wmaraci reklam

Aykuru Hosting Nasıl ?

44 Mesajlar 4.174 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam ben ozaman domain ayarlarından firmanın kendi ns lerini girip bakayım.

Ek Olarak:

Hocam şimdi değiştirmeden önce resellere bir site daha eklemiştim.O sitenin ns leri ise ns1.aykuru.com ve ns2.aykuru.com idi şimdi aklıma intodns sitesi geldi oradan bakayım dedim oradada aynı bana verilen ip adresi var iki ns dede ve nedense intodns konrol sayfasında eski host firmasına ait ns lerde gözüküyor.

Şu adımları uygularmısın

// WHM » DNS Functions » Edit DNS Zone » trapindir.com //

Bu işlemi yaptıktan sonra karşına çıkan ekranda nameserver ve ip adresi yazabileceğin 3 yer olması gerekir . Ekranda görmüş oldugun kutuları kendi bilgilerine göre düzenle (Bunu firma'da yapabilir . Bilmiyorsan kesinlikle onlar yapsın)

Bu işlemden sonra panelde düzenlediğin nameserver'i tanımladıgın domain sorun çıkarıyorsa aklıma başka bir yöntem gelmiyor . Firma değiştireceksen tavsiyem netinternet!
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

Deniz ÖZTÜRK adlı üyeden alıntı

Şu adımları uygularmısın

// WHM » DNS Functions » Edit DNS Zone » trapindir.com //

Bu işlemi yaptıktan sonra karşına çıkan ekranda nameserver ve ip adresi yazabileceğin 3 yer olması gerekir . Ekranda görmüş oldugun kutuları kendi bilgilerine göre düzenle (Bunu firma'da yapabilir . Bilmiyorsan kesinlikle onlar yapsın)

Bu işlemden sonra panelde düzenlediğin nameserver'i tanımladıgın domain sorun çıkarıyorsa aklıma başka bir yöntem gelmiyor . Firma değiştireceksen tavsiyem netinternet!

Hocam dediğiniz yere geldim aşağıdaki gibi görüntü var

http://i.imgur.com/Rvjshie.png

burada ns11.sivasnetwork.net. yazan yere ns2.trapindir.com mu yazacağım acaba.Aşağıdaki ns10.sivasnetwork.net. ve ns11.sivasnetwork.net. yerinede benim kendi ns bilglerimi gireceğim değilmi.

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz yere geldim aşağıdaki gibi görüntü var

http://i.imgur.com/Rvjshie.png

burada ns11.sivasnetwork.net. yazan yere ns2.trapindir.com mu yazacağım acaba.Aşağıdaki ns10.sivasnetwork.net. ve ns11.sivasnetwork.net. yerinede benim kendi ns bilglerimi gireceğim değilmi.

Evet . ns10 olanları ns1.trapindir.com , ns11 olanları ns2.trapindir.com olarak değiştireceksiniz. Büyük ihtimal sıkıntı kalmıyacaktır.

Aykuru Aykuru WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnsan Kaynakları
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 17 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Name Server değişiklikleri yaptığınızda whois bilgilerinden tekrar tekrar değişip değişmediği konusunda tetkikler uygulamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca olarak eski hosting paketinizin çerezlerinin bizim ve ya başka firmanın hostingine bulaşma ihtimali yoktur. Ya Name Server güncellemesinde ya da kendi çerezlerinizde sıkıntılar vardır. Başka aygıtlarda da aynı sıkıntı yaşanıyorsa whois bilgilerinizi kontrol ediniz.

Telefon desteği olarak Pazar Günleri malesef sadece websitemiz üzerinden destek bildirimlerini yanıtlamaktayız. Taşıma konusunda beklettiğimiz kişilerin taşıma işlemleri çoktan başarılı şekilde gerçekleşmiştir. Ancak ilk reseller paketlerini aldıklarında taşımayı ana sitelerine yaptıkları için reseller'daki diğer sitelere zarar vermeden WHM üzerinden sunucu aktarımı sağladığımız için diğer sitelerin yedeklerini tekrardan alıp reseller'i bozup aktarımı en baştan çalıştırmamız işlem sırasını da ileriye atmıştır.

cPanel üzerinden taşıma işlemlerini gerçekleştirmemekteyiz. Ancak bilgi konusunda sıkıntı yaşayan müşterilerimize taşıma sonrası gerçekleşen veritabanı kullanıcı birleştirme sorunlarını halletmekteyiz. Ve ya ufak tefek bilgi eksikliklerini gidermekteyiz. Ancak taşımaları WHM'nin sunucu aktarım modüllü aracılığı ile ip üzerinden sorunsuz taşıma işlemlerini biz yapmaktayız.

Destek bildirimlerinde aksama yaşayan müşterilerimizden özür dileriz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al