wmaraci reklam

Domainhizmetleri Kesintisi!

4 Mesajlar 756 Okunma
wmaraci reklam

emirhantopcu emirhantopcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 15, (%100)
Dün sabah 12 civarlarında hostingde kesinti oldu ve bağlı olan 3 sitemde gitti şuan saat 1'e doğru geliyor ve yaklaşık 13 saattir sitelerime erişim yapamıyorum ve bu gitgide uzuyor. Bugün baya bir hit kaybettim ve hit kaybından dolayı Analytics verileri de düşüş gösterdi. Benim gibi bu problemle karşılaşan var mı?

ThatsGame
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

iosayin iosayin Webn Digital Agency Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Solutions
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 37 / 86
  • Ticaret 12, (%100)
ben senelerdir kullanırım, ilk kez böyle birşey başıma geldi, sabah 9.50 gibi farkettim. Senin hitin gitmiş ama benim kaç tane müşterimin reklamları kesildi, şuan siteler açık, düğümleri değiştirmişler, cluster da sıkıntı çıkmış. şimdiye kadar ki ilgileri ve alakaları göz önünde bulundurunca olabilir diyorum, kimse %100 uptime garantisi vermiyor(verenler var lakin lokasyon ve fiyatları da ona göre) zaten, tekrar yaşanmamasını dilerim sadece.

Ayrıca bu tür kritik durumlarda devam etmek için ücretsiz cloudflare'in özelliği olan always online seçeneğini kullanabilirsiniz.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
emirhantopcu 20 dakika olur veri merkezinde sorun vardı denilir, 40 dakika olur sunucuda donanımsal bir hata var denilir ve görmezden gelinebilir. Ama 13 saat bence ciddi bir süre ve ihmal edilen bir şeylerin olabileceğini gösterir.

Ya siteniz çok hit çeken büyük bir site ise ve Adwords'e o gün için reklam verdiyseniz, veya büyük bir sponsor bulup sitenizde reklamlarını yayınladıysanız ne olacak emekleriniz? Tabiki insanın olduğu her yerde hata olabilir, aksi zaten mümkün değildir. Ama hata varsa ona göre bir destek sunulmalıdır. Veya arızayı öngörüp bir yedek sistem düşünülmelidir.

Firma ile şimdiye kadar çalışmadım, bu yüzden kötülemem veya övmem doğru olmaz ama dediğim gibi 13 saatlik bir kesintinin ciddi bir süre olduğunu düşünüyorum.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Genel hizmet sözleşmesinde uptime oranı %99.8 olarak belirtilmiş yani yılda 18 saat kesinti yaşanabilir. Bu süreyi aştığı durumlarda ücret iadesi de talep edebileceğiniz belirtilmiş. Tabii zararınızı telafi etmez ama bu durumla karşılaşan arkadaşlar için bilgilendirme olsun. Size de geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al