wmaraci reklam

Enpara Altın Alım / Satım

43 Mesajlar 5.672 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)

RADEMON adlı üyeden alıntı

Siz ne içiyorsunuz da bu kafayı yaşıyorsunuz anlamıyorum. Ticaret demişsin de 200 liraya aldığın altını 250'ye satmak mı ticaret? Sen şimdi ticaret serbest herkes istediği fiyattan satar da dersin. Hep böyle kal birader. Ciddiyim düşüncelerini değiştirme sakın. Yarın bir gün bankaya işin düşer, faizli kredi çekersin o zaman beni hatırla. O banka benim bankaya yatırdığım parayı kullanarak sana kredi verdi. Senin gibiler sayesinde kazanıyoruz. Asla düşüncelerini değiştirme, bu kafayı yaşamak için ne kullanıyosan onu kullanmaya devam et :)

Bankaya üç kuruş yatırıp onun faizini bekleyen insan bana akıl veriyor güldüm sadece ister bin ister bir milyondan satar seni alakadar etmez. Serbest piyasada kazananları kıskanmaya devam et :)

wmaraci
reklam

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

İyi ki üniversitede ekonomi dersimiz varmış. Yoksa sizin şu sözlerinize kanabilirdim.

Harama helal diyip işlem yapacaklar olacak elbette, cehennem boşa mı yaratılmış İslam dininde.

Sen altın alma, bir kilo domates al, 4 yıl beklet fiyatı artar. Altından daha çok kazandırır.

Tamam yapacaksan yap ta, müslüman görüntüsü çizip, dinini karalama.

Altın üzerinden, dolar üzerinden, yapılan (işçilik kısmı hariç) al/sat ticaret değildir.

Üstüne basa basa söylüyorum paranız ile hiç bir emek harcamadan yaptığınız al satların tamamı haramdır. Para ile aldığınız üründen helal yoldan para kazanmanın yolu, aldığınız ürüne kar payı koymak, üzerinde emek harcamak (işçilik, nakliye, modifiye, hizmet v.b.) gereklidir.

Üstelik siz alacağınız altına sahip olmuyor, banka üzerinde altın almış gibi sayısal veriye sahip oluyorsunuz. Yani elinizde altın yok. Bu sadece bankadaki rakamlardan ibaret. Böyle olunca doğrudan paranızdan para kazanmış oluyorsunuz. Aynı mantıkla faize yatırmak ta, sayısal loto milli piyango veya iddaa oynamak arasında fark yok.

Sizin gibi mantıkta insanlar kutsal kitabınızı ayetlerini döneme göre eğip büküyorsunuz. Bunları yüzünüze vurunca da suçlu biz oluyoruz.

Faize haram değil diyorsun, " paranız ile hiç bir emek harcamadan yaptığınız al satların tamamı haramdır" diyorsun. Adam gibi araştırmadan gelip burada fetva vermeyin lütfen.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Okuduğunuzu anlamadan yorum yapmışsınız bence.. tekrar okumanızı öneririm. Faiz ve altın al sat haramdır.

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Faiz haram diyip katılıma para yatıran dincilere de selam olsun

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

WMSupport adlı üyeden alıntı

Bankaya üç kuruş yatırıp onun faizini bekleyen insan bana akıl veriyor güldüm sadece ister bin ister bir milyondan satar seni alakadar etmez. Serbest piyasada kazananları kıskanmaya devam et :)

Kıskanmak? Üç gramlık altın alıp 1 lira yükselsede satsam kafasında olan birine göre sende komiksin :)

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

RADEMON "Arkadaşa gereksiz yükselmişsiniz."

:D

Haketti biraz sanki :)

• Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)

RADEMON adlı üyeden alıntı

Kıskanmak? Üç gramlık altın alıp 1 lira yükselsede satsam kafasında olan birine göre sende komiksin :)

Hayatında belirli bir miktar parayı yönetmemiş, hedefi memurluk olan insanlar gibi konuşuyorsun fazla uzatmayacağım hasetle bakanlar ordusunun mensubu hayatta başarılar 3 kuruşun 5 kuruş olsun diye banka kuyruklarında beklemeye devam et :D

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

Hayatında belirli bir miktar parayı yönetmemiş, hedefi memurluk olan insanlar gibi konuşuyorsun fazla uzatmayacağım hasetle bakanlar ordusunun mensubu hayatta başarılar 3 kuruşun 5 kuruş olsun diye banka kuyruklarında beklemeye devam et :D

Bro bankamda 70 bin küsür lira para var. Şuan ING'de ve 1 ay sonra bana tanıdıkları %22'lik hoşgeldin faizi bitiyor ve ben 1 ay daha bekletip tam olarak 1,289.45 TL'mi yani 3 kuruşumu alıp Akbank'a yatırmayı düşünüyorum yada hayır ya Enpara daha kârlı %20 veriyor sonuçta. Bir 3 ay da orada bekleteyim her ay yaklaşık 1.100 lira alayim. Bu parayla kiramı elektriğimi suyumu ödeyeyim. Çalışarak kazandığım para da bana kalsın yeme içme gezme parası 2.020 tl. Miss gibi hayat ya :) "Faiz haram"cılar gelmeden iki tek atmaya gideyim :) Mutluyum, huzurluyum flan :)
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)
RADEMON Alkol vergileriyle imamlara makam arabası atanan bir ülkede faizciler mi cehennemlik sadece :D 70 lirayı 1 lira için bankada bekletme hata yapıyorsun vizyon sahibi ol :D

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

RADEMON Alkol vergileriyle imamlara makam arabası atanan bir ülkede faizciler mi cehennemlik sadece :D 70 lirayı 1 lira için bankada bekletme hata yapıyorsun vizyon sahibi ol :D

Kardeşim bak vizyon sahibi ol diyosun eyvallah ama bilip bilmeden önyargılı davranmayı bir bırakın. O 1 lira dediğin benim geçim masrafımı büyük ölçüde karşılıyor. Öyle ki sadece yiyeceğe, giyeceğe ve gezmeye kendi cebimden para veriyorum. O 1 lira dediğin miktarı taş atıp kolumu yorarak kazanmıyorum. Paramı bankama kullandırttığım için kazanıyorum ve hiç yorulmuyorum.

Aynı zamanda çalışıyorum, bir yandan da yorularak para kazanıyorum. Vizyon sahibi olmasaydım bu parayı belli bir süreye kadar saklarken aynı zamanda bu paranın "varlığından" kazanç beklemezdim. Bekletiyorum bu parayı yurtdışı eğitimim için. Bankada boş boş duracağına bana para kazandırsın diye vadeli hesaptan vadeli hesaba atıyorum. Asıl vizyon sahibi olmak budur. Kazandığımdan neden daha fazla kazanmayayim? Kimsenin hakkına girmiyorum, kimsenin malını çalmıyorum, kimseye zarar vermiyorum. Kimseye tecavüz etmiyorum, kimsenin namusuna bakmıyorum, kimseye yalancı şahitlik yapmıyorum kimseye zalimlik yapmıyorum, yalan söylemiyorum ne bileyim sözde müslümanlıkta yapılmaması gereken ne varsa yapmıyorum buna rağmen bu yaptığım haramsa ne diyeyim şimdi biraz içten küfür edeceğim o da günah :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al