wmaraci reklam

Bir Hostinge Birden Fazla Domain

12 Mesajlar 1.719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

spencer866 spencer866 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
İyi günler. Elimde 6 tane kurulu düzenli site var. Domain ve hostingler farklı firmalar üzerinde. O yüzden kontrol etmek biraz zor oluyor. Bu altı domaini tek bir hostinge bağlamak istiyorum. Fakat araştırmalarım sonucu kafam karıştı. Bazıları diyorki google bi süre sonra spam olarak algılayabilir. Bazıları diyorki benim senelerdir öyle bir sorun olmuyor. Bu arada sitelerdeki ana kelime "izmir". fakat izmir alışveriş, izmir rehberi, izmir turu, vs. diye etiketlenmiş durumda. Bu yüzden aynı hostinge domainleri bağlarsan kesinlikle spama yol açar google seni banlar diyorlar. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini aktrarırsa harika olur. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

gkcnaydgn gkcnaydgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Ben her zaman domainlerimi GoDaddy den alırım. Hostinglere para vermiyorum domain için. :) Hem herşey senin kontrolünde oluyor. GoDaddy tavsiye ederim.

• Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

gkcnaydgn adlı üyeden alıntı

Ben her zaman domainlerimi GoDaddy den alırım. Hostinglere para vermiyorum domain için. :) Hem herşey senin kontrolünde oluyor. GoDaddy tavsiye ederim.

Bunu bilmiyodum. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Fakat öğrenmek istediğim konu farklı :)

gkcnaydgn gkcnaydgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam aynı yerden bir çok domain kullanmanın spam olduğunu ilk defa duyuyorum. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

gkcnaydgn adlı üyeden alıntı

Hocam aynı yerden bir çok domain kullanmanın spam olduğunu ilk defa duyuyorum. :)

Hayır hocam öyle değil. Diyorlarki bir hostinge birden fazla domain bağlanabilir fakat içerik aynı olursa. SEO çalışması yapılan kelimeler aynı olursa google bunu spam olarak algılıyor diyolar. Şunu belirttiler. Mesela Bir hostinge 10 domain bağladın. Hepsinde farklı farklı içerik oldu diyelim ki biri izmir biri istanbul biri ankara rehberi gibi vs. vs. bunda sorun yaşamassın. Ama benim konunun başında verdiğim "izmir" örneğindeki gibi olursa sorun teşkil eder dediler. Bende yapmadan önce kesin bilgiler almaya çalışıyorum. Anlatabildim mi.

Kozmik Kozmik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnternet Teknolojileri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 24
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam 6 ek ip adresli reseller hosting hesabı alırsanız her siteyi farklı ip adresinden host edip yayınlarsanız hiç bir sıkıntı olmaz

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Reseller alıp hesabınıza her domain için 1 ek IP alırsınız her domain 1 IP kullanır spam düşmesi engellenir isterseniz yardımcı olabiliriz.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam 6 ayrı hosting kullanıyorsanız bütçeniz az çok var demektir, en iyisi bir VPS alın ip adresini istediğiniz kadar ayarlatırsınız genelde konuşup ip başına 3-4 TL ek ücret alırlar. Size aynı host görünür googlea istediğiniz kadar farklı host gibi sunarsınız ;)

6 Site normal bir hostta ekleyerek zor barınır, reseller da barınması mümkün tabi ek ip ekletme işlemi yine yaptırmalısınız yapıyorsa firma. Domainlerinizi IHS.com.tr 'ye taşımanızı tavsiye ederim. 4+ yıldır orada domainlerim 1 kere sorun olmadı oldu diyenide bulamazsınız en çok tercih edilen firmadır Türkiye için(memnuniyet açısından).

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
peki ipler farklı ama aynı google webmaster panelinde ve analystic hesaplarında yer alıyorsa aynı kategorideki siteler sıkıntı olur mu ?

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Analystic bakımından sıkıntı yaşamazsanız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al