wmaraci reklam

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.262 Okunma
wmaraci reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
Aralarında Tarık Akan, Pelin Batu, Fazıl Say, Ali Nesin, Kadir İnanır ve Şebnem Korur Fincancı gibi isimlerin de bulunduğu bir grup aydın ve sanatçı hükümete ve PKK’ya ateşkes çağrısı yaptı.

radikal.com.tr’de yer alan habere göre, açıklanan üç maddelik çağrıda şöyle denildi:

“Ülkemiz, hızla iç savaş ortamına sürüklenmektedir. Bu yıkıcı süreci engelleyebilmek için,

1- Öncelikle ve derhal, PKK eylemlerine son vermeli, tek taraflı ateşkes ilan etmelidir.

2- Özellikle sivillerin büyük zarar gördüğü, ağır can kayıplarına yol açan ve kent merkezlerine kadar yayılan devlet operasyonları durdurulmalıdır.

3- Müzakerelerin yeniden başlayabilmesi için elverişli koşullar yaratılmalı, barış sürecinin önü açılmalıdır. Hiçbir mazeret, “ama, ancak” kelimeleriyle devam eden hiçbir açıklama için artık zaman ve sabır kalmamıştır.”

Çağrıcıların isimleri şöyle:

Tarık Akan
Üstün Akmen
Orhan Alkaya
Barış Atay
Enver Aysever
Pelin Batu
Cengiz Bektaş
Gülsüm Cengiz
Aydın Çubukçu
Pakrat Estukyan
Şebnem Korur Fincancı
Mahir Günşiray
Defne Halman
Kadir İnanır
Küçük İskender
Mahsun Kırmızıgül
Macit Koper
Jülide Kural
Akif Kurtuluş
Tamer Levent
Kuvvet Lordoğlu
Ali Nesin
Yılmaz Odabaşı
İzzettin Önder
Aslı Öngören
Can Öz
Adnan Özyalçıner
Ahmet Say
Fazıl Say
Sennur Sezer
Deniz Türkali
Rıza Türmen
Levent Üzümcü

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Bazıları da HDP nin vekilleriyle resim çektiriyormuş çekilin çekilin bir taşla iki kuş vurmak Türk askerinin işidir bizde mezar bitmez
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Demeley adlı üyeden alıntı

Bazıları da HDP nin vekilleriyle resim çektiriyormuş çekilin çekilin bir taşla iki kuş vurmak Türk askerinin işidir bizde mezar bitmez

Legal bir partinin halkın oyu ile seçilmiş vekilleri ile fotoğraf çektirmekte sakınca görmüyorum.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Legal bir partinin halkın oyu ile seçilmiş vekilleri ile fotoğraf çektirmekte sakınca görmüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=aho4pQR6yv8 bak legal partinin vekilleri tarafından yapılmış açıklamalar çeken de çekilende ne olduğu açıkça ortadadır.

Bu ülkeden gideceksiniz - Biz sırtımızı YPG'ye... dayadık. - Daha başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz. Videodan alıntılar doğru bunları söyleyen alnı ak asker polis seven insanlar onlarla resim çekilenlerde VATANSEVER SANATÇILAR..!
brk WampiR kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

https://www.youtube.com/watch?v=aho4pQR6yv8 bak legal partinin vekilleri tarafından yapılmış açıklamalar çeken de çekilende ne olduğu açıkça ortadadır.

Bu ülkeden gideceksiniz - Biz sırtımızı YPG'ye... dayadık. - Daha başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz. Videodan alıntılar doğru bunları söyleyen alnı ak asker polis seven insanlar onlarla resim çekilenlerde VATANSEVER SANATÇILAR..!

Bu açıklamaların çirkin olduğuna katılıyorum ancak bunların özürleri dilenmiştir. Sanatçıların vatanseverliğini bilmem ama entellektüel olarak en birikimli sanatçılar olduklarını söyleyebilirim.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Bu açıklamaların çirkin olduğuna katılıyorum ancak bunların özürleri dilenmiştir. Sanatçıların vatanseverliğini bilmem ama entellektüel olarak en birikimli sanatçılar olduklarını söyleyebilirim.

Vatanıma ihanetin, milletime ve atama hakaretin affı olmaz hocam kusura bakma ben biliyorum sana da söyleyim hiçbirinde bir gram vatanseverlik yok olamayacakta birikimlerinide alsınlar istedikleri safta yer alsınlar dediğim gibi bizde toprakta çok mezar da..

Bir anamıza sövmemişler bunu ben affedemem affedecek adama da helal olsun derim genişliğine hayran kaldım
kizilperi plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Vatanıma ihanetin, milletime ve atama hakaretin affı olmaz hocam kusura bakma ben biliyorum sana da söyleyim hiçbirinde bir gram vatanseverlik yok olamayacakta birikimlerinide alsınlar istedikleri safta yer alsınlar dediğim gibi bizde toprakta çok mezar da..

Bir anamıza sövmemişler bunu ben affedemem affedecek adama da helal olsun derim genişliğine hayran kaldım

Genişlik meselesi değil bu. Bu kin, nefret duygularından arınmış bir barış isteği. Barış için mücadeledir. Nasıl Kürt ırkı Dersim'i affettiyse biz de bazı yanlışları affetmek durumundayız. Barışlar ancak karşılıklı fedakarlıklar ile gerçekleşir. Karşılıklı diyalog, anlayış ve özürlerle gerçekleşir. Hiçbir savaş yoktur ki barış masasında son bulmamış. Bundan dolayı biraz daha affedici olup, çözüm için barış için çaba harcamalıyız. Asıl vatanseverlik barış için, kanın durması için çaba harcamaktır.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Genişlik meselesi değil bu. Bu kin, nefret duygularından arınmış bir barış isteği. Barış için mücadeledir. Nasıl Kürt ırkı Dersim'i affettiyse biz de bazı yanlışları affetmek durumundayız. Barışlar ancak karşılıklı fedakarlıklar ile gerçekleşir. Karşılıklı diyalog, anlayış ve özürlerle gerçekleşir. Hiçbir savaş yoktur ki barış masasında son bulmamış. Bundan dolayı biraz daha affedici olup, çözüm için barış için çaba harcamalıyız. Asıl vatanseverlik barış için, kanın durması için çaba harcamaktır.

Bizim kürt halkıyla en ufak sorunumuz yoktur kürtler lazlar ve diğerleri canımızdır kanımızdır . Bizim sorunumuz PKK ve alt grupları iledir. Başta Selahattin DEMİRTAŞın pkk daki resimlerini görmüşsünüzdür PKK yı temsil eden bir partiye destek olmak hangi Türk sanatçısına yakışır.

Barış mı istiyor onlar hocam sana birşey söyleyim mi o HDP nin elinde güç olsun o resim çekildiği sanatçıyı tanımaz
kizilperi plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Bizim kürt halkıyla en ufak sorunumuz yoktur kürtler lazlar ve diğerleri canımızdır kanımızdır . Bizim sorunumuz PKK ve alt grupları iledir. Başta Selahattin DEMİRTAŞın pkk daki resimlerini görmüşsünüzdür PKK yı temsil eden bir partiye destek olmak hangi Türk sanatçısına yakışır.

Barış mı istiyor onlar hocam sana birşey söyleyim mi o HDP nin elinde güç olsun o resim çekildiği sanatçıyı tanımaz

Demirtaş'ın PKK'deki resmi nedir biraz açar mısınız? Kandil'de görüşmeler sırasındaki resimler mi yoksa dağdaki resimleri mi?

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

Demirtaş'ın PKK'deki resmi nedir biraz açar mısınız? Kandil'de görüşmeler sırasındaki resimler mi yoksa dağdaki resimleri mi?

Dağda PKK LI İKEN çekilmiş resimleri hocam görüşme falan değil yani

Responsive plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al