wmaraci reklam

Hosting Kullanım Durumuyla İlgili Bilgi

15 Mesajlar 1.508 Okunma
wmaraci reklam

Tarikb Tarikb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar, blogger'dan wordpress'e taşınmamla birlikte cpu, memory sıkıntısı taşadım. İlk defa başıma geliyor.

Bu CPU, Memory, Entry Processes neden bu şekilde oldu? Olmaması için ne yapmalıyım? Bilgisi olan arkadaşlar yol göstersin lütfen.

Hostingle iletişime geçip hemen açtırdım. Bir sonraki sefer açmaz muhtemelen.

Bunun sebebi nedir?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Kullandığınız eklentiler, temanız, hit sayınız, hosting aldığınız yerin kalitesi... gibi bir çok etken var. Google üzerinde biraz arama yaparsanız bazı çözümler bulabilirsiniz. Kendi başınıza halledemezseniz veya yeterli düzeyde bilgi sahibi değilseniz profesyonel olarak bu işler ile ilgilenenlerden yardım alabilirsiniz.

netpisiko netpisiko Güneşli Günler. Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 11 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Anladığım kadarı ile hostinger kullanıyorsunuz yanda ki sekmeye bakarak söylüyorum bunu bence daha kaliteli bir hosting seçimi yapmanız gerekir. Güzel.net.tr tavsiyemdir kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sitenizde optimizasyon yapmadığınız için normal bir durum. Optimizasyon çalışması yapılırsa bu durumun bir nebze önüne geçebiliriz. Üstelik siteniz de şu anki haline oranla çok daha hızlı açılır. Ücretli destek düşünürseniz PM üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

wmaraci

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
gece sıkıntı olmuş. o ara jetpack le uğraşıyordum. muhtemelen o yedi hepsini. yoksa optimizasyon sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. olmazsa yaparım artık.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba,

Host firmanız dan satın aldığınız hizmetin kaynakları ile ilgili bir durum. Satın aldığınız paketteki cpu ve ram limitleri sitenizin talep ettiğini kaynak ihtiyacını karşılamıyor olabilir. Bu konuda elbette host firmanız ile iletişime geçmeli veya daha üst kaynaklar içeren paketlere geçmelisiniz.

Ayrıca şu anki paketteki kaynakları kabul ediyor ve böyle kalmak istiyor isenizde scriptinizi optimize etmeli, şüpheli eklentileri kaldırmalısınız.

İyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
hocam cpu oranı %100 olan firmayi seçin bu problemi aşacaksınız , ben hosting.com.tr'yi kullanıyorum tavsiyede ederim fakat dediğim gibi %20 cpu %25 cpu lu hosting paketlerinde bunu sürekli yaşarsınız.

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Host firmanız dan satın aldığınız hizmetin kaynakları ile ilgili bir durum. Satın aldığınız paketteki cpu ve ram limitleri sitenizin talep ettiğini kaynak ihtiyacını karşılamıyor olabilir. Bu konuda elbette host firmanız ile iletişime geçmeli veya daha üst kaynaklar içeren paketlere geçmelisiniz.

Ayrıca şu anki paketteki kaynakları kabul ediyor ve böyle kalmak istiyor isenizde scriptinizi optimize etmeli, şüpheli eklentileri kaldırmalısınız.

İyi çalışmalar dileriz.

uzunlarpc adlı üyeden alıntı

hocam cpu oranı %100 olan firmayi seçin bu problemi aşacaksınız , ben hosting.com.tr'yi kullanıyorum tavsiyede ederim fakat dediğim gibi %20 cpu %25 cpu lu hosting paketlerinde bunu sürekli yaşarsınız.

O zaman şuna bir bakar mısınız?

Bu görselin manası yine 80 farklı bilgisayar aynı anda girdiği zaman yine sıkıntı mı olacak?

Ayrıca hosting paketimin detayları şu şekilde;

Hiç biri bu konuda açık olmuyor. Soruyorum trafik sınırsızmış ama aynı anda kullanımda sınır varmış.

• Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satış Danışmanı
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 39 / 25
  • Ticaret 2, (%100)
ayrıca dedikleri tek şey siteyi optimize edin. dedikleri herşeyi yaptım. bildiğin haber sitesi. içerisinde işlem yapan ne olabilir ki. yazılarda bir kaç resim varsa 1 tane youtube videosu var.

şuan sahifa temasını kullanıyorum. temadan kaynaklı olabilir mi?

Ayrıca bu soruları sorduğuma da gülüyorum. Yani bir host basit bir siteyi bir tema bir kaç eklenti yüzünden kaldıramıyorsa verdiğimiz paraya yazık. bu nedir?

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Hocam siteniz blog sanirsam aylik ortalama trafiginiz nedir?

ayrica hostinger denmi hosting kullaniyorsunuz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al