wmaraci reklam

Whm nameserver ayarlaması

3 Mesajlar 517 Okunma
wmaraci reklam

bilaldemirkr bilaldemirkr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 7 / 20
  • Ticaret 8, (%88)
Merhba arkadaslar whm ve sitem farklı sunucularda domaini heriki sunucuyada yönlendirdim ns ve a kaydıyla fakat whmde site kurunca kurdugum sitenn domainini whmnn nslerine yönlendirince olmuyor dün aksam whmcs sitemin kurulu oldugu yoncudan sitenin ip kaytlarina girip a kaydi ekledim ve ordanda domaini whmye bagladim whmdeki siteler sorunsuz acilmaya basladi fakat sonrada söyle bi sorun oldu whmcs sitem ssl hatasi veriyor bu sorunu nasl cözebilirim yardmcı olabilirmsnz

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba bilaldemirkr

örnek bir nameserver yapılandırması nasıl olmalıdır?;

Öncelikle şu işlemi yapın ; http://blog.cliaweb.com/whm-ozel-nameserver-olusturma.html

Alan adı için whm kurulu sunucuda özel nameserver kayıtları oluşturmalıyız. Örneğin ;

Kayıt türü : A
Değer : sunucuipadresi

Kayıt türü : A
Değer : sunucuipadresi

Ardından alan adı firması üzerinden ns1 ve ns2 ye ait alt / özel nameserver kayıtlarını aynı sunucu ip adresi ile oluşturmalıyız. Bu sayede alan adının ns1 ve ns2 kaydı whm kurulu sunucuyu işaret edecektir. WHM ye eklenen her alan adının dnslerini bu ns1 ve ns2 ile güncellersek sorunsuz bir dns güncellemesi olacaktır.

Siz zaten belirttiğiniz güncellemeyi yapmışsınız sanırız SSL hatasının nedeni başka olabilir. Burada sunucu firmanıza rica ederseniz muhtemelen kısa sürede sorunu çözeceklerdir.

iyi çalışmalar dileriz.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

bilaldemirkr bilaldemirkr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 7 / 20
  • Ticaret 8, (%88)
Herseyi düzgünce yaptim ama olmuyor hala siteye ulasilmiyr diyor whmde kurulan sitelerde anlamadm gitti

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al