wmaraci reklam

Türkiye'nin iflası başladı

64 Mesajlar 9.818 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Hocam nasıl düzeltilebilir ulkenin ekonomik durumu sizce? Egitim sisteminin duzenlenmesi bir cozum mu?

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

BeeSeo adlı üyeden alıntı

Hocam nasıl düzeltilebilir ulkenin ekonomik durumu sizce? Egitim sisteminin duzenlenmesi bir cozum mu?

Hocam eğitim sisteminin düzelmesi hop diye bir iki senede olacak bir şey değil. En az 10 sene sürecek dipten gelen geniş ölçekli bir dönüşüm ve ortak bir uzlaşı gerektirir. Elbette etkisi büyük olacaktır fakat eğitimi dönüştürüp üzerine onun meyvelerini toplamak en az 10 15 sene sürecektir. Bunun harici Türk ekonomistler dahil IMF yolu gözüküyor demeye başladı bana göre acilen bir seferberlik ilan edilmeli şayet IMF ye gidersek Yunanistandan hallice fiili işgal altında oluruz. Yunanistan da kurumlara ellerini sallayarak giriyorlar biliyorsunuz. Ek olarak çok çok büyük bir borç var ve bu borç artık katlanılamaz duruma geldi. Türkiyede yaşıyorum ben de herkesle beraber batıyorum diye susayım mı yani gören gözler ortada, çok basit bir denklem aslında.

Üretim yok
Borç aşırı fazla
Şirketler batıyor
Enflasyon arjantinden sonra en yüksek rakamlarda
Zam üstüne zam geliyor.
Kobiler, çiftci ve esnaf kan ağlıyor.

Tohum dahi üretemeyecek duruma geldik. Bakın size bir şey daha söyleyip durumu noktalayayım, adnan oktar içeri alındı biliyorsunuz bugün bilgiler alınmaya başlandı
Aşağıdaki tweet bir örnek. Durum çok vahim sadece ekonomik değil, genetik ölçekli sorunlarla da karşı karşıyayız. Hiçbir siyasi umrumda değil 10 15 20k maaş alıp krallar gibi yaşıyorlar fakat biz halk olarak bunu dile getirmeliyiz. Durum çok çok kötü. Biz susarsak her şey iyi gidiyor izlenimi süregelecek. Git gide fakirleşecegiz. Gerek içten gerek dıştan fiili işgal altındayız. Ekonomik ve üretimdeki bağlılım önü alınamaz ise bizi köle yapacak. Kanser oranları ne kadar arttı son senelerde bakın, aids ne kadar arttı. Çocuklar kanser oluyor artık.
Buyrun okuyun
https://twitter.com/BeyzaTfn/status/1017520411964329984?s=19
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

baleful baleful WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 11, (%100)
Kaynaktaki sitede Türkiye ile ilgili bir tane olumlu haber var mı?
SerkanERGUN bitirimci WmOptimize

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

baleful adlı üyeden alıntı

Kaynaktaki sitede Türkiye ile ilgili bir tane olumlu haber var mı?

Olumlu haber ve bunun ekonomiye etkisi varsa buyrun atın okuyalım. Kaynak haberin tarihinden bu yana enflasyon arttı zamlar geldi ve dolar euro aldı başını gitti. Siz güzel bir haberin kaynagıni atin da bir verilerine bakayım aslı astarı neymiş? :) yerli ekonomistlerden de kaynak atayım isterseniz fakat şimdi onları da hain ilan edersiniz. Ne yapsam bilemedim

Siz de bir konu açın sizin kaynağınızı da tartışalım.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
bir an öfkeyle yazdım. Silinebilir.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Sonunda gereken cevabı verebilecek yiğit insanlar çıktı. Ben taraf tutmamaya çalışıyorum ama @Backlinkcigeldi Hocamın bu tarz Türkiyeyi kötülemesine de dayanamıyorun. Bu tarz paylaşımlarınız sadece kafa karışıklığına yol açar. İçiniz çok doluysa açın bir blog sizde kurtulun bizde kurtulalım.

Tamam ülkenin durumu vahimse ve blog açarak para kaybetmek istemiyorsan söz veriyorum domin ve hosting benden.

Acı gerçekler hocam. Biraz araştırma, biraz mantık çok zor değil ülkenin başındakiler düzgün iş yapmıyor hala içeri atma vs. önce çiftçilerin vergisi düşüp destek verilse üretim artacak ama şans verilmiyor :)

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Hala yeni sistemle biryerlere gelinebileceğini gören insanların olması ne kadar büyük bir hayal kırılıklığı. Aldığımız herşey dolara endeksli üstüne üstlük paramız sürekli değer kaybeden bir konumda ne diyeyim umarım gemiyi önce fareler terk etmez diyeceğim ama durum ne yazıkki böyle.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Borç yiğidin kamçısıdır. Para kazanma yollarına bakın. Dropshipping vb .
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Karatius Karatius Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek X Faktör
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 60 / 69
  • Ticaret 46, (%100)
Bugun cevremdeki insanlardan biri dolarin 4.85 olmasini duyunca darisi 6 tl olmasi diyor. Sakin yanlis anlamayin bu beyinlerin zihniyetin degismesi gerek. Yani elin gavuru der anlarim ama bizdekiler gavurdan daha gavur cikiyor. Yanii hep yikici yapici yada şunun ucundan tutalim yok..
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Dış ticaret açığımız ve enflasyon dolayısıyla liradaki değer kaybı gayet normal. Üretim yapıyoruz ve her geçen gün yaptığımız nitelikli ihracat artıyor ama buna kıyasla ithalatımız da artıyor. Bizdeki kadar sık araç ve telefon değiştiren başka bir ülke daha yok. Altyapı çalışmalarına yap işlet devret modeli uygulanmasına rağmen sadece 30km lik tren hattının bile kamulaştırılması için 6 milyar TL para harcanıyor. Türkiye'nin iflası nedir ya :D Ekonomik kriz var deseniz tamam da dünya haritasında Türkiye'nin yerini bile gösteremeyecek Türkiye'yi sadece yapılan karalama çalışmalarından bilenlerle bu ülkede yaşayan bir birey olarak aranızda biraz fark olsun. Tüik verilerini ortaya koyup bir şeyler yazsanız anlarım da gösterdiğiniz kaynağa bakın :D
HakikatTR WmOptimize ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al