wmaraci reklam

İlleg4lizm.org yüzünden bana dava açılmış!

32 Mesajlar 9.048 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Bugün kaymakamlığa gittim özel güvenlik müdürlüğünden özel güvenlik kimlik başvurusu yapacaktım karşıma bir dosya cıktı. 2017 yılında Bursa Siber suçlar tarafından açılmış konusu ise "kişisel verilerin hukuka aykırı olarak verilmesi".
Ben bu sitede sadece bir kaç sunucu güvenliği ve siber saldırı türleri hakkında konu açmıştım. Kişisel veri paylaşmadım. Beni bugüne kadar kimse aramadı. Simdi karşıma çıktı ne yapmam lazım?

04.10.2019 ertesi gün öğrendiklerim

Araştırdım buldum dosyayı Bursa siber suçlardan emniyete gitmiş dosya no değişmiş 2 kere sordum araştırdılar isminiz bu dosyada yok dediler. Ama özel güvenlik müdürlüğünde hala gözüküyor. Bursa emniyette diyor ki öyle bir dosya var ama ismin geçmiyor. Israrla mağdur oldum şu an dedim özel güvenlik müdürlüğüne tekrar gittim madem ismin yok dilekçe gönder Bursa'dan cevap gelsin dediler.

Not: Kesin bilgi değil ama dosyada tüm üyelerin isimleri geçiyor sanırım. Dosya da çok kişi var dediler. İlleg4lizm.org üyesi olanlar bir uğrasın derim.

Son Durum
Bursa Adliyesine gittim bilişim suçları savcısı ile görüştüm ifademi aldı. Suçsuz olduğumdan dolayı karar verdiler "kovuşturmaya yer yoktur" kararı verildi.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
reklam

maviyazar maviyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Webmaster
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
git efendi gibi bunları anlat hakim beye olayla alakan olmadığını söyle ve tuhafladığını şaşırdığını belli et yüz ifadenle inanın ben bunun böyle yerlere dahi geleceğini sanmıyordum ufak bir bilgi paylaştım oda internetten toplayarak orada buradaki sayfalardan de en düşük cezayı verip seni bırakacak eğer ilk dosyanda ve hükmün geri bıraklması yapacaktır pişmanlığını bilmediğinden bunun kaynaklandığını dile getir
Bipixel dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

Windows Hatalar Çözümler Haberler MacOS,Linux,Programlar https://pcbilgim.com/

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
konu açtığınız forum illegal işler yapan yer normal bu tarz şeylerin olması
Bipixel dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)

EmineOnur adlı üyeden alıntı

git efendi gibi bunları anlat hakim beye olayla alakan olmadığını söyle ve tuhafladığını şaşırdığını belli et yüz ifadenle inanın ben bunun böyle yerlere dahi geleceğini sanmıyordum ufak bir bilgi paylaştım oda internetten toplayarak orada buradaki sayfalardan de en düşük cezayı verip seni bırakacak eğer ilk dosyanda ve hükmün geri bıraklması yapacaktır pişmanlığını bilmediğinden bunun kaynaklandığını dile getir

Yarin gidip oyle yapcam zaten sagolasin. Baska secenek yok isin aksi tarafi edevlette gozukmuyor.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)

onurkaplan adlı üyeden alıntı

konu açtığınız forum illegal işler yapan yer normal bu tarz şeylerin olması

Iyide uyelerin hepsi zan altinda kalmis oldu adam bana sen dahil cok kisi var dedi.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Ugurozbek Ugurozbek Profesyonel SEO Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 35 / 61
  • Ticaret 6, (%100)

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Yarin gidip oyle yapcam zaten sagolasin. Baska secenek yok isin aksi tarafi edevlette gozukmuyor.

Soruşturma aşamasında olduğu için gözükmüyor. İddianame hazırlanıp verilene kadar da elektronik ortamda gözükmez. Şimdi git savcıya anlat herşeyi, ortada gerçekten bir suç varsa suçunu itiraf et daha az ceza al. Polisler çağırmadıysa ifadesi alınmamış demektir. Ancak dediğim gibi bu tür davalardan ceza almaman imkansız. En azından 4 sene 2 ay denetimli serbestlik cezası alırsın. Geçmiş olsun.

kankirmizi kankirmizi çay içerken aklıma geldi Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek çay ocağı işletmecisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
sitelerinde mi paylaşım yapıyordun forumdu galiba, kişisel bilgilerin olmadan nasıl buldular ki seni ? siber, forumun tüm loglarını almış o zaman aklım almıyor üyeyi nasıl buluyorlar. geçmiş olsun.

Bilen söylemez, söyleyen bilmez.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Anladığım kadarıyla site sahibi değilsiniz sadece forumda konu açmışsınız, sizin açtığınız konularda kişisel verilerle alakalı bir durum varmıydı? Örneğin açtığınız konularda xx kurumuna saldırı veya bu saldırıya ait herhangi bir şey varmıydı?

Eğer kişisel veri paylaşmadıysanız sorun olmaz, amaaaa paylaştıysanız para cezasını yersiniz kaçarınız yok.

dipnot: Ayrıca ülkemizde port taramak bile suç olarak sayılmaktadır. Dikkat etmek lazım konu açmak bile sıkıntılı bir duruma girmektedir.
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

Chete Chete WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 24 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Anladığım kadarıyla hacker olmaya çalışmışsınız, hack bilgileri vermişsiniz. Yani ya suç işlemişsiniz, ya da suçun nasıl işleneceği ile alakalı yol göstermişsiniz. Geçmiş olsun, cezanızı çekmeniz dileğiyle.

"Forumlarda sürekli konular görüyorum, siteme saldırı vs vs gibi. İnsanlar bu tür saçmalıklarla uğraşmak zorunda değil :) Hayırlı akşamlar."

"Kötü bir yorum gibi gelebilir sizlere, ama düşünün emek verdiğiniz bir iş hacker denen parazitler tarafından çöküyor."
dogandeniz Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)

Ugurozbek adlı üyeden alıntı

Soruşturma aşamasında olduğu için gözükmüyor. İddianame hazırlanıp verilene kadar da elektronik ortamda gözükmez. Şimdi git savcıya anlat herşeyi, ortada gerçekten bir suç varsa suçunu itiraf et daha az ceza al. Polisler çağırmadıysa ifadesi alınmamış demektir. Ancak dediğim gibi bu tür davalardan ceza almaman imkansız. En azından 4 sene 2 ay denetimli serbestlik cezası alırsın. Geçmiş olsun.

Tesekkurler ama sadece uye olmaktanmi ceza alacagim ben simdi. Oyle bisey olmazki ya ceza verecekseler kanit sunmalari gerekmezmi benim suc teskil edecek durumum yokki forumda. Warwz script indirmek sucsa veya sunucu guvenligi hakkinsa biseyler yazmak sucsa o kabul raziyim. Ama kisisel veri diyorlar. Yarin belli olacak.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al