne rağmen barış istiyoruz" tripleine girecekler.

Ey gidi..
WampiR mexev9 BigSEO

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

30 ölü,126 yaralı varken insanların o olağanüstü acısına saygı duymayı beceremiyorsunuz.Vicdanınız körelmiş.Sadece sizin gibi düşünmüyor diye ölümlerine sevinecek nekrofililersiniz.

Twitter'da,orda burda sadece görüşleri için "iyi ki öldüler" diyen insancıkları gördükçe iğreniyorum,midem bulanıyor.Kalbi güzel olanları Suruç'tan sonra Ankara'da katlettiler.Bizde sizin gibilerine kaldık.

Yazık.Ölümlere ses çıkarmaz,devlet terörüne göz yumarsan o bombalar belki sonra senin ya da yakının canını alacak.Korku çare değil.

Kardeşim sen sadece anlamak istedigini anlıyorsun. Ölülere ve patlamaya sevinmiyorum. Daha öncede aynı şekilde yine polis'e asker'e saldırdılar. Asker polis bu vatanın evladı degilmi onların şuçu ne peki ? size yardım elini uzattan birisine siz nasıl saldırırsınız. olayın tüm yönüyle bakıyorum kardeşim sen merak etme Türk,Kürt,Laz,Çerkez,Alevi, ve daha saymadıgım bir grup yaşıyor Türkiye'de. Türkiye sadece Türklerin Ülkesi Vatani degildir BU ÜLKE HEPİMİZİN:
GokhanKara KayraBilisim dedemir85

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
AnatolyTodorov'un takipçisiyim, söylediği şeyleri bu ülkeyi azıcık tanıyan çocuklar bile düşünüyor. Yani öyle paylaşacak şüphe duyulacak bir durum değil medyanın bi bok bulmuş gibi abartısı da anlamsız. Asıl bunu düşünmeyenler balık hafızalı, daha dün yaşanan Suruçu bile unutmuşlar demek.

Olaydan bir kaç gün önce facebokta sayfa paylaşımları ile o mitinge araçlar kalktığını bizim buradan da kalkacağını gördüm hatta arkadaşı aradım meşgule aldı, hadi biz de gidelim diyecektim. Sonra kendi kendime 5dk kadar düşündüm ve bu yukarıda yazanın yazdıklarıyla aynı duyguları yaşadım, dolayısıyla bunun olabileceği ihtimalini dillendirmek için kahin olmaya gerek yok. Bende bu yukarıda twitterda paylaşılanlar ile aynı şeyleri düşündüm şimdi bu beni şüpheli mi yapıyor ?

Ankaranın nasıl bir yer olduğunu bilenler biliyor zaten, orada bir bomba patladıysa ya devletin haberi vardır ya da bu devletten daha büyük bir devlet yapmıştır 3. bir ihtimal yok.

Pkk tek taraflı ateşkes açıklaması yapacakken bu olay yaşanıyor. Ayrıca ne işse bu bombalar hep sosyalistleri ya da hdplileri hedef alıyor. Yine nasıl işse patlamadan hemen sonra olayı yatıştırması gereken polis alanı biber gazına boğuyor, ambulanslardan önce tomalar geliyor kaosu tırmandırıyor.
SefaUygun Kurklu denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

tzengin adlı üyeden alıntı

Ölen T.C vatandaşlarına Allahtan rahmet diliyorum.. yaralılara acil şifalar diliyorum.

Şu durumda bile adam akıllı üzülmek yerine devlete top atıyorsunuz ya sözde üzülüyorsunuz. Vicdan felsefesi yapıyorsunuz. Bu yaptığınız düpedüz primdir. Üzülen insan yasını tutar, ota boka top atmaz.

Ayrıca devletin de başka işi yok mitinge bomba mı gönderecek?
Ne işine yarayacak? 5-10 oy kazanır en fazla. Oda düşmesi bakımından.

Ama teröristlerin?
Kendilerini acındıracaklar, mağdur edebiyatı yapacaklar, yine olay üstünden barış sloganları atıp: "her şeye rağmen devlet terörüne rağmen barış istiyoruz" tripleine girecekler.

Ey gidi..

Olaylara bu kadar sığ bakacak kadar yavan düşüncelerin varsa,her yerde yorum yapmamalısın.Devlet her zaman kanla beslenir,yeri gelir susturmak,ötekileştirmek için kan döker yeri gelir kirli oyunları için.

Ancak Ankara'nın göbeğinde bir bomba patlıyorsa ve devlet buna önlem almıyor ya da "göz yumuyorsa" başka suçlu aramak aptallıktır.Hdp'ye kendi seçmenlerini öldürdü demek istiyorsunuz ancak iktidarın seçim oyunlarıyla yüzlerce askeri öldürdüğünü pas geçiyorsunuz.

Devlet katildir,kirli oyunları meşru gösterme içindeler.Ancak gazete binalarını basan bir güruhtan bahsediyoruz.

Anlamanızı beklemiyorum,ölümler sizin başınıza gelmeden devlet seviciliğine,saray cuntası yalakalığınıza devam edin.

Biz yoldaşlarımızın,dava arkadaşlarımızın acılarını unutmadık!

ogzhntr adlı üyeden alıntı

Kardeşim sen sadece anlamak istedigini anlıyorsun. Ölülere ve patlamaya sevinmiyorum. Daha öncede aynı şekilde yine polis'e asker'e saldırdılar. Asker polis bu vatanın evladı degilmi onların şuçu ne peki ? size yardım elini uzattan birisine siz nasıl saldırırsınız. olayın tüm yönüyle bakıyorum kardeşim sen merak etme Türk,Kürt,Laz,Çerkez,Alevi, ve daha saymadıgım bir grup yaşıyor Türkiye'de. Türkiye sadece Türklerin Ülkesi Vatani degildir BU ÜLKE HEPİMİZİN:

Ben olaylara farklı perspektiflerden bakabiliyorum.Bu ülke hepimizin değil,aynı düşüncede olan insanların yaşadığı olmayanların katledildiği ülke! Suruç'ta,Ankara'da güvenlik zaafiyeti ya da bizzat istihbaratın düzenlediği bir oyun yüzünden onlarca insanımız öldü.

Bir devlet kendi halkının güvenliğini sağlayamıyorsa,ya da bizzat kendi eliyle kirli oyunlar oynuyorsa suçlu kim? Ya da hala bu olayı HDP'ye mal etmeye çalışanlar,iktidarın kirli yüzünü neden göremiyor?

İdeolojiniz,ırkınız hiçbir olgu önemli değil,devlet halk için vardır.Ve halkların öldüğü yerde devlet düzeninden bahsedilmez.Elbet hesap verecekler! Devlet seviciliği yapan karaktersizler de elbet hesap verecek.

Devran dönmeli artık.
mehmetdogan

kişi bu mesajı beğendi.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
İktidarda kimin olduğu veya sarayda kimin oturduğu umrumda mı sanıyorsun? Ben burada devlet yalakalığı yapmıyorum. İşte at gözlüğünüzü böyle görebiliyorum. Devletin yapmadığını düşündüğüm bir şeyi söyleyince, Aktroll; Saray Yalakası; Akpli; bilmem ne gibi damgalar yiyorum. Akpartili değilim, Akpartiyi de kendimce sebeplerden ötürü günahım kadar da sevmem.

Ayrıca yoldaşlarım dediklerin yoldaşın değilmiş demek ki, sen hala bu forumda yazabildiğine göre aynı yolda değilmişsiniz :)

Dipnot: Atatürk'ün peşindeyim ben, gerektiğinde devletçi, gerektiğinde halkçı gerektiğinde milliyetçiyim..

Oki Doki? SefaUygun
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al