wmaraci reklam

Cpanel fiyat artisi !

37 Mesajlar 5.747 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Haberiniz vardir diye dusunuyorum cpanel lisans fiyatlarina zam yapti bu konu hakkinda düsunceleriniz veya alternatif düşunceleriniz fikirleriniz nedir ?
Bence ücretsiz stabil panele cpanel tema yapmak

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Ben de cpanel ile kullanıyordum sitemi fakat maliyetler fazla gelince panelsiz kullanıma geçtik, sworks hocam sağolsun yardımcı oldu. 20 dolar başlangıç fiyatı fazla. Cyberpanel şuan revaçta.
Umitunal sworks

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Biz İngiltere firmasından sunucu kiraladık ve Cpanel dahil hizmet veriyorlar. 2 yıldır çalışıyoruz üstelik aynı yerle. Performans ve destekleri son derece iyi olduğu için fiyatlar sterlin olmasına rağmen buradan ayrılmadık hiç ve ayrılmayı da düşünmüyoruz.

Ancak dün gece firmadan mail geldi Cpanel lisans değilşiklikleri hakkında.
Kesinlikle Cpanel tavsiye etmeyecekleri gibi asla Cpanel lisanslı hizmet vermeyeceklerini bildirdiler. İlla devam etmek istiyorsak Cpanel lisansını kendimiz almalıymışız.

Bilmeyenler için bir ekleme yapayım: Cpanel bir firma tarafından satın alındı ve Cpanele alternatif olan Plesk de maalesef aynı firma tarafından satın alınmış durumda. Dolayısı ile Plesk güvenilir durumda değil.

Alternatif olarak Cyberpanel düşünüyoruz ama Nginx alt yapısında istikrarlı olur mu onu bilemiyorum. Ayrıca Cyberpanel de ucuz değil ve illa Cpanel kullanmak istiyorum diyen müşterilerimiz çıkacak mı, bir de o kısmı var :)

Tam da Whmcs alternatifi bir sisteme geçiş yapmak üzere idik dün :)

Direct Admin fiyat olarak cazip değil ve alışmak çook zaman alır.

Vesta çok kere hacklenmiş bir yazılım.

Ne kaldı geriye? Bir tane Türk babayiğit çıkmaz mı koca ülkede arkadaş :)

Ne yapacağımızı şaşırdık açıkçası.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
3 hosting hizmeti aldığım firmanın neden 10 TL lik fiyat artışına gittiğini şimdi anladım.
Sanırım cPaneli lisanssız kullanıyorlardı (*** analizi) ama yinede zam yapmışlar.
Bende anlamadım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

DeepX adlı üyeden alıntı

3 hosting hizmeti aldığım firmanın neden 10 TL lik fiyat artışına gittiğini şimdi anladım.
Sanırım cPaneli lisanssız kullanıyorlardı (*** analizi) ama yinede zam yapmışlar.
Bende anlamadım.

Cpanel Eylül ayı itibarı ile yeni fiyatlardan satış yapacak.

Burada esas konu lisanslarda değişiklik yapılması. Sunucu için alınacak olan lisanslarda her cpanel için ekstra 0.20 cent isteniliyor.

Mesela bizim çalıştığımız firma Cpanele dair maliyet yollamış:

Current: cPanel Server / Bare Metal – 100 account limit – $45

Here is the catch – each additional account over the ‘100’ limit is now chargeable at $0.20 per individual cPanel account…

2900 x $0.20 = $580 (+ $45 licence fee) = $625

Yes, that’s right. $625 instead of the original $45, which gives us an increase of around 1288% per server.

Yani 45 dolar yerine 625 dolar olacak maliyet diyor kısacası. Bu yüzden Cpanel ile çalışmayı bırakıyoruz diyor. Ve Eylül ayını beklemeden yapıyor bunu. Bir nevi protesto aslında. Ama şimdiden kendi alt yapısında alternatif panel geliştirecektir.

Küçük firmalar az zam ile idare etmeye çalışacaktır. Ama daha büyük firmalar farklı panellere yönelecektir.

Sizin firma ne için zam yaptı bilemeyiz şu an.
melankolia Bipixel sworks

kişi bu mesajı beğendi.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
yilmaz70 100 hesaptan sonra hesap başı 20 cent almak hosting firmalarını batırır valla.. Türkiye'de durum ne olacak bakalım.
melankolia Bipixel yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
şuan ücretsiz olarak cyper panel en iyisi sanırım.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
CyberPanel hem estetik hem de işlevsellik yönünden gerçekten büyük gelişim kat ediyor. Litespeed tarafından da desteklenmesi ayrıca güvenilir kılıyor.

cgroups özelliği sayesinde sunucudaki her site için ayrı ayrı CPU/RAM ve network sınırı koyulabiliyor. Şu an direk Cyberpanel üzerinden çoklu ip desteklenmiyor. Eğer satın aldığınız ikinci, üçüncü ip adreslerini sitelere göre ayırmak istiyorsanız bunu manuel olarak Litespeed paneline girip yapmanız gerekiyor. Bu özellik muhtemelen sonraki sürümlerde CyberPanel'e eklenecektir.

Şu anlık Centos7 ile tam uyumlu ayrıca Ubuntu ile de uyumlu fakat Ubuntu konusunda bazı aksaklıklar var. Detaylı olarak incelediğimde Ubuntu için henüz beta aşamasında olduklarını gördüm.

Modsecurity'den e-posta sunucusuna, nameserver yönetiminden FirewallID 'ye hatta Lets Encrypt'e kadar hemen hemen her şeyi destekliyor. Litespeed kendi adını daha fazla duyurabilmek için bu tarz ve benzer hizmetleri uygun maliyetli veya ücretsiz şekilde sağlıyor. Şu an Cyberpanel hosting firmalarının ihtiyaçlarını dört dörtlük karşılamasa bile gelecekte bunu sağlayabilir.
JesseW

kişi bu mesajı beğendi.

Ozbe Ozbe Sunucu Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting destek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 61 / 60
  • Ticaret 11, (%100)
CyberPanel 35 dolar maliyet açısından yinede zorlayacaktır. Directadmin bu konuda daha sağlıklı olacaktır.

Burada asıl önemli olan ise firmaların müşterilerine bu geçiş sürecini ve nedenleri doğru bir şekilde anlatabilmesi olacaktır.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ozbe Litespeed lisansı varsa eğer burada CyberPanel'e ekstra 35 dolar ödemeleri gerekmiyor. Litespeed lisans anahtarını CyberPanel'e tanımladıklarında otomatik olarak o paketi kullanmış oluyorlar zaten. Ekstra bir ödeme yok.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al