wmaraci reklam

Çalışma Koşulları ve Mevcut Durum

2 Mesajlar 582 Okunma
wmaraci reklam

indirmesitesi indirmesitesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Gıda Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkaraşlar,
Bir gıda şirketinde çalışıyorum.
2012 yılından bu yana aralıksız çalışmışlığım var. haftada 60 saat çalışıyoruz ve maaşımız sgk'ya asgari ücret ile bildiriliyor. Yani 3.000 tl olan maaş sgkya tam olarak bildirilmiyor.
Fazla mesai ücreti alamıyoruz, sözleşmede serbest zaman kavramından bahsediliyor fakat işin yoğunluğundan dolayı ne yazık kiserbest zamana çıkamıyoruz.
Yemek molası olarak adlandırılan bir mola mevcut değil fakat 2 senedir çalıştığım şubeden dolayı her gün 1 saat yemek molasına çıkabiliyoruz. Daha öncesi için böyle bir durum söz konusu değil.
Covid-19 başlangıcında mart ayında 23 gün çalıştık ve 1 hafta izne çıktık.
Mart 30'da tekrar açıldı ama 4 kişi ile (normalde 24 kişi çalışıyor) bu durum 23 nisana kadar devam etti.
23 nisandan sonra kısa çalışma ödeneğinden dolayı izne çıktık.
1 haziranda işe başladık.
şu an günde yaklaşık 13 saat çalışıyoruz, 5 kişi ile çalışıyoruz. Serbest zamanımız söz konusu değil sürekli işin başındayız. Yemek molasına dahi çıkmıyoruz. Çalışma esnasında yemek yiyoruz.
haftalık izin olayıda kaldırılmış durumda şu an.

Bu tür çalışma sisteminin içinde olmak ilk başlarda bir işim var kaybetmeyeyim düşüncesi ile çoğu haksızlığa göz yumuyordum.
Ama artık dayanacak gibi bir hali kalmadı. Patronumuz çok acımasız ve insafsız. Cebine girin paradan başka birşey düşünmüyor.

Benim sizden ricam bu konuda resmi olarak neler yapılabilir beni bildirmeniz.
Aramızda avukat arkadaş varmı bilmiyorum ama bu gibi durumlarla karşılaşmış, tecrübe edinmiş kişilerin yorumlarınıda merak ediyorum.
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

jekoben jekoben WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Bu durumu isimsiz bir başvuru ile CİMER'e şikayet et.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al