Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

3Beğeni
  • 1 Yazan Paratic
  • 1 Yazan cooper
  • 1 Yazan Paratic

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Güncel

“Facebook ile Google’ın Sonu Geldi” Diyen Yatırımcı Biyoteknoloji Alanını Savunuyor!

Okunmamış 29 Mart 2018, 17:43
Paratic Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: İs... Ta...
Ticaret: 0, 0%
Jim Mellon, Google ile Facebook'a gelecek yaptırımların 2008 krizinin bankalar üzerinde yarattığı etkilerden çok daha büyük olacağını söyledi. İşte son yaklaşıyor diyen yatırımcının açıklamaları;

İngiliz milyarder yatırımcı Jim Mellon, Facebook veri skandalı ile ortaya çıkan durumdan yola çıkarak teknoloji devleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Odak noktasına Facebook ile Google’ı alan Jim Mellon, iki şirketin geleceğini de karamsar gördüğünü belirterek hükümetlerin yeni düzenlemelerinin devler üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğinden bahsetti. Ve doğal olarak; biyoteknoloji yatırımcısı Mellon’un bu yorumları büyük yankı uyandırdı.

CNBC Squawk Box’a katılan İngiliz yatırımcı Jim Mellon; milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgilerinin çalınmasıyla patlat veren skandalın, sonun başlangıcı olduğunu belirtti.

Daha açık söylemek gerekirse Mellon; Cambridge Analytica çalışanı Christopher Wylie’nin açıklamaları ve yaşanan diğer gelişmelerle birlikte giderek büyüyen skandalın sosyal medya devini yok edeceğini ya da yok olmakla yüz yüze getireceğini dile getirdi.

Skandalın Facebook’un değerini 80 milyar dolar azalttığını belirten Mellon, bu düşüşün devam edeceğini ve nihayetinde sosyal medya devinin tükeneceğini söyledi.

Diğer taraftan; Google’ı da hedef alan Jim Mellon, bu devlerin hükümetlerin düzenlemeleriyle dünya çapında harabeye döneceğini düşündüğünü ifade etti.

Google’ın Avrupa Birliği’nden yediği yaklaşık 2.5 milyar euroluk para cezasını hatırlatan yatırımcı, hükümetlerin benzer cezalarla söz konusu şirketlere daha fazla yaptırım uygulayacağı yorumunu yaptı.

Hatta bu durumu 2008 ekonomik krizi ile benzeterek, teknoloji devlerinin bu krizden çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabileceğini öngördü.

Keza 2008 ekonomik krizinin bankalar kestiği cezanın 321 milyar dolara ulaştığını da aylar önce duymuştuk. Yani Jim Mellon, ileride yaptırım uygulanması beklenen Google ile Facebook’un bu uygulamalardan, krizden etkilenen bankalardan çok daha fazla etkileneceğini düşünüyor.

Ve Cambridge Analytica skandalının buzdağının yalnızca görünen ucu olduğunu ve olayların çok daha ciddi boyutlara ulaşacağına inanıyor.

Diğer taraftan; kendisine yöneltilen “teknolojinin hangi alanına yatırım yapılmalı” sorusuna verdiği cevaptan da anlaşılacağı üzere Jim Mellon en uygun alanın biyoteknoloji olduğunu söylüyor.

Nitekim bu yanıtında da Facebook’a gönderme yaparak dünya çapında 2 milyar insanın kullandığı zaman kaybettiren bir platforma kıyasla biyoteknolojinin insanoğlu üzerinde pozitif etki yarattığını dile getiriyor.

Kaynak: https://paratic.com
cooper bunu beğendi.
Okunmamış 29 Mart 2018, 20:41
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: Em... Fı...
Ticaret: 5, 100%
Faydalı ve güzel bir içerik.
Paratic bunu beğendi.
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:00
Kimlik Onayı Bekliyor

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: işletmeci
Ad, Soyad: Ya... De...
Her kafadan bir ses çıkıyor. Şimdi de biyoteknolojiye yönelin önerisi var. Bakalım ne olacak?
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:06
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI

Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Ortalığı manipüle etmeye çalışan bir yatırımcıdan başka bir şey değil. Kendisine kolay gelsin diyorum.

Neresi işine geliyor ise orasından tutmuş bu amca
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:08
Backlinkcigeldi Adlı Üyenin Avatarı
Homo sapiens sapiens...

Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ce... Gü...
Ticaret: 126, 100%
Haydaaa yapay zeka robotik mühendisligine girdik şimdi de burası diyorlar geç kaldılar geç girdim artık üniye. Gitti bir cengaver yapay zekaya
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:09
WM Aracı

Alıntı:
cooper Adlı Üyeden Alıntı
Faydalı ve güzel bir içerik.
Beğendiğinize sevindim, teşekkürler.

Alıntı:
Yaren123 Adlı Üyeden Alıntı
Her kafadan bir ses çıkıyor. Şimdi de biyoteknolojiye yönelin önerisi var. Bakalım ne olacak?
Biyoteknoloji yurtdışında hiç olmadığı kadar gündemde şu an... bakalım neler bekliyor bizi...

Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Ortalığı manipüle etmeye çalışan bir yatırımcıdan başka bir şey değil. Kendisine kolay gelsin diyorum.

Neresi işine geliyor ise orasından tutmuş bu amca
Ancak Facebook bu yıl ciddi hatalar yaptı, zaten düşüş trendine girmişti ciddi üye kaybı yaşıyor platform. Google için aynısını söylemek pek realistik olmaz bence...
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:10
WM Aracı

Alıntı:
Backlinkcigeldi Adlı Üyeden Alıntı
Haydaaa yapay zeka robotik mühendisligine girdik şimdi de burası diyorlar geç kaldılar geç girdim artık üniye. Gitti bir cengaver yapay zekaya
hahahah hiçbir şey için geç değildir yahu
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:53
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI

Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Paratic

Facebook için sitenin bir önemi yok artık o aşamayı çoktan geçti topladığı veriler ve onu anlamlandırma şekilleri ile ipin ucu koptu, şuan data firması gözüyle bakın üye kaybı önemsiz.

Hayatında hiç facebook girmeyen bir insanı bile tanıyan bir yapı. Facebook çok tehlikeli
Okunmamış 29 Mart 2018, 22:59
ASametYildirim Adlı Üyenin Avatarı
Saygı, Sevgi, Anlayış.

Ad, Soyad: Ab... Yı...
Ticaret: 82, 100%
Hocam makalelerin çok hoşuma gidiyor. Ellerine sağlık

Bu arada facebook konusunda katılıyorum ama önümüzdeki 20 yıl içerisinde google nin düşüşe geçeceğini pek sanmıyorum
Okunmamış 29 Mart 2018, 23:05
WM Aracı

Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Paratic

Facebook için sitenin bir önemi yok artık o aşamayı çoktan geçti topladığı veriler ve onu anlamlandırma şekilleri ile ipin ucu koptu, şuan data firması gözüyle bakın üye kaybı önemsiz.

Hayatında hiç facebook girmeyen bir insanı bile tanıyan bir yapı. Facebook çok tehlikeli
Aynen. Ancak bunların dediğiniz gibi bir önemi yok. Ne whatsapp'tan ne instagramdan vazgeçecek durumumuzda yok, ancak her şirket gibi para kaybını önemsiyeceklerdir. Facebook o firmanın atar damarı. 2012'den beri çok ciddi reklam geliri elde ediyorlardı, burada inanılmaz düşüş yaşadılar. Instagram reklamlarına yönelteceğini düşünüyorum firmaları.

Alıntı:
ASametYildirim Adlı Üyeden Alıntı
Hocam makalelerin çok hoşuma gidiyor. Ellerine sağlık

Bu arada facebook konusunda katılıyorum ama önümüzdeki 20 yıl içerisinde google nin düşüşe geçeceğini pek sanmıyorum
Çok teşekkürler. Ancak Paratic.com bir ekip. Ben yazmadım o içeriği.

Google konusunda hem fikiriz
ASametYildirim bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Güncel