wmaraci reklam

Vps WebTV Yardım?

7 Mesajlar 2.041 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ACelikaL ACelikaL I LOVE YOU PHP! Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gazeteci,Yazar,PHP Geliştirici
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 6, (%100)

merhaba arkadaşlar windows vps sunucum var ve ben bu sunucu üzerinden canlı yayın yapmak ıstıyorum livestream gıbı bır kurulusa para odemekten bıktım alternatıf bır cozumu olan ve yardım edecek benı bılgılendırecek arkadaslar varmı acaba ?

Ek Olarak: yardımcı olacak kımse yokmu arkadaslar ?

wmaraci
reklam

Stream Stream WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
öncelikle vps de ses kartı ekran kartı destekliyormu bunu sor hocam. Büyük ihtimal ses kartı takılı değildir. Bu yüzden vps den canlı yayın yapman zor biraz. Bu özelliklere uygun dedicated kiralaman gerekli.

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Aşağıda anlatımı var incelersen kurabilirsin.
VPS üzerinde ses kartına falan ihtiyacın yok.

Evet arkadaslar sanırım bir çok arkadasımız bu konudan müzdarip. Gecen gun aynı konuda bır arkadasımıza "Yardım edecegim" demiştim. Ve o konu altından yazmaktansa buradan yazmayı tercih ettim. Özellikle TV Yayını (Görüntü ve Ses Aktarımı) yapmak isteyen sunucu sahipleri için guzel bir makale olacagı kanaatindeyim.Umarım faydalı olur.

Oncelikle sunucumuza Shoutcast server kuracagız arkadaslar.
Bunun kurulumunu sanırım biliyorsunuz ama bilmeyenler için bir kez daha anlatayım basit ve hızlı yoldan.

Oncelikle sunucumuzda uygun bir yere asagıdaki komut ile shoutcast serveri cekiyor ve peşindende belirttiğim komutları yazıyoruz

wget www.yuregim.com/shoutcast.tar.gz
tar -zxvf shoutcast.tar.gz
pico sc_serv.conf ( eger pico calısmazsa nano kullanabilirisniz. // nano sc_serv.conf)

conf dosyasını actıgımızda degiştirecegimiz sadece 3 kısım bulunmakta arkadaslar. Bunları en acilinden bulup degişiyorsunuz.

MaxUser=32 // Anlık dinleyici sayınızı belirtir. Kafanıza gore degişebilirsiniz.
Password=changeme // Yayın şifreniz.Değişiyoruz.
PortBase=8000 // Yayın Portunuz. Kafanıza gore sunucudaki acık portlardan bırısını yazarsınız.

Bunları degiştirdikten sonra son olarak asagıdaki kodu yazalım. sunucuda calısan seyleri gormek için cektiğimiz ps x sonucunda yayının PID numarası daha net cıksın dıye.

mv sc_serv yayinadi

ve simdi asagıdaki komut ile yayını baslatıyoruz.

./yayinadi

Yayınımızı aktif ettik. Sıra geldi sunucumuza goruntu ve ses aktarımı yapmaya ve bunu izleyicilerimize aktarmaya.

Oncelikle asagıdaki dosyaları indirin arkadaslar.

www.yuregim.com/tv.rar

İçerisinde sayfakodlari ve tv_kurulum adında iki klasor bulacaksınız.

1- Kurulum klasorundeki dosyaları sırasıyla kurunuz arkadaslar.
2- sayfakodlari klasorundeki index.php yi kendinize göre (Meta taglar filan) düzenleyiniz.
3- play.php de yapacagınız tek degişiklik 93 nolu satırdaki asagı kod.

var leakurl = "http://server2.yuregim.com:1266/;stream.nsv";

Burası az once actıgımız yayın linki arkadaslar. Burada sadece domain adınızı ve portunuzu degişeceksiniz. Domain yerıne sunucunuzun IP adresinide kullanabilirsiniz. (Ornek: var leakurl = "http://188.125.175.2:1266/;stream.nsv";)

Bunları degiştirdikten sonra sitemizde uygun bir klasore atıyoruz. Ornegin www.yuregim.com/tv

Simdi sıra geldi programları kullanmaya.

Baslat menusunde NSV Tools adında bır program goreceksınız.

NSV Live Capture tıklıyoruz arkadaslar. Bu bilgisayarınıza baglı kamera goruntusunu ve sesi sunucuya aktaracagımız yer.Sırasıyla asagıdakileri yapalım. (Kameranın ozelliklerine gore bazı kısımlar sizde gorunmeyebilir.Olanları halledersınız.)

buradaki bilgiler sunucumuzda actıgımız yayın bilgileri.kendinize gore dolduracaksınız.

Son olarak Start Capture diyoruz ve yayına baslıyoruz. daha sonrada sayfakodlari içerisindeki kodları attıgımız sayfayı acıyoruz.Eger bolgesel yada yerel bir tv yayınını aktaracaksanız yine aynı işlemleri yapıyorsunuz.Mixer cıkısları vs vs onları TV lerin teknik elemanları halledecektir. Splitcam gibi uygulamalar ile video listenizi olusturup oradaki goruntuyude aktarabilirsiniz. Artık gerisi size kalmıs arkadaslar.

Umarım calıstırabilirrsiniz.Eksik yada yanlıs yazdıgım bır yer olursa, yada calıstıramazsanız buradan yazın arkadaslar.

Not: Forum sahipleri yada blog sahipleri konuyu KAYNAK BELİRTEREK yayınlayabilirler.

Stream Stream WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Eline sağlık öncelikle.Sesi verdiği filmin sesini mi direkt alıyor. ses off durumda vps de çünkü.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ACelikaL ACelikaL I LOVE YOU PHP! Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gazeteci,Yazar,PHP Geliştirici
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaslar yardımınız ıcın tesekkurler ancak kendı cabam ıle cozdum olayı
flash medıa server kurdum vps ye ve lıve stream ıle baglandım
ve yayını verdım basarılı bır sekılde..
melankolia hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

ByN34 ByN34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uploader
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
konuyu hortlartmıs gibi olacam ama bu olay vpsde oluyor mu acaba

www.BrtFix.Com - 4K Türkçe Dublaj Film İndir

Hhasan Hhasan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
Evet te cok aradinmi bunu
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al