wmaraci reklam

Bu Tür İnsanlarla Aynı Ülkede Yaşadığım İçin Utanıyorum!

18 Mesajlar 3.202 Okunma
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Hint Webmaster forum sitesinde geziyordum. WMAracı'nın 5'te 1'i büyüklüğünde henüz gelişmeye devam eden bir forum gibi düşünebiliriz. Forumdaki çoğu kullanıcıyı ve sitelerini aşağı yukarı biliyorum ve bu forumda son bir yıldır 3-4 farklı hack konusuna rastladım. Maalesef tamamı Türkler tarafından yapılan saldırılardı. Resimdekiler sadece şu an bulabildiğim iki farklı kişiye ait.

(Hacklenen siteler ise illegal, ırkçı vb. hiçbir faaliyet içerisinde bulunmayan tıpkı sizin benim sitelerimiz gibi kazanç kapısı olarak görülen siteler.)

Oldukça faydayı ve tamamen ücretsiz bilgi paylaşılan bu bahsettiğim Hint forumunda tek Türk kullanıcı benim ve bunu da biliyorlar. Hatta farklı ülkeden bir misafir gibi gördükleri için fazlasıyla saygılı yaklaşıyorlardı.

Belki ufak bir olaymış gibi gelebilir fakat rezilliğin daniskası! Bu tarz ego tatminiyle yaşayan vatan hainlerinin Amerikan hazır yazılımları, yine Amerikan programları ve botları kullanarak yaptığı saldırılarında Türk ismini kullanmamaları gerekiyor.

İsmi ise 0x1997. Aslında hiç böyle bir şey yapmamaları gerekiyor da işte küfür etsen olmaz, bulup yaptığının yanlış olduğunu anlatsan hiç olmaz. Çünkü muhtemelen 1997 doğumlu 22 yaşında kocaman birisi. Sitelerine Atatürk resmi, bayrak vs. koymuşlar birde. Zeka gelişimini tamamlaması için umarız gerekli desteği görür diyelim. Daha böyle ortaokul&lise çağındaki gençlerimizi bu tarz işlerle uyutan niceleri...
Bipixel mehmet01 gaometri

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
O da bir şey mi. Kendi milletinin zararsız sitesine saldıranlar var. Bizzat başımıza geldi. Neden yaparlar, ne için yaparlar bilmiyorum. Bir insan neden kimseye zararı olmayan bir siteyi gerekli bir uyarı dahi olmaksızın hackler ki? Hastalıklı insanlar... Ve malesef sayıları nüfus artışıyla beraber oransal olarak artıyor.
biletshop sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
buna böyle bakamazsınız. benimde pintopin sitelerime sürekli hintliler adsense tıklama saldırısı yapıyor. Herkes çok temiz mücadele etmiyor. Beğenseniz de beğenmeseniz de bu tarz olaylar bu sektörde var. Olmaya devam edecek.

Buna benzer bir örnek seo neyse anti seo odur. Keşke olmasa keşke herkes temiz yönlerden ilerlese. Ama maalesef bu böyle değil.

Bundan 5-6 sene önce youtube spam döneminde hintlilerden çektiğimiz şeyler az değildi. Buna tek taraflı bakmak çok yanlış.
Bipixel sworks kankirmizi

kişi bu mesajı beğendi.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle insanlara acınası ve aciz olarak bakıyorum istesem günde 200 geçik sunucuya sızmam dakikalarımı alır elimden bir dünya hosting firmasının hostingleri geçiyor ve çoğunda ya açık var yada zaten direk sunucuda 15 20 tane web sitesi oluyor vds kiralayanlar vs. ne biliyim bir gün olsun durduk yere ne vatandaşıma nede bir yabancı web siteye zarar vermeyi düşünmedim hiç bir zaman ancak bana zararı dokunursa durum değişir gelipte kişisel bir hakaret olabilir işime kösteklik yaparsa gibi onun harici 15 14 yaşında lamer dediğimiz türdeki varlıklar yapıyor kafalarını anlamak mümkün değil pek genellikle ergen ve ego tatmin ediyorlar sanırım böyle basit ve saçma işlerle...
Yakut sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç sanmıyorum ki onların forumu incelediğini. Bakmışlar açık var ve yabancı mı? hackle gitsin.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

buna böyle bakamazsınız. benimde pintopin sitelerime sürekli hintliler adsense tıklama saldırısı yapıyor. Herkes çok temiz mücadele etmiyor. Beğenseniz de beğenmeseniz de bu tarz olaylar bu sektörde var. Olmaya devam edecek.

Buna benzer bir örnek seo neyse anti seo odur. Keşke olmasa keşke herkes temiz yönlerden ilerlese. Ama maalesef bu böyle değil.

Bundan 5-6 sene önce youtube spam döneminde hintlilerden çektiğimiz şeyler az değildi. Buna tek taraflı bakmak çok yanlış.

Benim vurgulamak istediğim şey, son bir yılda WMAracı gibi karşılıksız bilgi paylaşımında bulunulan bir sitede 4-5 kez bu konulardan görmem ve hepsinin de bizimkiler tarafından yapılmış olması üzdü.

Çünkü şu olayın yapılmasının sözde egodan veya şovdan başka hiçbir açıklaması yok. Bayrak ve Atatürk resimlerini bu tarz işlerine alet etmeleri çok acı. Geçenlerde ülke gündeminde bir milyon takipçili birisi vardı, gittiği Avrupa ülkesinde Instagram'da şov yapmak için rezillikler yapıp insanlarla alay ediyordu. Bizim ülke genelinden iyi de bir tepki topladı hatta. Bunun gibi bir durum. Hani ülkeye zarar verenler diye bir gruplandırma yapsalar bu saldırıları yapanlar da o gruba girer diye düşünüyorum.
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Hocam Lamer diye bahsettiğimiz kişiler, exploit sitelerinden exploit bulup tüm sitelere basıyor. Yoksa bu sitelerin sahipleri ile alıp veremedikleri yok.

Not: O Hintli forumların linklerini özelden yollayabilir misiniz :)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
sworks bende diyorum ki bunu böyle indirgeyemezsin. Aynı şekilde ben de saldırı alıyorum. Yani böyle düşünmek yanlış. Dünyanın her ülkesinde illaki "utanacağımız" şeyler oluyor. Bunu insanlara indirgemek büyük hata.

Özellikle hintliler ile aramızda bir çekişme var. Bu iki taraflı olarak yapılanları tabi haklı çıkarmaz ama bu şekilde bir yorum da yapamazsınız. WMARACI evet bilgi paylaşım platformu ama buradaki herkes temiz mi? İllegal iş yapan, +18 site kuran, pishing yapan, anti seo yapan, black seo yapan yok mu sanıyorsunuz?

Dediğiniz mantıkta tüm dünyanın çine küfür etmesi gerek. Çünkü en büyük hack grupları en aktif saldırılar oralardan yapılmakta. Bu forumda bile yüzlerce konu açıldı sitem çince index alıyor vs diye.

Kişilere bağlı durumları topluma yükleyemezsiniz. "Aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum" bu tabir çok yanlış bir tabir. Demek istediğim bu. Bu tarz lamer her ülkede var. Bunu sanaldan taşıyıp gerçek hayata dökersen her ülkede hırsız katil tecavüzcü var gibi bir şey.

• Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)

RespectionS adlı üyeden alıntı

Böyle insanlara acınası ve aciz olarak bakıyorum istesem günde 200 geçik sunucuya sızmam dakikalarımı alır elimden bir dünya hosting firmasının hostingleri geçiyor ve çoğunda ya açık var yada zaten direk sunucuda 15 20 tane web sitesi oluyor vds kiralayanlar vs. ne biliyim bir gün olsun durduk yere ne vatandaşıma nede bir yabancı web siteye zarar vermeyi düşünmedim hiç bir zaman ancak bana zararı dokunursa durum değişir gelipte kişisel bir hakaret olabilir işime kösteklik yaparsa gibi onun harici 15 14 yaşında lamer dediğimiz türdeki varlıklar yapıyor kafalarını anlamak mümkün değil pek genellikle ergen ve ego tatmin ediyorlar sanırım böyle basit ve saçma işlerle...

dediklerine katılıyorum dostum. Ama şimdi şöyle bir durum var. 14-15 yaşındaki çocuk evet heves edip yapıyor. Adı üstüne çocuk ama kendini de böyle geliştiriyor. Bir çok kişi anasının karnından olgunlukla veya bilgi ile doğmuyor.

Şuan forumdaki birçok yazılımcı küçükken böyle aptallıklar yapmıştır. Şuan ki seviyesine gelmesini de bu sağlamıştır.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec &amp; Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
sworks Allah aşkına niye şaşırıyorsun hala anlam veremiyorum, bizim milleti çözemedin mi daha iyi olan her şeye bok atmaya çalışan, herkese faydalı olan ama kendisinin çekemediği yere ölümüne saldıran ve elinden gelse her şeyi yapabilecek bu ülkede tonla gereksiz yaşıyor.

Vallaha komedi olurdu zaten yabancı sitelere ilişmeseler

Dipnot: bu şekilde yazılımcı olanlar, gün sonu uygulamaya backdoor atıp data çalma peşinde koşar...
ecloud Yakut CihatOzgen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al