wmaraci reklam

Herkes Tıklamalı! Dolar yükseliyor, ama niye hizmet fiyatları yükselmiyor?

12 Mesajlar 1.434 Okunma
wmaraci reklam

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Buna en basitinden makale yazarlığı ile örnek vermek istiyorum. 1 yıl önce taban fiyatı 1 TL olan makale fiyatları hala 1 TL ile devam etmekte. Ancak dolar 2.76 dan 5.90 olmuş durumda. Ben burada fiyatları wmaraci olarak değil piyasa olarak yazdım.

*El insaf, artık aynı fiyatlar ile çalışmayı bırakın ve kendinizi düşünün". Siz hizmet değil bilgi satıyorsunuz. Siz düşük fiyatlar verirseniz diğer kişiler zarar görür. Şu doların durumunu düşünün.
100 kelime_1 TL diyelim, günde kaç kelime makale yazabileceksiniz? 10.000 mi? 100*30_3000 - günde 3 simit + ayran = size başarılar!
Heisenberg0133 NeMerak

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
sorunu yanlış anlamışşınız. sorun, 3 simit 1 ayrana minnet edecek hale gelen ülke.
stroncow

kişi bu mesajı beğendi.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Hacı abi dolar felan değilde. Makale yazarlarının gerçekten çok düşük fiyatlara çalıştığını düşünüyorum.
Günde yevmiyenin 150tl ye ortalama 8 saatinin alması halinde çalışabilmeleri gerekir.
Bu işi meslek olarak düşünüyorum.
Ayrıca internetten para kazanma dalları arasında olan bir iştir.
kizilperi VolkanYildiz Heisenberg0133

kişi bu mesajı beğendi.

miyondemli miyondemli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 129 / 137
  • Ticaret 30, (%100)
anilcagliyan
Çok güzel bir düşünce hocam.
Velakin doların artışına bağlı olarak insanların alım gücü artmadı. Aksine azaldı bu yüzden makale fiyatlarında artış imkansız. Belki de söylediğiniz yıla oranla insanlar hizmet almak için daha az bütçe ayırıyor olabilir. Elbette elimizde yeterli veri bulunmadığı için bunu değerlendiremiyoruz.

Şöyle de ölçebilirsiniz. Eskiden markete girdiğinizde kaç kalem ürün alıyordunuz, şimdi kaç kalem ürün alabiliyorsunuz. Kimse sunduğu hizmette kolay kolay ücret artışına gidemez. İç piyasa gün geçtikçe daralıyor. Tüm bunlar sadece makale hizmeti için değil sunulan her hizmette geçerli. Eskiye oranla daha çok çalışak bile halen fakirliğimize çalışacağız. Yurt dışından müşteri edinmediğimiz sürece de fakirliğimize çalışmaya devan edeceğiz çünkü ben sizin cebinizdeki parayı alıp başka birininn cebine koyuyorum. Kendi cebime koyduğum parayı yaşamak için ithal edilen ürünlere harcıyorum ve paramızın yurt dışına çıkmasını sağlıyorum. İhracat yapmayarak bu ülkeye, bu ülke halkına ihanet ediyorum. İngilizce bilmiyorum ve öğrenmeye çalışmıyorum ben kötü bir vatandaşım. :) Olaylara daha geniş bir perspektiften bakın.
anilcagliyan nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

aloneman aloneman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
1 TL ye 100 kelime yazacak adam bundan 10 sene sonrada olacaktır.
Yapılan iş herkes tarafından yapılabilecek bir iş olduğu için piyasaya yeni giriş yapan herkes stajyer gibi çalışacak ve piyasanın taban fiyatını 1 TL de tutacaktır. İşin ehli olan kişiler zaten 100 kelimesine çok daha farklı fiyatlar almaktadır. Sonuç olarak a kişisi ile b kişisinin içerik oluşturma kalitesi bir değil. Genel bir revize durumu söz konusu olmayacaktır diye düşünüyorum. Hem dolar kimin umrunda biz hep 300 kelimelik yazdırıyoruz :)
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
şöyle söyleyelim 5 yıl önce adsenseden 100 lira kazanan şimdide 100 kazanıyor :D
adsense politikalı degişik site sahipleri kazansa fiyatlarda yükselir
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

yks3306 yks3306 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek üniverstede okuyorum
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 152 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Fiyatın yükseltilmesi için işin kalitesinin de artması gerekir. İşini iyi yapmayan özgün içeriği alıp kelime değiştirip 30dk da 1000 kelimelik makale hazırlayan sonra ben yazdım diyenler bence 100 kelimesi 1 tl çok bile. Fiyat a taban fiyat gelmesi için ürün kalitesinin de artması lazım her önüne gelen ticaret açıp makale satamamalı. Böyle olmadığı sürece bu fiyat gayet şu an uygun.
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

erdem21 erdem21 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 61 / 62
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam site biliyorum standart tarifede 100 kelime 3.75 tl satıyor aracı ama buna ortalama 5 tl diyelim aracının kazancı baya yüksek oluyor burda

📍Google Haritalar Pin Backlink✅Harita Maps SEO📍LOCAL SEO

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
benim gelirim artmadı ki dolar artınca? Benim gelirim artmış olsa derim tamam makaleciye daha fazla verelim. Ama benim aksine giderim artarken birde makale giderim artarsa bu sefer ben iş vermemeye başlarım.

Tek taraflı bakmayın bu işlere artık. Taban fiyat uygulaması zaten makale yazarlarını korumak için değil yeni piyasaya giren kişileri korumak içindir. Herkes kendi emeğinin karşılığını biliyor.

100 kelimesi 10 TL den Türkçe makale satan da var 1 TL den de. İkisininde müşterisi var. İnsanlar az çok kaliteyi fark edip ona göre çalışıyor zaten.

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Sözümü meclisten içeri olarak kabul edeceklerden sürçü lisan etmem durumunda peşinen özür dilerim...

Bunca zamandır geçen sürede, 100 kelimesini 1.10 TL'den sattım ve satmaya da devam ediyorum. Müşteri seçiyorum bazen. Daha doğrusu konularını ve başlıklarını seçiyorum, uzak hissettiğimde kabul etmiyorum. Bazen üslubunu bile seçip daha fazla siparişini almıyorum. 1 TL çok ucuz olabilir, böyle düşünenler haklı. Buna karşın evden sağlanabilen bu ek gelirin artırılabilmesi yakın gelecekte en azından kendi adıma olanaksız görünüyor. Yalnız fiyatların artmasını isteyenler lütfen:

1) Üyeliğimin olmadığı diğer forumda ve burada hesap açıp çok kişiye ulaşanlarla rekabet edebilmenin yolunu gösterin,
2) Ekip toplayıp yazarlarına ortalama 100 kelimesine 1 TL'den yazdıran ve üstüne kendi kazancını koyup çoklu (toplu) sipariş alabilen üyelerle rekabet edebilmenin yolunu gösterin,
3) TBM oranı AB veya ABD seviyesinde olup iyi kazanan ve bu yüzden de sipariş ettiği metinlere iyi ödeme yapan site yöneticilerine erişebilmenin yolunu gösterin,
4) SEO çalışması yaparak ana veya ek gelir sağlayanların daha yüksek ödeme almasının ve böylece metin yazarlarına daha fazla ödeme yapabilmesinin yolunu gösterin...

Ardından 100 kelimesini 2 TL'ye "kendi adıma" çıkartırım... ;)
AdSenseisi anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al