wmaraci reklam

Cloud Hosting sizce daha mı iyi?

11 Mesajlar 1.552 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir kaç saat önce cloud hostinge geçtim. İlk kez deniyorum ve şuan için harika. Ancak FTP erişimi olmaması can sıkıcı. Varsa da sanırım paralı :( dahaca öğrenebilmiş değilim, şuan deneme aşamasındayım. Sizce de değerler bomba değil mi? Bana bu cloud hakkında tavsiye ya da önerisi olan varsa çok sevinirim.

https://populertarim.com
wmaraci
reklam

ihsaneliacik ihsaneliacik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ceo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 12 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam dediğiniz gibi ftp erişimi olmaması can sıkıcı .. :(

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)

ihsaneliacik adlı üyeden alıntı

Hocam dediğiniz gibi ftp erişimi olmaması can sıkıcı .. :(

Maalesef öyle, kiralıyorsun ama kumanda başkasında.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Cloud hosting derken, konuyu biraz açarmısınız rica etsem. Bu firmalar her gün bir element uyduruyorlar. Birde FTP yok demişsiniz.
"FTP siz host, semersiz ata benzer sanki." :D At var ama binemiyorsun gibisinden.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Cloud hosting derken, konuyu biraz açarmısınız rica etsem. Bu firmalar her gün bir element uyduruyorlar. Birde FTP yok demişsiniz.
"FTP siz host, semersiz ata benzer sanki." :D At var ama binemiyorsun gibisinden.

Sunucu sağlayan arkadaş cloud denediklerini iyi sonuç aldıklarını ancak hala deneme de olduklarını söyledi. Bende sitelerden birini yedekleyip feda ettim. Birkaç gün deneyeceğim. Çok fazla soru sorma şansım olmadı. Yarın cloud hakkında bir şeyler öğrenebilirsem buradan paylaşırım.

semersiz at olayına gelince, kesinlikle öyle.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam cloud'un ne olduğunu biliyorumda. Cloud Hosting olayını anlamadım.

Acaba bizim bildiğimiz Cloud server'a panel kurup bunu cloud hosting olarak mı satıyorlar. Parası kaç peki bunun? Ayrıca bu sunucuyu kaç kişiye paylaşıyorlar belli mi?

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Paylaştığınız testler cloud hostingin hızını göstermez, insanlarda farklı algı yaratmayın lütfen. Sitenizin boyutu, (ana sayfası) 733KB boyutunda. Bu boyuta sahip bir sitenin tabii ki 7-10sn gibi bir sürede yüklenilmesi beklenilmez.

Eğer cloud hosting'in gerçek performansını merak ediyorsanız, CPU kullanımı RAM kullanımı vs. gibi spesifik değerleri paylaşmanız gerek.
Sitenizin sunucu yanıt süresi 672.9ms olarak gösteriliyor. Bu da çok hızlı bir değer değil ortalama bir değerdir.

Sizin paylaştığınız ekran görüntüsünde 900KB'lık bir sayfanın 4.6s 'de yüklendiği görülüyor. Kendi reseller hosting'im üzerinde yaptığım testte 1.71MB boyutundaki sayfaya sahip sitemin 4.8sn 'de yüklendiğini gördüm. Bu da demek oluyor ki kullandığınız cloud hosting, upload/download hızlarında pek tatmin edici değil.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Cloud Hosting ? Managed Hosting mi demek istediniz acaba ?

Hatar Hatar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 34 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
cloud yabancılarda en hızlısı demek sanırım

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)

furkannn adlı üyeden alıntı

Paylaştığınız testler cloud hostingin hızını göstermez, insanlarda farklı algı yaratmayın lütfen. Sitenizin boyutu, (ana sayfası) 733KB boyutunda. Bu boyuta sahip bir sitenin tabii ki 7-10sn gibi bir sürede yüklenilmesi beklenilmez.

Eğer cloud hosting'in gerçek performansını merak ediyorsanız, CPU kullanımı RAM kullanımı vs. gibi spesifik değerleri paylaşmanız gerek.
Sitenizin sunucu yanıt süresi 672.9ms olarak gösteriliyor. Bu da çok hızlı bir değer değil ortalama bir değerdir.

Sizin paylaştığınız ekran görüntüsünde 900KB'lık bir sayfanın 4.6s 'de yüklendiği görülüyor. Kendi reseller hosting'im üzerinde yaptığım testte 1.71MB boyutundaki sayfaya sahip sitemin 4.8sn 'de yüklendiğini gördüm. Bu da demek oluyor ki kullandığınız cloud hosting, upload/download hızlarında pek tatmin edici değil.

Server ya da hosting işinden zerrece anlamam. Başlıkta ve başlığa yazdığım yazıda konuyla ilgili bilgim olduğunu düşündürecek bir kelime de kullanmadım. Yazdıklarında haklı olabilirsin ama haklısın diyemem. Dediğim gibi bilgi sahibi değilim. Ancak görsellerini paylaştığım siteye daha önce ücretli ücretsiz cachle eklentileri, .htaccess içine sadece adımı yazmadığım kaldı... Ama site gerçekten de çok hantal ve yavaştı. Şimdiki hali ise çok iyi. Tabi bu buluttan mıdır yağmurdan mı onu size soruyorum zaten :) iyi forumlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al