wmaraci reklam

Bu Durum Çok Olur Sanki

8 Mesajlar 715 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Böyle bir haber gördüm. Eşime (subay) gösterdim yorumunu almak için. Kendisi 28 günün hiç hayra alamet olmayacağını mesainin saat 17.30'da bittiğini ve iki tip askeri de yanyana bırakmanın hiç sağlıklı olmayacağı şeklinde yorumladı.

http://www.mynet.com/haber/ilginc-haberler/bedelli-askerlere-yapacaklarini-anlatan-uzun-donem-askerler-sosyal-medyada-gundem-oldu-4282218-1

Yorumlar şahsidir tartışma çıkarmazsanız sevinirim.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.
wmaraci
reklam

AYJANS AYJANS Webmaster & Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster & Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 511 / 356
  • Ticaret 83, (%100)
Hocam eşiniz doğru söylemiş bencede. Şahsen ben şuan askerde olsam ve benle birlikte sadece 28 gün yapacak kişiyle aynı koğuşta kalmam beni rahatsız edebilir.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Eşiniz genelleme yapmış maalesef ama hal genel de böyle olmuyor. Uzun dönem askerliğim de kısa dönem askerler ile birlikte iç içeydik saygı ve sevginin olduğu her yerde huzur ve düzen vardır. Elbet de bilinçsiz, eğitimsiz insanların da askerlik yaptığını biliyoruz bu durumda aksilikler olur ama şöyle bir durum var.

Bu bedelli askerlik kanunundan yararlananlar direk olarak usta birliği tabiri verdiğimiz birliğe gitmeyecek, acemi birliğine gittiğinde oradaki kadrolu (eski askerler) sıradan acemi askerlere gösterdikleri tavrı takınırlar. 28 gün belki zor günler olacak ama bu zorluğun oluşmasını istedikleri için 28 gün eğitim şartını getirmişler.

Anlayacağınız eşiniz bir noktada haklı ama genel olarak bazı noktaları atlamış..

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Serkan bey umarım dediğiniz gibi olur gönlümüz dediğinizden yana umarım bu konuda hiç haber görmeyiz. 28 gün askerlik olursa dağıtım nasıl yapılacak onlar bir arada mı tutulacak gibi birkaç soru çok önem taşıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Dağıtım söz konusu değil, temel eğitim dedikleri şey acemi birliğinde yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar; Düzen, Yürüyüş, Spor, Silah eğitimi v.s..

Yani 2. bir birlik olmayacak, tek birlik olarak eğitimini tamamlayıp 28 gün sonunda terhis olacaktır. Buradaki amaç bana göre saçmalık ama askerlik kavramını biraz da olsa aşılama maksadı taşıyorlar. Bizler bu kararı farklı yönlerde tartışabilir, mantığımızın uyduğu şekilde yorumlayabiliriz ama sonuç olarak en iyi şekilde karar alınması için her aşaması, boyutu tartışılıp bu karar verilmiş.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Serkan bey temel eğitim aldıları acemi birliğinde başlarında o acemi birliğinin kadro askerleri olacak nihayetinde bu bile ciddi sorun olabilir kanaatimce...

• Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Sorunlardan kasıt ezme ise bu bedelli askerlik statüsünde olan kişilerde yada uzun dönem, kısa dönem askerlik yapanlarda da mevcut. Bayan olduğunuz için ve askerlik içerisinde olmadığınız için yanlış anlamayın kendimi ifade edemem.

Kadrolu askerler sadece ego tatmini yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Çok örnekleri var emin olun sivil hayatta hiç bir baltaya sap olamamış kişiler asker ocağında kendini farklı bir pozisyonda görüp yeni gelen askerlere zorluktan başka bir şey vermedikleri için insanların akıllarına bu sorular geliyor. Bu tipler eğitim görmemiş cahillerden oluşuyor ki maalesef askerliğe elverişli olarak tanımlanıyorlar.

Ben profesyonel askerlik statüsüne geçilmesinden yanayım, tamamen olmasa da riskli ve terör bölgesinde profesyonel yapılanma olmalı. Henüz 2 aylık sadece yürüyüş, spor, yat kalk eğitimi verilip riskli bölgelere gönderilmesini onaylamıyorum.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1380
  • Beğeniler 699 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Yaşları bizden büyük olduğu halde abi derlerdi bize tedirgindiler hep bizde iyi davranırdık. Birde durumları iyi oluyor genelinin. Samimiyet kurduklarına sürekli birşey ısmarlıyorlar, haliyle kimse kötü davranmıyor. Gerçek bu. Videoya gelince 3 adam kahvehanede yanyana gelince vatan kurtariyor. 3 asker neler demez.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al