wmaraci reklam

Bir Din Kültürü Öğretmeninin Yazısı İlgimi Çekti Sizlerle de Paylaşmak İstedim

6 Mesajlar 819 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mehmethocaoglu Mehmethocaoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer, Web design
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 10, (%100)
1926 dan beri miladi takvim kullanacaksın. Yaşını, doğum gününü miladi takvime göre hesaplayacaksın. Doğum gününü tebrik edenlere ayrı ayrı veya toptan teşekkür edeceksin. Mesani, tatilini miladi yıla göre ayarlayacak; maaşını ona göre alacaksın. Sonra da insanların yeni yılı kutlamalarına, birbirleriyle tebrikleşmelerine, dinde yok diye, Kuran’da yok diye karşı çıkacaksın, günah sayacaksın. Birbirinin yeni yılını kutlayanlara gözünü kısarak ve acıyarak bakacaksın. Her miladi takvim yılı başlangıcının, Hristiyanların Noel yortusuna yakın bir tarihte olması rastlantısından hareketle, insanların yeni bir yıl için tebrikleşmesine ve dualaşmasına karşı çıkacaksın. Hapşırmak, tıksırmak, esnemek, uyumak, uyanmak gibi tamamen refleksif ve insani durumları bile dualaşmak için bahane sayan yüce dinimiz adına , insanların yeni bir takvim yılı bahanesiyle dualaşmasına, birbirleri için huzur ve esenlikler dilemesine günah diyeceksin. Haddimi aşmaktan da korkarak diyorum ki; Peygamberimiz günümüzde yaşasaydı, bütün dünyaya, iyi dileklerini içeren yeni yıl mesajı yayınlardı. Kuran’da yok diye karşı çıkanlara, günah sayanlara diyorum. Benim bindiğim arabada yok Kuran’da. Ama biniyorum. Sizin bu yazıyı şu an okuduğunuz cep telefonunuz veya bilgisayarınız da yok Kuran’da. Ama kullanıyorsunuz. Satın arabalarınızı.. Atın cep telefonlarınızı Kuran’da yok diye. Okuyamayın bu yazdıklarımı. İnsanların kedi kişisel tercihleriyle doğum günlerini, yeni yılları kutlamamalarına lafım yok. Bu tercihe de saygı duyulur. Ama adabınca yeni yıl kutlayanlara, bu bahane ile birbiri ile tebrikleşenlere, dualaşanlara karşı çıkmayın. En azından din adına karşı çıkmayın. Atıyorum 8 Haziranda doğan bir tanıdığınızı, 8 Haziran 2014 te arayıp doğum gününü tebrik ettiğinizde, 8 Haziran 2015’e kadarki gelecek bir yılını tebrik ediyor, sağlık mutluluk başarı ve huzur diyorsunuz. 31 Aralık veya 1 Ocak’ta da insanları kutladığınızda, 1 Ocak 2015’ten 31 Aralık 2015’e kadarki zaman dilimi için aynı iyi dilekleri istiyor, aynı samimiyetle dua ediyorsunuz. Bu bakış açısıyla herkesin yeni yılını kutluyor; sağlıklı, mutluluk, huzur, başarı, barış, adalet ve esenlik diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun….
ontedi Creatasarim isyerlerimcom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında doğru.O da bir nevi duadır.Mesela ben yılbaşında akrabalarla bir araya geldim.Yemek yedik oturduk muhabbet ettik.İçmedik eğlenmedik bir şey yapmadık.İnsan da tedirgin oluyor böyle bir şey olunca.Maksat böyle zamanlar da bir araya gelmek.Böyle zamanlar olmasa iş güçten kimse kimseye gidip akraba yüzü göremiyor.Sonra öldü mü kaldı mı hasta mı haberimiz yok.En azından özlem gideriyoruz.
Mehmethocaoglu

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Kaldı ki Hz. İsa'nın doğumu 25 Aralık birçoğuna göre.
Mehmethocaoglu

kişi bu mesajı beğendi.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2760
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Dini herkes kendi çıkarına yorumluyor bu zamanda çıkarları uğruna kullanıyorlar.
Halbuki isanlar okusun diye oku diye başlayan bir kitap Kur'an-ı Kerim gönderilmiş ama ne yazıkki hiç kimse okumuyor ve din tüccarı hocaların sözleriyle kendilerini avutuyorlar.
Mehmethocaoglu

kişi bu mesajı beğendi.

seditio.com.tr - dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 25 tl bakiye hediye
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LittleNodo LittleNodo Profil silinsin Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 45 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Saçmalık başka birşey değil birde din kültürü hocası olmuş :))

Mehmethocaoglu Mehmethocaoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer, Web design
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 10, (%100)
@LittleNodo tamam çok güzel dedin de nedeni de açıkla böyle yazmakla olmuyor bak adam açıklamış

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al