wmaraci reklam

En Ucuz-Hızlı Hosting Firmaları | F/P Karşılaştırması

9 Mesajlar 1.556 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar, yakın zamanda Türk Hosting firmaları hakkında detaylı bir araştırma ve test sürecine girdim. Testi ve yayınlanmayı kabul eden firmalar ile anlaştım ve en ucuz hosting paketlerini alarak Load Impact testi yaptım.

Hız, ucuzluk, destek, para iadesi vb. konuları inceledim ve Fiyat/Performans açısından hosting paketi alınabilecek firmaları listeledim. Hosting arayan arkadaşlar için umarım referans olabilir.

-----

En Ucuz Hosting Firmaları;
Burtinet – 19.90 Türk Lirası
Veridyen – 19.99 Türk Lirası
Odea Web – 28 Türk Lirası
SNET Hosting – 29 Türk Lirası
Güzel Hosting – 29.90 Türk Lirası
Modern Cloud Hosting - 29.99 Türk Lirası
Ayvaz Hosting – 35.88 Türk Lirası
Turhost – 6.75 USD
Alastyr – 6.99 USD
Natro – 7.92 USD
Radore – 90 Türk Lirası

En Hızlı Hosting Firmaları;
Natro 1.00 saniye
Alastyr 1.11 saniye
Güzel Hosting 1.18 saniye
Ayvaz Hosting-Radore 1.28 saniye
Modern Cloud Hosting 1.3 saniye
Turhost – 1.33 saniye
Burtinet – 1.43 saniye
Odea Web – 1.44 saniye
Veridyen – 1.47 saniye
SNET Hosting – 1.88 Saniye

En Stabil Sayfa Yüklenme Oranı Olan Firmalar
Veridyen
Güzel Hosting
Turhost
Modern Cloud Hosting
Ayvaz Hosting
Alastyr
SNET Hosting
Natro
Radore
Odea Web
Burtinet

F/P Açısından Tercih Edilecekler
Güzel Hosting: Hem uygun fiyatı hem de yüksek hızı için tercih edilebilir. Ayrıca hızlı destek sistemleri göz önünde bulundurulmalı.
Veridyen: En uygun fiyatlı hosting olmasının yanında hızı da gayet iyi bu yüzden tercih ederken acabaları kafadan atabilirsiniz.
Ayvaz Hosting: Hem uygun fiyat hem de stabil hız için Ayvaz Hosting gözü kapalı tercih edilebilir. Radore ile yakın hız sonuçları alıyor fakat fiyat konusunda öne geçtiği için tercihimiz Ayvaz Hosting oluyor.
Alastyr: Hız olarak mükemmele yakın bir sonuç çıkardı. Natro ile arasında küçük farklar var. Bunlardan biri de fiyatı. Bu yüzden Alastyr seçilebilir.
Turhost: Stabilitesi gayet yerinde bir hosting olan Turhost'un fiyatı biraz fazla gelebilir ama verilen paraya değecek bir firma kendileri. Verilen ücreti hakedecek cinsten.
Modern Cloud Hosting: Çıkan sonuçlar gayet iyiydi. Gerek stabil hızı gerekse fiyatı ile gayet güzel bir seçim olur. En stabil sayfa yüklenme hızı listesinde ilk 5'e girerek kalitesini gösteriyor.---

---

Konunun daha detaylı halini görmek için sitemi ziyaret edebilirsiniz;
https://kumpara.net/en-iyi-turk-hosting-firmasi-hangisi

wmaraci
reklam

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1348
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Nasıl bir test yaptınız bilmiyorumda aralarından bir firmadan ben hiç memnun kalmadım isim vermeyeceğim dilerseniz özelden söylerim, yıllık ücret ödedim 1 hafta kullanamadım 100 ziyaretçili bir wordpress blog(10 postlu) olan bir siteyi kaldıramıyor ise yanlış anlamayında hostinger de ücretsiz ayni hostingi sağlıyor,Hız olarak bilemem de Kalite olarak berbatlar.(Listedeki bir firmadan bahsediyorum sadece kullandigim için.)

Bu arada hosting.com.tr yide listeye ekleyin derim listenin zirvesinde yer alabilir.

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

uzunlarpc adlı üyeden alıntı

Nasıl bir test yaptınız bilmiyorumda aralarından bir firmadan ben hiç memnun kalmadım isim vermeyeceğim dilerseniz özelden söylerim, yıllık ücret ödedim 1 hafta kullanamadım 100 ziyaretçili bir wordpress blog(10 postlu) olan bir siteyi kaldıramıyor ise yanlış anlamayında hostinger de ücretsiz ayni hostingi sağlıyor,Hız olarak bilemem de Kalite olarak berbatlar.(Listedeki bir firmadan bahsediyorum sadece kullandigim için.)

Bu arada hosting.com.tr yide listeye ekleyin derim listenin zirvesinde yer alabilir.

Merhabalar, listedeki 3-4 site hosting testine onay vermediği için wpmavi’nin 2017 yılında yaptığı testi ekledim. Hosting.com.tr kabul ederse tabii ki yaparım. Ama çoğu firma test edilmesini kabul etmiyor

Kadircanu Kadircanu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek yazilim
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
internetbilisim.net unutulmuş
ilk 3 girer hepsinde

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

Kadircanu adlı üyeden alıntı

internetbilisim.net unutulmuş
ilk 3 girer hepsinde

Firma testi kabul ederse listeye ekleyebilirim

TUROTTOBIL TUROTTOBIL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web/Oyun Geliştirme
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba, Hangi aşamaları neye göre işlem yaptığınızı iletirmisiniz lütfen.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Başarısız ve saçma bir test olmuş. Sadece hızdan ziyade kullanılan sistem kaynaklarını vs. Göz önünde bulundurabilrdiniz..

Hız durumu ise değişkendir. Mesela natronun bir hosting sunucusunda ki hız, bir diğerini tutmayacaktır.

Yada bir diğer sunucuda o an problem olmuştur daha geç bir load süresi doğurmuştur.

Test ettiğiniz sunuculara bağlı olarak güzelhostingin test edilen sunucusunda 10000 site, natronun sunucusunda 100 site olabilir. Buda eşit olmayacaktır.

Daha aklıma gelmeyen bir çok sebep var. Yani anlık olarak her an değişebilir bu rakamlar. Yanıltıcı bir test olduğunu düşünüyorum.
omrtuna Mastermeido

kişi bu mesajı beğendi.

gultekin72 gultekin72 www.batmangundem.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Batman
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 2 / 26
  • Ticaret 11, (%100)
Yıllardır güzel hosting kullanıyorum. Çok memnunum hem fiyatları çok uygun hem de destek sistemleri harika tavsiye ederim. Yıllık 65 tlye 6 site barındırmalı hosting daha ne olsun.

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

SanalTurkey adlı üyeden alıntı

Merhaba, Hangi aşamaları neye göre işlem yaptığınızı iletirmisiniz lütfen.

loadimpact.com sitesi üzerinden sitelere belli dakikalarda 15-30-45-50 kişilik ziyaretçiler gönderildi bu ziyaretçiler 1-10 dakika arasında farklı testlerde sitelerde kaldı.

Escalous adlı üyeden alıntı

Başarısız ve saçma bir test olmuş. Sadece hızdan ziyade kullanılan sistem kaynaklarını vs. Göz önünde bulundurabilrdiniz..

Hız durumu ise değişkendir. Mesela natronun bir hosting sunucusunda ki hız, bir diğerini tutmayacaktır.

Yada bir diğer sunucuda o an problem olmuştur daha geç bir load süresi doğurmuştur.

Test ettiğiniz sunuculara bağlı olarak güzelhostingin test edilen sunucusunda 10000 site, natronun sunucusunda 100 site olabilir. Buda eşit olmayacaktır.

Daha aklıma gelmeyen bir çok sebep var. Yani anlık olarak her an değişebilir bu rakamlar. Yanıltıcı bir test olduğunu düşünüyorum.

Görüşünüze saygı duyarım. Testlerin tümünü aynı zaman diliminde ve fazlaca aynı testi tekrar ederek yaptım. Evet bazı değişkenler var ama hiçbir şey yapmayıp varsayımlar üzerinden konuşmaktan daha iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum. Yukarıda belirttiğim gibi her testi en az 6-7 defa tekrarladım oluşabilecek problemleri en aza indirmek için. Ki ben yanıltıcı olduğu düşünmüyorum içlerinde kullandığım hosting firmaları da oldu kötü deneyimlemişsem genelde kötü performans verdi.

Sonuç: YAPTIĞIM YORUMLAR, TESTLER, DEĞERLENDİRMELER YALNIZCA BENİM GÖRÜŞÜMDÜR. Kabul edip etmemek doğruluğunu sorgulamak size kalmış arkadaşlar. Ben en azından bu firmaları deneyimlememiş arkadaşların kafasında fikir oluşması için bu konuyu açtım.

gultekin72 adlı üyeden alıntı

Yıllardır güzel hosting kullanıyorum. Çok memnunum hem fiyatları çok uygun hem de destek sistemleri harika tavsiye ederim. Yıllık 65 tlye 6 site barındırmalı hosting daha ne olsun.

Güzel Hosting'i bende kullandım. Herhangi bir kötü sorunla karşılaşmadım. Yalnızca düşük paketleri trafik konusunda biraz yetersiz kalabiliyordu ama gayet iyi bir firma.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al