wmaraci reklam

Bakan Varank, Hürkuş'un deneme uçuşuna katıldı

10 Mesajlar 700 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni nesil temel eğitim uçağı Hürkuş'un deneme uçuşuna katıldı. Varank, "Hürkuş'un milli imkan ve kabiliyetlerle geliştirilmiş, üretilmiş olmasından dolayı gurur duyuyorum. Semalarımızdaki hava araçlarının her geçen gün daha fazlası kendi imkanlarımızla ürettiğimiz araçlardan oluşuyor." ifadesini kullandı.
Bakan Varank, Hürkuş'un deneme uçuşuna katıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Varank, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tesislerini ziyaret ederek, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Borat, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve diğer yetkililerden, Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilecek 15 adet Hürkuş'un seri üretimi ve T625 genel maksat helikopterinin ilk uçuşu hakkında bilgi aldı.

Varank, Hürkuş uçaklarının her gün düzenli olarak yapılan deneme uçuşlarından birine de katıldı. Uçuş öncesinde Varank'a TUSAŞ Test Pilotu Murat Özpala ve ekibi tarafından eğitim verildi. Pilot Özpala komutasında Hürkuş'la icra edilen 139'uncu uçuş, yer seviyesinden maksimum 8 bin feet yükseklikte gerçekleştirildi. Zaman zaman yüksek hızlı pasaj geçişler ile stall manevraları yapılan deneme uçuşu 11 dakika sürdü.

Bakan Varank, daha sonra 6 Eylül'de ilk uçuşunu gerçekleştiren yerli T625 genel maksat helikopterini inceledi.

TUSAŞ'ın diğer projelerini de inceleyen Varank, ziyaretine ilişkin değerlendirmede de bulundu. Hürkuş'un milli imkan ve kabiliyetlerle geliştirilmiş, üretilmiş olmasından dolayı gurur duyduğunu aktaran Varank, "Semalarımızdaki hava araçlarının her geçen gün daha fazlası kendi imkanlarımızla ürettiğimiz araçlardan oluşuyor. Bu, ülkemiz için önemli bir güçlenme vesilesi. Ülkemizin savunma ve havacılık sanayisinde kat ettiği mesafe gurur verici düzeydedir. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla bu tabloyu taçlandırmak istiyoruz. Hürkuş, gençlerimizin yakından görmesi ve tanıması için TEKNOFEST'te olacak. Bu milli gururumuzu izlemek isteyenleri TEKNOFEST İstanbul'a davet ediyorum." ifadelerini kullandı.
cooper EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Savunma sanayii olarak ciddi bir yol katettik. Eşim Afrin operasyonunda aktif görevdeydi ve orada bir şehir alınırken daha çok zahiyat beklenirken böyle olması tamamen savunma sanayiidir demişti
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Bir yere operasyon yaparken kullanılan Silah sanayisidir. Savunma sanayisi değil. Savunma sanayisi ülke savunması içindir.

Havadan gelecek tehlikeye karşı savunma füzelerimiz var mı? Yok. Neden yok. Savunma sanayimiz yok ya ondan?

Bir ara bir ülkeye helikopter satacaktık, ne oldu sattık mı? Satamadık. Neden? Yerli diye yutturdukları helikopter yerli değilmiş tr ondan. Satabilmek için ABD nin izni gerekiyormuş?

Bunların ki hep laf. Utanmasalar (utanmazlar gerçi) bizim zamanımızda iyi telefonlar çıktı diyecekler. Reis eskiden buz dolabı mı vardı diyordu bir ara. Yıllar önce açılan hava alanlarını, üniversiteleri biz açtık diyecek kadar yalancı, onlara inanacak kadar şuursuz insanlar var ülkemde

jobsfrominternet jobsfrominternet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 60 / 98
  • Ticaret 2, (%100)
EmineT nin dediklerine ben de katılıyorum savunma sanayisi çok yol aldı. Tabi ki siyaset dolu gözlükler bir kenara bırakılınca projelerin önemi görülebiliyor.

Ayrıca ülke savunması sadece savunma füzeleri ile yapılmaz. Savunma sanayisi de sadece hava savunma füzesi üretmez.

Hisar projeleri ve Korkut da hava savunma projelerimiz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Efendim biraz modern savaş filmleri izleyiniz. Hatta haber izkeseniz de yeterli. İki gün önce Suriye'de Rus uçağı düşürüldü. Suriye Hava savunma sistemi tarafından. İsrail uçakları hava savunma yüzünden operasyon yapamadıkları için Rus uçağını kalkan yapmışlar.

Suriye de uçak kaldırabilir muyuz? Hayır. Neden çünkü hava savunma sistemi var. İzin vermiyorlar. Irak'ta operasyon yapabiliyoruz çünkü hava savunma yok.

jobsfrominternet jobsfrominternet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 60 / 98
  • Ticaret 2, (%100)
Bunlar diğer projeleri ve yapılanları kötülemek için yeterli değil hocam. İyiye iyi kötüye kötü demek lazım. Hep motor eleştirisi dile getirilir. Kendi prototipimizi ateşledik yakın zamanda. Emin olun haberleri de savunma sanayi haberlerini de çok yakından takip ediyorum.

Bu son yazım bu konuya tartışma olmaması amacıyla. İyi forumlar Browland
ASametYildirim cooper

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
İyi forumlar, maalesef mevcut Parti'nin bu güne kadar "ülke için iyi" diyebileceğim bir yatırımı olmamıştır. Tarafsız oldum hayatım boyunca, değil mevcut parti, kendi partim olsa bile eleştirirdim.
Konuyu kişiselleştirme yapmamak adına yorumu uzatmıyorum.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Savunma sanayisinde yapılanları görmemek için körden öte olmak lazım siz savaşları filmlerde seyredirken birileri ve eşleri yaşıyor yaşayanlardan öpreniyorum nasıl geliştiğini
muhammetdkaya cooper

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Savunma sanayisinde yapılanları görmemek için körden öte olmak lazım siz savaşları filmlerde seyredirken birileri ve eşleri yaşıyor yaşayanlardan öpreniyorum nasıl geliştiğini

Keşke hep savaş filmlerinden öğrenseydik. Pkk, fetö gibi terörist örgütlerle ya da şimdiki ösö gibi terörist örgütlerle ikili ilişki kurmasaydık. Yarın Rusya İran Suriye'den çıkın Ösöyü ortadan kaldıracağız dediklerinde ne olacak.

Kör olan bizler değiliz.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Belli bir yol katedilmiş olabilir. Ama yapılan çoğu şey sadece göz boyama. Arkadaşım Aselsan'da çalışıyor. Anlatıkları hiç öyle değil.

cagdaskorkmaz.com.tr
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al