wmaraci reklam

Litespeed + Cloudflare Kullanımı Error 521

10 Mesajlar 2.145 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mbuturak mbuturak Сомнение единственная п Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end dev. & Back-end dev.
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 6, (%100)
Switch to Litespeed butonuna tıkladığımda apache kapanınca siteler bu hatayı alıyorum :

LiteSpeed is running (PID = 5867, Apache_Port_Offset = 0). Apache is not running.

Litespeed çalışması için Apache nin çalışmasımı lazım ikisi aynı anda :confused:

edit : Litespeed standart(ücretsiz) sürümü kurulu sanırım site biraz büyük olunca o yüzden sıkıntı oluyor .

wmaraci
reklam

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)
Merhabalar, benim bildiğim kadarı ile litespeed ile cloudflare aynı anda kullanılmıyor çakışıyor diye biliyorum yanlış bilgilendirmek gibi olmasın, uzman arkadaşlar var ise yarıdmcı olabilirler.

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Apache ve Nginx çalışması lazım. Litespeed'le Cloudflare sanırım uyumsuz kalıyor. Cloudflare de Nginx kullandığı için çakışıyor.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

BerkeF BerkeF Hosting Solutions Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** F**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 82 / 57
  • Ticaret 10, (%100)
mbuturak

Litespeed ile apache aynı anda çalışmaz. Eğer Litespeed açık ise apache kapanır apache açık ise litespeed kapanır. Litespeed lisansları cpu ve hit olarak satışını yapıyordu.

dogandeniz

litespeed ile apache yapısı tamamiyen çok farklı bu yüzden Litespeed apache gibi çalışır dolayısı ile bu yüzden apache pasif duruma alır ve litespeed rolune devam eder.
mbuturak dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

2011 den Günümüze. anksoft.net & tekveri.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Oguzhnt Oguzhnt Sostrend Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 36 / 37
  • Ticaret 21, (%100)
aynı sorun bendede var bunu nasıl çözeriz 10dk da 2 3 kez gidiyor 1dk sonra geri açılıyor ama sunucuda sorun yok ssh den ve cpanelde erişimde sorun yok siteler 521 diyor

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
cloudflare nginx kullanıyor ve litespeed çakışıyor.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Litespeed eklentisinde ayrıca cdn ayarları mevcuttur. Çakışma yapacağını sanmıyorum açıkçası.

Buradan gerekli açıklamaları görebilirsiniz.

Her ne kadar cloudflare tavsiye etmesem de konuyu görünce yazayım dedim.

Mrtcn bu konuda uzmandır, belki bir yorumda bulunur.
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 36 / 37
  • Ticaret 21, (%100)
Mrtcn arkadaşın skypesi vs var mı?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba Oguzhnt

İlk olarak sunucunuz üzerinde çalışan web servisinizin sağlıklı çalışıp çalışmadığından emin olun Bunun için logları kontrol edebilirsiniz. Web sunucusunda yaşanabilecek herhangi bir kesinti direk olarak cloudflarenin sunucunuza ulaşmasını engelleyecektir.

521 hatası aldığınızda SSH ve Cpanel değil web sunucusu olarak kullandığınız servisleri kontrol etmeniz gerekiyor. SSL varsa 443 yoksa 80 portlarından erişimin aktif olması lazım. Sunucu ip adresinizden kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca güvenlik önlemleri olarak sunucuda ConfigServer Security & Firewall gibi çözümler yüklü ve çalışır durumdaysa Cloudflare'den gelen isteklerin engellenmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Sadece CloudFlare üzerinden trafik akışının sağlanması önerilir. Bunun içinde aşağıdaki cloudflare ip aralıklarından faydalanabilirsiniz.

https://www.cloudflare.com/ips/

https://www.litespeedtech.com/support/wiki/doku.php/litespeed_wiki:config:cloudflare-ips-or-subnets

Litespeed ile cloudflare kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

dipnot: skype kullanmıyorum. İletişim için mgokgoz@horus.com.tr veya admin@mertcangokgoz.com adreslerinden benimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

------

yilmaz70

Hocam sizede güzel bir haberim var CloudFlare Türkiye üzerinde 1 adet POP noktasını MedNautilus Istanbul aracılığı ile önümüzdeki günlerde açacak.
yilmaz70 Oguzhnt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 36 / 37
  • Ticaret 21, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Merhaba Oguzhnt

İlk olarak sunucunuz üzerinde çalışan web servisinizin sağlıklı çalışıp çalışmadığından emin olun Bunun için logları kontrol edebilirsiniz. Web sunucusunda yaşanabilecek herhangi bir kesinti direk olarak cloudflarenin sunucunuza ulaşmasını engelleyecektir.

521 hatası aldığınızda SSH ve Cpanel değil web sunucusu olarak kullandığınız servisleri kontrol etmeniz gerekiyor. SSL varsa 443 yoksa 80 portlarından erişimin aktif olması lazım. Sunucu ip adresinizden kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca güvenlik önlemleri olarak sunucuda ConfigServer Security & Firewall gibi çözümler yüklü ve çalışır durumdaysa Cloudflare'den gelen isteklerin engellenmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Sadece CloudFlare üzerinden trafik akışının sağlanması önerilir. Bunun içinde aşağıdaki cloudflare ip aralıklarından faydalanabilirsiniz.

https://www.cloudflare.com/ips/

https://www.litespeedtech.com/support/wiki/doku.php/litespeed_wiki:config:cloudflare-ips-or-subnets

Litespeed ile cloudflare kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

dipnot: skype kullanmıyorum. İletişim için mgokgoz@horus.com.tr veya admin@mertcangokgoz.com adreslerinden benimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

------

yilmaz70

Hocam sizede güzel bir haberim var CloudFlare Türkiye üzerinde 1 adet POP noktasını MedNautilus Istanbul aracılığı ile önümüzdeki günlerde açacak.

Hocam denedim ama olmuyor mail attım dönüş yapmanızı bekliyorum cevabınız içinde teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al