wmaraci reklam

Hosting Firmaları Ne Kadar Güvenilir?

10 Mesajlar 1.105 Okunma
wmaraci reklam

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun aleykum.
Bu konu biraz duygusal tepkilere kaçabilir ama hem merak ediyorum hem garipsiyorum.
Hiçbir şey bilmiyormuş gibi yazmaya çalışacağım eğer eksiğim varsa veya herkes anlayabilsin diye inşallah.
Sunucular bilindiği gibi üst düzey bilgisayarlardan oluşuyor. Biz de kiralayıp o sunucularda (bilgisayarlarda) dosyalarımizi barindiriyoruz. İp üzerinden de domain yönlendirmesiyle bağlanıyoruz.
Bazı firmalar forumlarda çeşitli konularda (site adresini ve kişi ismini vermeden) sizin siteniz şöyle böyle diye bilgilendirme amaçlı da olsa buralarda resim paylaşıyorlar mesela. Yada sitelerdeki anlık sorunlarda tabiki yetkili olarak müdahale edebiliyorlar. Yani kendi sunucularında barınan siteler tamamen ellerinde. İstedikleri gibi erişim saglayabilirler. Zaten yedekler de ellerinde, veritabanı dosyalar vs...

Yaparlar yapmazlar ayrı konu fakat böyle bir imkanlarının olması size endişe veriyor mu? Aşırı önemli veya aşırı özel bir projem yok şuanda onun için bu endişeye sahip değilim ama merak ettim. Hosting seçerken GÜVENİLİRLİK diye bir kritere hiç rastlamadim tavsiye ve önerilerde.

Dediğim gibi sadece meraktan soruyorum. Hani çok feci bir şekilde suistimal edilebilir birşey.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Bir sözleşmesi ve cezası kesinlikle vardır.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Zaten büyük projelerde ( BKNZ : Kripto Para Borsası ) direk dedicated alımına gidiyolar. Bende bu dediğin konuyu bayadır düşünüyodum takipteyim.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
KomanBeğrek fiziksel sunucu ellerinde ise sen farketmeden tüm datanı çekebilirler :)
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 721
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
Cpanel şifresini değiştirseniz de en zor şifreyi yapsanız da whm üzerinden cpanellere erişimler her türlü açık
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Hostidex Hostidex Innovative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 139 / 138
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar Mfa95 ,

Bu durumun ortadan kalkması adına her firma kendi gizlilik politikasını müşterilerine iletmekle yükümlüdür. Bazı firmalar SMS yoluyla bazı firmalar ise websitelerinde yayınladıkları "bilgileriniz 3 kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır." ana düşüncesiyle yazılan bilgilendirmeyi müşterileriyle paylaşmaktadır. Bunu kanıt olarak göstererek bilgilerinizin ve verilerinizin izinsiz kullanılması durumunda hukuken hakkınızı arayabilirsiniz. Bu da bir nevi hukuksal güven çerçevesi oluşturmaktadır.
73204 Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

UfukGedik UfukGedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 12 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Mesajınızda haklılık payları var ama müşteri talebiyle çelişen noktalar da mevcut.Örneğin "yedekler ellerinde" demişsiniz lakin firma yedek almasa bu sefer de müşteri "siz bizim yedeklerimizi nasıl almazsınız, ya siteye birşey olursa" gibi serzenişte bulunabiliyor ve yedeğinin alınmamasını isteyen neredeyse yok denilebilecek kadar çok az bir kesimdir.

Bir sistem yöneticisi tüm sistemlere yetkisi dahilinde herhangi bir problemde müdahale edebilmek amacıyla ulaşabilir konumda olması gerekir. Böyle bir erişime sahip olmasa, problem durumunda çözüm süresi uzar ve firma için geçen problemli her saniye maddi manevi kayıp olarak geri döner. Bu ve üst paragrafta belirttiğim yedek konusu bu işin amacından ötürü ana kurallarından biridir.

Örneğin kendi firmamızdan bahsetmek gerekirse sanal sunucu, kiralık sunucu gibi kişiye özel çözümlerde hizmetlerin erişim bilgilerini bilmiyoruz ve göremiyoruz.Bir sorun olduğunda müşteriden talep ediyoruz.Email probleminde tüm emaillere şifresiz erişebiliyor iken kesinlikle ve kesinlikle müşteriden problem yaşadığı emailin şifresini talep ediyoruz.

Ayrıca yer sağlayıcı firmalarda çalışan personellerin, kendilerine verilen yetkileri kötüye kullanamayacağına dair iş başlangıcında ve çıkışında sözleşme imzalatılır.

Belirli yazılmış çizilmiş gizlilik politikası ve hizmet kullanım sözleşmesi var.Müşteri ve firma bu sözleşmeler, politikalar çerçevesinde hukuki hakkını saklı tutar.
FARKHOSTiNG Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
UfukGedik teşekkürler hocam veridyen'den memnunum açıkçası. Konunun asıl amacı firmaları eleştirmek değil aslında. Evet tabiki bu yetkilerin olması gerekiyor sorunlarda müdahale edebilmesi için, yedekler de aynı şekilde. Fakat garip bir durum varmış gibi geliyor bana, kimse de bunu sorgulamiyor acaba ben mi yanlış biliyorum diye merak ettim. Hemen hemen nerdeyse bütün hosting firmalarının mantığı ve sözleşmeleri aynı gördüğüm kadarıyla. Bunu yapıp yapmamaları değil de yapabilme ihtimali endişe veriyor açıkçası. Bunun önüne geçebilecek tek şey de ahlaki yapı ve gizlilik politikalarina riayet diye düşünüyorum. Zaten öyle aşırı gizli birşey yok ortada şükür. O yüzden kendi endisem olarak değil de merak olarak konuyu açmış bulunuyorum

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Cezası olsaydı, Türkiye üzerinde hizmet veren hosting firmalarının çoğunun oltalama ve bankacılık oltalama yüzünden ceza alması gerekirdi.

Yaptırım sözde var, ama pratikte işlediğini görmedim.

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Hiçbir önemli proje hosting de barindirilmaz hocam.
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al