wmaraci reklam

Türkiye'nin iflası başladı

64 Mesajlar 9.852 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Bazı arkadaşlar göre susacaksın koyun gibi yaşacaksın diyor resmen arkadaş bu ülke benimde ülkem değil mi neden kötüleyeyim allah aşkına uyanın yahu. İlerde çocuklarınıza nasıl bir ülke kalacak? Allaha şükür kriz yok ama yakın gelecekte var bu gidişle ne yiyip ne içeceğiz biraz düşünün...

wmaraci
reklam

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
ipin ucu kendine dokunmayan rahat ve herkesi kendi gibi rahat zannediyor.
güzel güzel tartışsak ne olur hemen tansiyon yükseliyor herkesin bir fikri var durun dinleyelim.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Shakira konserinde bilet fiyatlari 500 - 3000 tl arasinda degisiyordu.

60.000 Bilet satılmış.. Hıhı batıyoruz

Osmanlı'ın lale devrini anımsatıyor bu yaşananlar bana.

Konu siyasi değil, siyaset yapılıyor olsaydı silerdik zaten.
68136 MRCBOX PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili yönetici;
Şu forumu kullanmayı seven hatta kendi bütçesinde destek olmak isteyip premium alan reklamlara tıklayan bir üye olarak sana sesleniyorum.

Seçim öncesinde ve sonrasında açılan siyasi veya siyasete yakın konularda ülkenin Cumhurbaşkanı'na vesair yönericilerine direk olarak, Cumhurbaşkanına ve siyasi partisine oy veren seçmenlere dolaylı olarak yapılan hakaretlere neden bu kadar tepkisiz kalıyorsunuz?

Kim olduğu belli olan ve ısrarla siyasi gerginlik çıkartmak isteyen bu kullanıcılara neden tepki gösterilmiyor veya konu sınırlaması getirilmiyor?

Kimse kusura bakmasın ama kendi siyasi görüşünü fikrini empoze etmek için farkli siyasi görüştekileri cahil bilgisiz olarak nitelemeyemez.

Sizden bu foruma siyasi konularda bir sınırlama getirmenizi rica ediyorum.
biletshop ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Elbette herhangi biri ben ekonomik gidişatı beğenmiyorum diyebilir. Ama gidişatı beğenen memnun olanlara "cahil, koyun, çomar" diyemez. O manaya gelecek cümleler sarf edemez.

Bıktık artık ya..
biletshop ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Okan_IŞIK adlı üyeden alıntı

Bu çığırtkanlığın sebebi ne. Şu sıralar ***'da da benzer konu başlıkları açılıyor. Yapay zekayla ilgilenin hocam bizim zekamız yapay değil. Konu başlığı sanki sizin tesbitiniz ve analiziniz gibi.
"Türkiye'nin iflası başladı." yerine "Odatv haberine göre Türkiye'nin iflası başlamış"gibi bir başlık kullansanız hedef siz olmazsınız ama felaket tellalığına ne lüzüm var. Öyleyse bile iflas eden ülke bizim kına mı yakalım. Çok ilginç yahu.

Bu konu vasıtasıyla şu Dolar 4.xx oldu sıçtık aha batıyoruz aha öldük bittik konuları açanlara da seslenmek istiyorum. Biz geri zekalı mıyız. Google 1 dolar yazınca zaten söylüyor. Ekstra bu durumlar bizim gözümüze gözümüze sokuluyorsa ben art niyet ararım amacınız ne acaba.

İsvicrenin en saygın gazetelerinden birinden okuyup Türkçe site arayıp onu vereyim diye oda tvyi attım.

Orjinal kaynak nzz(neue zürcher zeitung)
https://www.nzz.ch/finanzen/fonds/der-dollar-kann-unheimlich-stark-werden-ld.1385691
Sadece oda tv yok onlarca gazete bu şekilde başlık geçmiş. Ben buraya attığım haberleri yorum eklemeden atıyorum. Yorum kısmında sadece kendi yorumlarımi ekliyorum.
Buyurun Türkçe bir başka kaynak :)
http://t24.com.tr/haber/unlu-ekonomist-napier-turkiyenin-iflasi-basladi,633549

Ek olarak yapay zekadan vurmanız enteresan sizden ve diğer tüm insanlardan daha zeki birimler onlar geleceğimizi inşa edecek birimler. Bu tür tartışmalarda laf vurmak için kullanmayın.

Buyurun bu da kaynaktaki ekonomistin biyografisi;
https://www.scribd.com/document/88143675/Bio-Russell-Napier

uzmantanitim uzmantanitim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek TANITIM HİZMETLERİ
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 11, (%100)
IMF yolu tekrar gözüktü sanırım.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Bir mesajda denilmiş ki;
Tohum üretemiyoruz. Arkadaş bu ulke tohum ihraç ediyor. Hem de yüksek miktarda. Nasıl tohum üretemiyoruz? Bunu neye göre söylüyorsunuz?

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/turkiyenin-tohum-uretimi-bir-milyon-tonu-asti-40754087
biletshop ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

biletshop biletshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 128 / 127
  • Ticaret 6, (%100)

HakikatTR adlı üyeden alıntı

Sevgili yönetici;
Şu forumu kullanmayı seven hatta kendi bütçesinde destek olmak isteyip premium alan reklamlara tıklayan bir üye olarak sana sesleniyorum.

Seçim öncesinde ve sonrasında açılan siyasi veya siyasete yakın konularda ülkenin Cumhurbaşkanı'na vesair yönericilerine direk olarak, Cumhurbaşkanına ve siyasi partisine oy veren seçmenlere dolaylı olarak yapılan hakaretlere neden bu kadar tepkisiz kalıyorsunuz?

Kim olduğu belli olan ve ısrarla siyasi gerginlik çıkartmak isteyen bu kullanıcılara neden tepki gösterilmiyor veya konu sınırlaması getirilmiyor?

Kimse kusura bakmasın ama kendi siyasi görüşünü fikrini empoze etmek için farkli siyasi görüştekileri cahil bilgisiz olarak nitelemeyemez.

Sizden bu foruma siyasi konularda bir sınırlama getirmenizi rica ediyorum.

Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Bu konu olmasa da wmaraci nda öncesinde yayınlanan siyasi içerikleri bildirmemize rağmen silinmemistir. Sayın @cgrclk bu konuda bildirimlerimizi incelemenizi ve dikkate almanızı rica ederiz.
HakikatTR ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Kiralikaraba.com.tr

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

HakikatTR adlı üyeden alıntı

Bir mesajda denilmiş ki;
Tohum üretemiyoruz. Arkadaş bu ulke tohum ihraç ediyor. Hem de yüksek miktarda. Nasıl tohum üretemiyoruz? Bunu neye göre söylüyorsunuz?

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/turkiyenin-tohum-uretimi-bir-milyon-tonu-asti-40754087

Eğer beni önyargısız dinleyecekseniz anlatayım? O haberde bahsedilen tohumlar yerli (atalık) tohumlar değil. Yurtdışından özellikle israilden giren tohumlar ülkede çoğaltılıyor. Meyvelerin sebzelerin şekillerinin bozulması gdodan dogru evet ama yerli(atalık) tohumun kisırlaştırılması buna %99 etken oluyor. 2006da bir yasa çıkarıldı yerli tohum hakkında googledan bakabilirsiniz o yasa o günden itibaren yerli tohum çeşitliliğimiz sürekli ivmeyle düşüşe geçti. Kısır tohumlar artık yani topraga atıyorsun fakat filizlenmiyor verim alınamiyor. Tohum kalitesi düştü çünkü. Hani ev yapımı yoğurtlarda bir bardak maya alırlar bir sonraki süte koyarlar damızlık derler o şekilde yapılan yoğurtlar zamanla daha da kaliteli olmaya başlar çünkü sürekli bir dönüşüm vardır. Tohumlarda da durum bu şekilde. Yurtdışından damızlık tohum alınip burada cogaltıliyor. Yani evet üretim miktarlarında artıs oluyor fakat gdonun babası genetiği bozuk lezzetsiz sağlığa zararlı ürünler yiyoruz. Son senelerde artan kanser grafigi ile beslenme doğru orantılı. Çocuklara kadar indi bu oran. Ha diyeceksiniz neden böyle yapıyorlar bu ulkenin toprağından bereket fışkırıyoe zaten. Eyvallah lakin tohumlarımiz kısırlaştı üretilemiyor artık, çiftcileri direkt kaynak göstereyim inanacaksanız? Onlarca çiftci röportajı atayım.

Hani şu her fırsatta sövülen israilden geliyor tohumlar. Tabii aracı şirketler bu konuda önemli bir nokta yani direkt alınmiyor her zaman bazen bir fransız şirket veya bir abdli şirket bu ithalata aracılık edebiliyor
1999 yılinda kaybolan 120 ünite kanın sebebi dün aciklandı. Bu kanlar israile satılmiş. Israil gen haritamizı çıkararak buna yönelik hastalıklı tohumlar üretiyormuş. Bizzat geçen günlerde sorguya alınan adnan oktarın sağ kolunun ifadeleri bunlar. Biz hala israilden tohum almaya devam ediyoruz.
https://twitter.com/canitti/status/1017025968534360065?s=19
Bunlar bir iddia değil itiraf bu arada.
https://twitter.com/ertanolakoglu/status/967520595410849797?s=19

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al