wmaraci reklam

İnternet Siteniz Güvende mi? Hack'lendiniz mi? || Sakin Olun ve Yavaşça İçeri Girin

116 Mesajlar 39.555 Okunma
wmaraci reklam

NumanABi NumanABi --> numanozdemir.com <-- Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)

Günümüz İnternet Sitelerinin En Büyük Tehditi: Siber Saldırılar

Korkmayın,ben varım. :cool:

Hacking Saldırılarına Ön Bakış

2014 verilerine göre,dünya üzerinde yaklaşık 970 milyon internet sitesi var.Her gün on binlerce internet sitesi hacker'ların saldırısına maruz kalıyor.Bu saldırılar,sayfanın içeriğini değiştirebilmekte,veritabanındaki bilgileri güncelleyebilmekte ve site dosyalarını/veritabanı kayıtlarını sızdırabilmektedir.Kişisel siteler için çok fazla tehdit oluşturmasa da,kurumsal siteler için şirketin batımına kadar yol açabilir.

Sitem Hack'lenirse Ne Olur?

• Sitenizdeki dosyalar ve kodlar değiştirilebilir.

• Site ziyaretçilere ulaşılamaz hale getirilebilir.

• Arama motorlarındaki verilerinizi tehdide sokabilir.

• Sitenizdeki script/yazılım herkesle paylaşılabilir,bu da paranızın veya emeğinizin çöpe gitmesi demektir.

• Veritabanındaki bilgileriniz (kredi kartı bilgileri,kullanıcı şifreleri,IP adresleri) kötü amaçlı kişilerin eline geçer.

• Siteniz fidye virüsleriyle şifrelenerek sitenizi eski haline getirmek için sizden para talep edilebilir.

• Ziyaretçilerinizin/müşterilerinizin size duyduğu güven azalabilir.

• Tanınmış bir siteye sahipseniz,itibarınız zedelenebilir.

• Site dosyalarınız,veritabanlarınız silinerek sitenizdeki tüm emekleriniz çöpe gidebilir.

• Sunucu veya alan adı panelleriniz kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir ve elinizden kayıp gidebilir.

• Kişisel bilgileriniz (vatandaşlık bilgileri,özel dosyalarınız vs.) kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir.

Sitem Hack'lendi Ne Yapacağım?

• Sitenizin daha önceden hack'lenmiş olması,bundan sonra bir daha hack'lenmeyeceği anlamına gelmez.En uygun fırsatta,saldırı temizleme & güvenlik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Peki Bu Saldırılara Karşı Ne Yapabilirim?

• Benden sitenizi korumam için yardım isteyebilirsiniz,

• Ya da kendiniz siber güvenlik dünyasına adım atıp kendi güvenliğinizi sağlarsınız.Tabii,yıllarca emek verdikten sonra ancak doğru şekilde güvenlik yapılabileceğini,bu işin çocuk oyuncağı olmadığını da hatırlatmakta fayda var. :)

Peki Ben Ne Yapıyorum?

1. Sitenizin ön analizini yapıyorum.

2. Siteniz daha önceden hack'lenmişse buna neden olan zafiyetleri araştırıyorum.

3. Bulduğum güvenlik açıklarını titizlikle kapatıyorum.

4. Güvenlik açıklarını kapattıktan sonra,sitenize ekstra güvenlik işlemleri uyguluyorum.

5. Sitenizi hack'leyen kişinin log'larını inceleyerek,size iletiyorum.

6. Siteniz daha önce hack'lenmemişse,bulduğum güvenlik açıklarını kapatıp,sitenize ekstra güvenlik işlemleri uyguluyorum.

7. Eğer DDoS saldırıları alıyorsanız,sitenizin IP adresini gizlemeye yönelik işlemler yapıyorum,aynı zamanda sizin için CloudFlare ayarlarınızı yapıyorum.

8. Parayı iş bittikten sonra alıyorum.

9. Bu adımları yerine getiremezsem de,sizden ücret almıyorum.

10. Eğer başarıyla sitenize güvenlik hizmeti sağlayabilmişsem, (siteye göre değişiklik gösteriyor) emeğimin karşılığını sizden talep ediyorum. :)

Ödeme Yöntemleri

• İş Bankası

• Papara

• Bitcoin

Yine de bu işlemler karşısında,hiçbir zaman size %100 hack'lenmeme garantisi veremem,kimse veremez.Sunucudan/yazılımdan kaynaklı bile olmasa,çok uğraşan bir kişi,admin'in bilgisayarına virüs sokarak veya admin'i kandırıp şifresini vs. alarak da hack'leyebilir.Bu sebeple maalesef para iadesi yapmıyorum.Bu ihtimalleri göz ardı ederek bu hizmeti sunuyorum. :)

Siz de internet sitenizin güvende olmasını istiyorsanız,
lütfen benimle iletişime geçin.
Mail: ozdemirnuman@gmail.com

Veya forum üzerinden PM atarsanız,daha çabuk görür ve yardımcı olurum. :)

Başta wmaraci.com ve diğer birçok müşterimin sitelerindeki güvenlik zafiyetlerini tespit edip,sitelerini daha güvenli hale getirdim.İşte bazı referanslarım:

SemihGULSOY adlı üyeden alıntı

Süper ! Numanın satışlara başlaması bizim için çok güzel oldu kendisiyle 3 yıldır falan çalışıyorum ve çok başarılı olduğunu söyleyebilirim eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız kendinizi numanın kollarına bırakabilirsiniz :)

gazili18 adlı üyeden alıntı

numan benim sitemlede ilgilendi. kendisinden memnun kaldım.

Ozyuksel adlı üyeden alıntı

2 yıldır beraber çalışıyoruz. İndex yüzü görmedim. Referansım arkadaşa.

batuhankerimtr adlı üyeden alıntı

Numan güvenlik işlerinde gerçekten iyi bir arkadaşımız.(projemizin güvenlik açıklarını kontrol etmişti)

OgulcanGulcemal adlı üyeden alıntı

Numan ile daha önceden bir işimiz olmuştu, kendisi ilgili bir insan güvenle güvenlik işlerinizi yaptırabilirsiniz :) Hayırlı satışlar.

ErenGEMİCİ adlı üyeden alıntı

Numanı 5 yıldır tanıyorum bu konuda daha iyisini bulacağınızı sanmıyorum daha önce bir çok sitemizin güvenlik kontrollerini sağlamıştır.

MBarisTR adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Numan'ı uzun süredir tanıyorum. Sitelerimde bulduğu açıklar inanılır gibi değil. İyi satışlar Numan.

alperenbelet adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır tanıyorum kendisini sitelerinizi gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz alanında baya profosyoneldir kendisi eline su dökebilen görmedim 😅

mohikan68 adlı üyeden alıntı

Numan ile yaklaşık 4-5 ay öncesinde firma hosting sunucumuzda güvenlik testleri yaptırmıştık kendisi bu konuda uzman olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle öneririm

Sessizdalga adlı üyeden alıntı

Web siteme dün güvenlik işi aldım yapıldı teşekkürler alışveriş yapabilirsiniz alanında ilgili ve dobra birisidir.

InsideEvil adlı üyeden alıntı

Güvenilir ve saglam iş yapıyor bir kaç açık buldu teşekür ederim numan.

CyberPatientSoft adlı üyeden alıntı

Yıllardır yanındayım numana güvenebilirsiniz

Richie09 adlı üyeden alıntı

İş verildi, Arkadas Güvenilir ve seri biri Herhangi bir sorunda her zaman yardımcı olabileceğini söylediği için cok mutluyum :) ödemesi yapıldı

Disco adlı üyeden alıntı

Kendisi işinde gayet başarılı, ilgili ve bir o kadar da bilgili bir arkadaş. Güvenebilirsiniz!

tearaway45 adlı üyeden alıntı

Numan o kadar iyiki heryerde referansı var. Sitesi olmayana bile site açtırıp Numadan destek alası geliyor :) Başarılarının devamını dilerim kardeşim allah yardımcın olsun ...

NumanABi adlı üyeden alıntı

MrMert değerli yorumun için teşekkürler dostum. :)

cradl3 adlı üyeden alıntı

Kendisi nasil olduğunu anlamadığımız bir sorunu çözdü teşekkür ederiz. Sitemize girilip backlink ekleniyor admin oluşturuluyordu açığı kapadı ve şu an sorun yok. Gözünüz kapalı sitenizi teslim edebilirisniz.

Barun adlı üyeden alıntı

Kendisi işinde gayet başarılı, ilgili ve bir o kadar da bilgili bir arkadaş. Güvenebilirsiniz!

sinanoz adlı üyeden alıntı

sitemin klonlama işini halletti ve yanında görevi olmadığı halde bir kaç sorunu daha halletti gözünüz arkada kalmayacak şekilde çalışabilirsiniz:)

useranonimm adlı üyeden alıntı

10 numarasın valla üstad. Şimdilerde güvenlik açısından hiçbir sorunum kalmadı tekrar sağol.

Bilgin1insan adlı üyeden alıntı

Numan bey'ile website güvenliği için anlaştık.İlgili bir şekilde işini halletti.Kendisine Teşekkür ediyoruz

mustafa94 adlı üyeden alıntı

Arkadaş işinin ehlidir teşekkür ediyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

Teknosos adlı üyeden alıntı

Uzun uğraşlar neticesinde sonuç alamadığım virüsü numan hocam halleti kendisine çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim. NumanABi

Evils adlı üyeden alıntı

Kendisi dobra ve yaptığı işte üstündür.

Güvenle tercih edebilirsiniz :)

cthax adlı üyeden alıntı

Uzun süredir forumda ismini görürdüm ve sıkca karşıma çıkardı. Bir gün faaliyet gösterdiği alanda iş yapacağımız aklıma gelmezdi. Reseller hostumun güvenlil sebebi ile askıya alınması ile tanış olduk.

Okuyanlar için yorumumun azda olsa kıymeti varsa Numan hocam bu forumda iş ahlakına sahip ender kişilerdendir bunu Ödemenin "ö" sü bile geçmeden sabrı ile anlayışı ile defalarca yorulmadan çalışması ile ıspatlamıştır. Kesinlikle güvenliğinizin sağlanması için kendisi ile iş yapmalısınız.
Numan hocam tekrar sağolun.
Cüneyt Kılıç

keremgoceci adlı üyeden alıntı

Sağolsun, hemen ilgilendi ve çözüm sağladı.

MeMo adlı üyeden alıntı

WP virüs temizleme yaptırıldı, işinde başarılı.

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Scriptte açık taratılması yaptırıldı benim göremediğim açıkları kapattı (admin panelime girmese iyiydi :D ) şaka bir yana işinde çok başarılı bir arkadaş sitenizi veya yazılımınızı açık taratmasından kesinlikle geçirtmelisiniz. Ayrıca çokta güvenilir ve anlayışlı.

volcano adlı üyeden alıntı

Numan beye yardımlarından ötürü çok teşekkür ederim.

Aynı zamanda Amerika Savunma Bakanlığı, Microsoft, Cloudflare, Symantec, Bosch, AT&T, IBM, Nokia, Asus, Xiaomi, cPanel, CentOS Web Panel, MyBB, DirectAdmin, Plesk, Horde Webmail, bazı bankalar, üniversiteler, eBay, Malwarebytes, Avrupa Birliği, cPanel, DigitalOcean, Tesla, Spotify, MediaMarkt, Vimeo, PureVPN, NordVPN WMAracı,R10,Yoncu, AjentiCP, gibi çeşitli yerlerin de sistemlerinde güvenlik açığı keşfedip birçoğu tarafından ödüllendirildim veya onur/teşekkür listesinde yer aldım.

Multi: İnternet Siteniz Güvende mi? Hack'lendiniz mi? || Sakin Olun ve Yavaşça İçeri Girin

Newyork mohikan68 westlife

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SemihGULSOY SemihGULSOY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Social Media Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 24 / 105
  • Ticaret 113, (%100)
Süper ! Numanın satışlara başlaması bizim için çok güzel oldu kendisiyle 3 yıldır falan çalışıyorum ve çok başarılı olduğunu söyleyebilirim eğer kendinizi güvende hissetmiyorsanız kendinizi numanın kollarına bırakabilirsiniz :)
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
SemihGULSOY değerli yorumun için teşekkür ederim canım kardeşim. :)
hRSor

kişi bu mesajı beğendi.

gazili18 gazili18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
numan benim sitemlede ilgilendi. kendisinden memnun kaldım.

wmaraci

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
gazili18 değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum hocam. :)

batuhankerimtr batuhankerimtr ‏‏‎ Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 17, (%94)
Numan güvenlik işlerinde gerçekten iyi bir arkadaşımız.(projemizin güvenlik açıklarını kontrol etmişti)
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

Ozyuksel Ozyuksel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknisyeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 6 / 18
  • Ticaret 11, (%91)
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)

batuhankerimtr adlı üyeden alıntı

Değerli yorumun için teşekkür ediyorum Batuhan. :)

• Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)

Ozyuksel adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim kardeşim,elimden geleni yapmaya çalışıyorum. :)

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Numan ile daha önceden bir işimiz olmuştu, kendisi ilgili bir insan güvenle güvenlik işlerinizi yaptırabilirsiniz :) Hayırlı satışlar.
NumanABi

kişi bu mesajı beğendi.

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al