wmaraci reklam

GüzelHosting I/O Usage %100 SORUNU! [ÇÖZÜLDÜ]

28 Mesajlar 4.100 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)
sorun sunucu değişimi ile ortadan kalkmıştır.

Bir kaç senedir güzelhosting firmasını kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Lakin şu en son yaşadığım sorun beni her şeyden soğuttu.

öncelikle 200 TL değerinde ücretli wordpress teması aldım. daha önce yapmadığım şey değil wordpress kurdum sitemi açtım.

siteyi açtım lakin oldukça ağır işlemeye başladı. internettendir dedim çok takılmadım. sonra canımı sıkmaya başladı ve google page speed test ve gtmetrix gibi sayfalarda hız testine soktuğumda sunucu yanıt süresi hatası aldım sürekli.

destek ekibiyle iletişime geçtim. bana js, css, font gibi dosyalardan kaynaklandığını ifade ettiler. ben optimizasyon bilmeyen birisi değilim. yıllardır wordpress siteleri ile ilgileniyorum.

bende siteyi komple sıfırladım. wordpress kurdum ve siteye hiç bir eklenti tema vesaire kurmadan test ettim. sonuç yine I/O Usage %100 yine site yavaş destek sistemine yazıyorum. wordpress kurulumundan dolayı olabilir diyorlar.

işin tuhaf tarafı firmaya ait başka bir sitem daha var. o sitede de birçok eklenti var, teması ağır bir tema ama hiç böyle bir sorun yaşamıyorum.

adamlar bir türlü sorun bizdendir demiyor. patlamaya hazır volkan gibiyim. ne yapmam lazım? çözümü nedir bu işin?

wmaraci
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
wp standart bir temayla denedinizmi ?

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

wp standart bir temayla denedinizmi ?

hiç bir eklenti tema vesaire kurmadan denedim. sql sıfırladım. tekrar oluşturdum. her şeyi sildim anlayacağınız.

işin ilginç tarafı hız testi yaptığımda sonuç %99 çıkıyor. mobilde de masa üstünde de. lakin bu hız testlerinde sunucu yanıt süresi hatası veriyor ve kontrol ettiğimde ıo usage %100 gözüküyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Yapabiliyorlarsa sizin hesabınıza ait I/O Usage biraz yükseltsinler diyeceğim ama zor biraz.

Maalesef son 2-3 aydır Güzelnet de performans problemi yaşanıyor. Buna çözüm bulmaları gerekiyor.

Hangi temayı kullanıyorsunuz bu arada belki bildiğimiz bir tema ise yardımcı oluruz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba volbiex

İops mantığı gereği saniyede diske girilen ve çıkan veriyi ifade eder. Doğal olarak saniyedeki okuma yazma diyebiliriz. İops u etkileyen faktörler bir çok olabilir, mail aktiviteleri, ftp işlemleri, ddos saldırıları gibi ...

Eğer firmanız herhangi bir saldırı yok diyor ise mail aktiviteleri sorunludur, o da yok ise hesabı yedekleyip tamamen silip tekrar oluşturulmasını firmanızdan rica edebilirsiniz. Bu işlem yine firmanın insiyatifindedir.

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Yapabiliyorlarsa sizin hesabınıza ait I/O Usage biraz yükseltsinler diyeceğim ama zor biraz.

Maalesef son 2-3 aydır Güzelnet de performans problemi yaşanıyor. Buna çözüm bulmaları gerekiyor.

Hangi temayı kullanıyorsunuz bu arada belki bildiğimiz bir tema ise yardımcı oluruz.

Hocam readyseo temasını kullanıyorum. Temada sadece cdn ile font çağırılıyor. O kadar hafif bir tema. Ayrıca sitem daha 13 günlük doğru düzgün hiti bile yok. Litespeed cache kullanıyorum. Normalde roket gibi açılması lazım ama ilk etapta 5-10 sn bekletiyor. Bu süre zarfında zaten io usage %100 olmuş oluyor. İşin komik tarafı desteğe yazıyorum sürekli js, css falan diyorlar. Kardeşim ben zaten onları biliyorum. Hız skoru zaten %100 çıkıyor. Diğer sitemde böyle bir sorun yok. Hatta onda hız skoru %47 lerde ama hızlı yinede. Acaba bu kullandığım hostta bir sorun olma ihtimali var mı?

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhaba volbiex

İops mantığı gereği saniyede diske girilen ve çıkan veriyi ifade eder. Doğal olarak saniyedeki okuma yazma diyebiliriz. İops u etkileyen faktörler bir çok olabilir, mail aktiviteleri, ftp işlemleri, ddos saldırıları gibi ...

Eğer firmanız herhangi bir saldırı yok diyor ise mail aktiviteleri sorunludur, o da yok ise hesabı yedekleyip tamamen silip tekrar oluşturulmasını firmanızdan rica edebilirsiniz. Bu işlem yine firmanın insiyatifindedir.

İyi çalışmalar dileriz.

Sitem daha 12 günlük. Dddos, mail, ftp gibi bişe olacağını sanmıyorum. Hesap silme işiyle düzelebilir mi emin değilim ama kendilerinde sıkıntı olduğuna eminim. Adamlar kabullenmiyor css, js diyip duruyorlar sanki biz bilmiyoruz js, css, html sıkıştırılması gerektiğini, kaldı ki temada js kullanılmamış, kaldı ki diğer sitemde de aynı hosting paketi var. Tıkır tıkır çalışıyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
volbiex bu tarz konularda firma aleyhine yazıyormuşum gibi hissediyorum, bu yüzden pek yorum yazma taraftarı değilim.

Ancak daha önce belirttiğim gibi maalesef Güzelnet de barınan bazı sitelerde performans problemi yaşandığını bizzat biliyorum.

Ekonomik paketlerinde performans aramayacaksınız, bunu net söyleyebilirim. Premium paket tavsiye ediyorum Güzelnet den hizmet almak isteyen müşterilere. Ki son dönem maalesef premium paket pek iyi değil nedense.

İsterseniz site adresini pm den yollayın bakalım beraber.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Sunucu değişimi isteyin değişim sonrası sorun kalmaz büyük ihtimalle

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

volbiex bu tarz konularda firma aleyhine yazıyormuşum gibi hissediyorum, bu yüzden pek yorum yazma taraftarı değilim.

Ancak daha önce belirttiğim gibi maalesef Güzelnet de barınan bazı sitelerde performans problemi yaşandığını bizzat biliyorum.

Ekonomik paketlerinde performans aramayacaksınız, bunu net söyleyebilirim. Premium paket tavsiye ediyorum Güzelnet den hizmet almak isteyen müşterilere. Ki son dönem maalesef premium paket pek iyi değil nedense.

İsterseniz site adresini pm den yollayın bakalım beraber.

Hocam aleyhine yazmakla hiç alakası yok. Ben para vermişim hiç kusura bakmasınlar hizmeti en iyi şekilde almak isterim. Ben burada karalama kampanyası yürütmüyorum. Sorunum var. Benim gibi sorun yaşayan var mı diye merak ettim. Destek sistemleri güzel anında cevap veriyorlar. Ama benim sorunuma çözüm üretmiyorlar. Anca js, css, eklenti, tema vesaire diyip duruyorlar. Diğer sitelerimde böyle bir problem yok diyorum. Gene js, css diyorlar. Sıfırlıyorum siteyi wordpress kuruyorum. Hiç eklenti tema yüklemiyorum gene aynı diyorum. Siz adminsiniz önbellek vesaire cevabı geliyor. Yani varya insanın sabrını sınamaktan başka bişe değil. Çok dolmuşum. Özelden atıyorum siteyi

deryaerdil adlı üyeden alıntı

Sunucu değişimi isteyin değişim sonrası sorun kalmaz büyük ihtimalle

Bu şekilde bir talepte bulunup konuya sonucu yazacağım.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
avrupa sunucularına taşımanı tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al