wmaraci reklam

Türkiye'nin iflası başladı

64 Mesajlar 9.849 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

zexon adlı üyeden alıntı

ismetsahan 20 yaşındayım doların 1 kere düştüğünü görmedim boş ümit kuruyorsun. ilk hatırladıgım 1$ 1.5 milyondu şimdi 5 olacak. Dış ülkelerde 6 aylık maaşını biriktirip aldıgı araba konforlu bir araç iken benim 6 ay çalışıp arada 16 saat mesailerle para biriktirip aldıgım araba 30 yaşında. Ülkemde dış ülkeler gibi refah seviyesi artsın isterim ama sizin gibiler her şeye eskiden şöyleydi böyleydi diyip şuana şükretmeye zorluyor.

Güzel hocam keşke benim de senin de araban olsa evet belki şuan Almanya'da olsak muhtemelen arabamız olabilirdi peki iki arabası olmayan insan olarak arrabamız yok diye bu ülkeyi çiğnemeye değer mi?

Biz ekonomik, kazanç alım gücü konusunda zaten mükemmeliz şöyle böyle demiyoruz ki ama bundan 30 yıl önce yapılmayan Atak helikopterleri yapılmakta olan denizaltıları kendi silahlarımıza YOK SAYAMAYIZ.

Ülkemizde şuan da Aselsan tarafından lazer güdümlü silahlar üretiliyor ama BAZILARI için bu bile HİÇBİRŞEY! Bu kadar batıcı olmaya gerek yok. Allah bu ülke için gece gündüz birbirine katan mühendislere yardım etsin.

wmaraci
reklam

mFrkan mFrkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Anestezi
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 21 / 52
  • Ticaret 1, (%100)

ismetsahan adlı üyeden alıntı

Bak işte ben de tam bu konuda sana şunu söylemek istiyorum. Şimdi 2002 ve sonrası AKP diyoruz değil mi burada bir sorun var mı yok bende öyle diyorum muhtemelen sen de öyle diyorsun. Tamam madem AKP bu kadar kötü şey yaptı bir bakalım ondan öncekiler ne yaptı?

Bana ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Paşadan sonra hükümete gelmiş İnönü dahil olmak üzere hükümet devlet adamlarının şu cennet vatan için yaptığı şeyleri Atatürk dönemi hariç yazar mısınız?

Bana diyorsunuz ki 50 yıl önce ile kıyaslama tamam da güzel kardeşim senin benim şimdi yaptığım hamleyi yabancı o çok beğendiğimiz ülkeler Atatürk'den sonraki dönemlerde yaparken Türkiye Cumhuriyeti devlet adamları ne yapmışlar Amerika uzaya üs kurarken üniversiteye türbanlı almayın emirleriyle uğraşan da mı bizdik?

Sen şimdi diyorsun ki ben günümüze bakarım çok güzel kesinlikle bende seninle aynı görüşteyim peki ben sana şunu sorayım bir bebek emeklemeden yürüyebilir veya bir asker acemi eğitim almadan usta olabilir mi?

Bu ülkede 50 yılı aşkın süredir yapılmayanlar sen yol de o havalimanı desin yapılmış mı HAYIR Amerika tüm ülkelere para dağıtırken madem AKP'den önce herşey iyiydi niye yardımlar alındı oradan buradan.

Biz 50 yılı aşkın süredir yapılmayanlar yapıldığı için SEVİNİRKEN ülkemizde yaşanan kumpas kriz ve hatalardan dolayı ÜZÜLÜYORUZ.

Ama hiçbir şekilde hangi nereden olduğu önemsiz devlet adamımızı karalamıyoruz. Vatanımız için iyi birşey yapıldıysa MaşAllah demeyi bildiğimiz gibi ekonominin şuan ki durumuna kötü bakıyoruz.

Sizin anlamadığınız kısım AKP'den önce bu ülkenin güllük gülistanlık olmadığı AKP'den önce yapılmayanları AKP yaptığı için ve sırasıyla herşeyde savunma sanayisi şu bu sırasıyla yükselmeye geçtiğimiz için bir MaşAllah diyemeyenlerden de DEĞİLİZ.

Mesajımda herhangi bir parti savunması veya eleştirisi gördünüz mü? Ben göremiyorum, görebilen varsa özellikle belirtirse sevinirim. Ben genel bir durum değerlendirmesi yapıyorum. Sizin yaptığınız ise beni hiç bilmeden, ön yargılı bir şekilde bir siyasi parti mensubu olarak görmek veya kendi desteklediğiniz siyasal partiye karşıt duran biri olarak görüp durumu yorumlamak. Benim söylediklerimde yanlış bir durum söz konusu değil. Tamam bir konuda size hak veriyorum emeklemeden yürümek veya koşmak mümkün değildir. Ancak bu ülke eskiden tarımda veya hayvancılıkta yürümeyi bırak koşar durumdaydı. Türklerden bahsediyoruz, tarih kaynaklarında hayvancılıkla ismi sürekli olarak yan yana gelen Türklerden. Ancak gelin görün ki şuanda hayvancılıkta koşmayı falan bırakın emekleyemiyoruz bile. Ben siyasi parti söz konusu olmaksızın eleştirilerimi yapıyorum. Bunu dikkate alın lütfen.

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
mFrkan kardeşim bazı yerlerde sana katılıyorum benim önyargım asla yok sadece bazı kendini bilmezlere yönelik yazdım cevabın ve üslubun için teşekkürler
mFrkan

kişi bu mesajı beğendi.

baleful baleful WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 11, (%100)
Bu ülkede dolar yükseldikçe ekonomi kötüye gittikçe mutlu olan bir kesim var. Aynı gemideyiz muhalif olacağım derken hain olmayın yeter...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al