wmaraci reklam

Veridyen Hosting Sunucu Yavaşlığı

27 Mesajlar 3.921 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
bladekardes Pingdom analizde; Avrupa lokasyonda 811 ms yani 1 sn altında açılıyor site, bu gayet iyi bir orandır.

Pagespeed mobil puanı ise 70, bu bir çok siteden daha iyi bir puan :) Tabii ki yükseltilebilir, ancak bunun için mobil uyum testinde çıkan hataları düzenlemelisiniz.

Webpagetest analizine baktığımızda; İstanbul lokasyonda siteniz ortalama 2.50 sn de açılıyor.

Detaylara girdiğimizde ilk gözümüze çarpan; admin ajax php oluyor.

https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.0/jquery.min.js:3

Yüklenme süresi 807 ms.

Fontlar 1.32 sn de yükleniyor mesela. Ayrıca Jetpack eklentisinden kaynaklı 1.56 sn yüklenme süresi var.

Logo 2.26 sn, favicon ise 2.41 sn de yükleniyor.

Şimdi, her şeyi yaptığınıza eminmisiniz :)

Kısaca göz attım ve size aynen aktardım. Daha önce dediğim gibi logo ve favicon önemlidir mesela ilk açılışta. Sonra tüm resimlerin optimize edilmiş olması gereklidir. Daha sonra ise cache ayarları doğru olmalıdır. Mesela Jetpack cpu yükselmesine neden olan bir eklentidir, ben hiç kullanmam.

Kolay gelsin :)

wmaraci
reklam

UfukGedik UfukGedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 12 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

bladekardes adlı üyeden alıntı

O js'yi az önce sildim ben temadan. Yani js klasöründen. Ama sanırım silmem gereken daha başka yerler de var. Eğer sorun oluşturacaksa geri yükleyebilirim. Çünkü yaklaşık 15 dakika önce sildim o js dosyasını, sitede kullanmadığımdan ötürü. Ne önerirsiniz?

Not: Geri yükledim js dosyasını.

JS ftp üzerinden silmeyi asla tavsiye etmem.Siz ftp den silseniz bile hâla tema/eklenti onu çekmeye devam edecek.O yüzden o JS objesini kullanan temayı/eklentiyi düzenlemeniz gerek yada silmeniz.

Dediğim gibi buna ek olarak, dilerseniz hizmetinizi Netdirekt tarafına taşıtabilirsiniz sıra beklemeden. Netdirekt ana omurga üzerinden Cloudflare ile peering yapıyoruz.

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

bladekardes Pingdom analizde; Avrupa lokasyonda 811 ms yani 1 sn altında açılıyor site, bu gayet iyi bir orandır.

Pagespeed mobil puanı ise 70, bu bir çok siteden daha iyi bir puan :) Tabii ki yükseltilebilir, ancak bunun için mobil uyum testinde çıkan hataları düzenlemelisiniz.

Webpagetest analizine baktığımızda; İstanbul lokasyonda siteniz ortalama 2.50 sn de açılıyor.

Detaylara girdiğimizde ilk gözümüze çarpan; admin ajax php oluyor.

https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.0/jquery.min.js:3

Yüklenme süresi 807 ms.

Fontlar 1.32 sn de yükleniyor mesela. Ayrıca Jetpack eklentisinden kaynaklı 1.56 sn yüklenme süresi var.

Logo 2.26 sn, favicon ise 2.41 sn de yükleniyor.

Şimdi, her şeyi yaptığınıza eminmisiniz :)

Kısaca göz attım ve size aynen aktardım. Daha önce dediğim gibi logo ve favicon önemlidir mesela ilk açılışta. Sonra tüm resimlerin optimize edilmiş olması gereklidir. Daha sonra ise cache ayarları doğru olmalıdır. Mesela Jetpack cpu yükselmesine neden olan bir eklentidir, ben hiç kullanmam.

Kolay gelsin :)

Herkes aynı şeyi diyordu, ama Jetpack'i seviyordum.. Siz de bundan şikayet edince, sildim gitti. Bıktırdınız beni. :laugh: Kullanmayacağım bir daha.

Logo konusunda yapacak bir şeyim yok, yapabileceğimin en iyisini yaptım logo için. (Mobil hariç, mobil bağlamında logoya hiç bakmadım. Ama o da iyidir diye düşünüyorum.)

Favicon 1kb, ona daha fazla bir şey yapamam.

Admin ajax demişsiniz, işte ona bir şeyler yapabilirim sanırım ama, ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Ajax ne onu bilmiyorum, admin ajax ne yapar onu bilmiyorum. Birkaç referans link ya da öneride bulunabilir misiniz?

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)

UfukGedik adlı üyeden alıntı

JS ftp üzerinden silmeyi asla tavsiye etmem.Siz ftp den silseniz bile hâla tema/eklenti onu çekmeye devam edecek.O yüzden o JS objesini kullanan temayı/eklentiyi düzenlemeniz gerek yada silmeniz.

Dediğim gibi buna ek olarak, dilerseniz hizmetinizi Netdirekt tarafına taşıtabilirsiniz sıra beklemeden. Netdirekt ana omurga üzerinden Cloudflare ile peering yapıyoruz.

Teşekkür ederim. Veridyen'e ticket açtım dediğin gibi netdirekt için. Onur Çağlar, taşıma işlemini gerçekleştirip bilgi vereceğim diye yanıtladı. Bunun yanında, netdirekt'e geçtiğimde cdn kullanıyor olacak mıyım, yoksa ekstra bir şey yapmam gerekli mi?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

UfukGedik UfukGedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 12 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

bladekardes adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim. Veridyen'e ticket açtım dediğin gibi netdirekt için. Onur Çağlar, taşıma işlemini gerçekleştirip bilgi vereceğim diye yanıtladı. Bunun yanında, netdirekt'e geçtiğimde cdn kullanıyor olacak mıyım, yoksa ekstra bir şey yapmam gerekli mi?

Netdirekt tarafında jetpack cdni değilde Cloudflare kullanmanızı önemle tavsiye ederim. Muhtemelen taşıma gece bize aktarılır. İşlemler sonrasında gece nöbetçisi arkadaşlar bilgi verecektir.

• Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)

UfukGedik adlı üyeden alıntı

Netdirekt tarafında jetpack cdni değilde Cloudflare kullanmanızı önemle tavsiye ederim. Muhtemelen taşıma gece bize aktarılır. İşlemler sonrasında gece nöbetçisi arkadaşlar bilgi verecektir.

Jetpack'i sildim, Netdirekt'e geçirildiğimde cdn eklentim olmayacak. CDN'siz olmak yerine, ücretsiz CloudFlare kullanmamı mı tavsiye edersiniz?

kaplan61 kaplan61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Peyzaj
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Server taşıma sonrası 15 sn leri bulan bekleme ve ardından normal sürede açilma sorunum çözülmüş. Kullanıcı-Yazılım kaynaklı olmadığı bariz ortadaydı. Çözülmesine sevindim.

"Düzeltme ;malesef nadir de olsa siteye giriş 10 sn leri bulabiliyor.
Ayni yerden vps de alsam sorun devam eder mi acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al