wmaraci reklam

“Facebook ile Google’ın Sonu Geldi” Diyen Yatırımcı Biyoteknoloji Alanını Savunuyor!

10 Mesajlar 1.191 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Jim Mellon, Google ile Facebook'a gelecek yaptırımların 2008 krizinin bankalar üzerinde yarattığı etkilerden çok daha büyük olacağını söyledi. İşte son yaklaşıyor diyen yatırımcının açıklamaları;

İngiliz milyarder yatırımcı Jim Mellon, Facebook veri skandalı ile ortaya çıkan durumdan yola çıkarak teknoloji devleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Odak noktasına Facebook ile Google’ı alan Jim Mellon, iki şirketin geleceğini de karamsar gördüğünü belirterek hükümetlerin yeni düzenlemelerinin devler üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğinden bahsetti. Ve doğal olarak; biyoteknoloji yatırımcısı Mellon’un bu yorumları büyük yankı uyandırdı.

CNBC Squawk Box’a katılan İngiliz yatırımcı Jim Mellon; milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgilerinin çalınmasıyla patlat veren skandalın, sonun başlangıcı olduğunu belirtti.

Daha açık söylemek gerekirse Mellon; Cambridge Analytica çalışanı Christopher Wylie’nin açıklamaları ve yaşanan diğer gelişmelerle birlikte giderek büyüyen skandalın sosyal medya devini yok edeceğini ya da yok olmakla yüz yüze getireceğini dile getirdi.

Skandalın Facebook’un değerini 80 milyar dolar azalttığını belirten Mellon, bu düşüşün devam edeceğini ve nihayetinde sosyal medya devinin tükeneceğini söyledi.

Diğer taraftan; Google’ı da hedef alan Jim Mellon, bu devlerin hükümetlerin düzenlemeleriyle dünya çapında harabeye döneceğini düşündüğünü ifade etti.

Google’ın Avrupa Birliği’nden yediği yaklaşık 2.5 milyar euroluk para cezasını hatırlatan yatırımcı, hükümetlerin benzer cezalarla söz konusu şirketlere daha fazla yaptırım uygulayacağı yorumunu yaptı.

Hatta bu durumu 2008 ekonomik krizi ile benzeterek, teknoloji devlerinin bu krizden çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabileceğini öngördü.

Keza 2008 ekonomik krizinin bankalar kestiği cezanın 321 milyar dolara ulaştığını da aylar önce duymuştuk. Yani Jim Mellon, ileride yaptırım uygulanması beklenen Google ile Facebook’un bu uygulamalardan, krizden etkilenen bankalardan çok daha fazla etkileneceğini düşünüyor.

Ve Cambridge Analytica skandalının buzdağının yalnızca görünen ucu olduğunu ve olayların çok daha ciddi boyutlara ulaşacağına inanıyor.

Diğer taraftan; kendisine yöneltilen “teknolojinin hangi alanına yatırım yapılmalı” sorusuna verdiği cevaptan da anlaşılacağı üzere Jim Mellon en uygun alanın biyoteknoloji olduğunu söylüyor.

Nitekim bu yanıtında da Facebook’a gönderme yaparak dünya çapında 2 milyar insanın kullandığı zaman kaybettiren bir platforma kıyasla biyoteknolojinin insanoğlu üzerinde pozitif etki yarattığını dile getiriyor.

Kaynak: https://paratic.com
cooper

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Faydalı ve güzel bir içerik.
Paratic

kişi bu mesajı beğendi.

Yaren123 Yaren123 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Her kafadan bir ses çıkıyor. Şimdi de biyoteknolojiye yönelin önerisi var. Bakalım ne olacak?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Ortalığı manipüle etmeye çalışan bir yatırımcıdan başka bir şey değil. Kendisine kolay gelsin diyorum.

Neresi işine geliyor ise orasından tutmuş bu amca

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Haydaaa yapay zeka robotik mühendisligine girdik şimdi de burası diyorlar :) geç kaldılar geç girdim artık üniye. Gitti bir cengaver yapay zekaya

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

cooper adlı üyeden alıntı

Faydalı ve güzel bir içerik.

Beğendiğinize sevindim, teşekkürler.

Yaren123 adlı üyeden alıntı

Her kafadan bir ses çıkıyor. Şimdi de biyoteknolojiye yönelin önerisi var. Bakalım ne olacak?

Biyoteknoloji yurtdışında hiç olmadığı kadar gündemde şu an... bakalım neler bekliyor bizi...

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Ortalığı manipüle etmeye çalışan bir yatırımcıdan başka bir şey değil. Kendisine kolay gelsin diyorum.

Neresi işine geliyor ise orasından tutmuş bu amca

Ancak Facebook bu yıl ciddi hatalar yaptı, zaten düşüş trendine girmişti ciddi üye kaybı yaşıyor platform. Google için aynısını söylemek pek realistik olmaz bence...

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Haydaaa yapay zeka robotik mühendisligine girdik şimdi de burası diyorlar :) geç kaldılar geç girdim artık üniye. Gitti bir cengaver yapay zekaya

hahahah hiçbir şey için geç değildir yahu :)

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Paratic

Facebook için sitenin bir önemi yok artık o aşamayı çoktan geçti topladığı veriler ve onu anlamlandırma şekilleri ile ipin ucu koptu, şuan data firması gözüyle bakın üye kaybı önemsiz. :)

Hayatında hiç facebook girmeyen bir insanı bile tanıyan bir yapı. Facebook çok tehlikeli

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam makalelerin çok hoşuma gidiyor. Ellerine sağlık :)

Bu arada facebook konusunda katılıyorum ama önümüzdeki 20 yıl içerisinde google nin düşüşe geçeceğini pek sanmıyorum :)

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Paratic

Facebook için sitenin bir önemi yok artık o aşamayı çoktan geçti topladığı veriler ve onu anlamlandırma şekilleri ile ipin ucu koptu, şuan data firması gözüyle bakın üye kaybı önemsiz. :)

Hayatında hiç facebook girmeyen bir insanı bile tanıyan bir yapı. Facebook çok tehlikeli

Aynen. Ancak bunların dediğiniz gibi bir önemi yok. Ne whatsapp'tan ne instagramdan vazgeçecek durumumuzda yok, ancak her şirket gibi para kaybını önemsiyeceklerdir. Facebook o firmanın atar damarı. 2012'den beri çok ciddi reklam geliri elde ediyorlardı, burada inanılmaz düşüş yaşadılar. Instagram reklamlarına yönelteceğini düşünüyorum firmaları.

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam makalelerin çok hoşuma gidiyor. Ellerine sağlık :)

Bu arada facebook konusunda katılıyorum ama önümüzdeki 20 yıl içerisinde google nin düşüşe geçeceğini pek sanmıyorum :)

Çok teşekkürler. Ancak Paratic.com bir ekip. Ben yazmadım o içeriği.

Google konusunda hem fikiriz :cool:
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al