Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 2 Yazan Mrtcn

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Hosting Bilgi Alışverişi

Yurtdışı firmadan dedicated server arıyorum

Okunmamış 17 Mart 2019, 01:30
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 39 / Erkek
Meslek: Bilg
Ad, Soyad: Ab... Ar...
Ticaret: 0, 0%
Herkese merhaba
Bir windows sunucuya ihtiyacım var. Yurtdışı firmadan kiralama yapmak istiyorum.
Yeterli performans verdiği sürece VPS veya VDS olabilir.
Kendi yaptığım bir yazılım çalışacak.
32gb RAM, 250gb storage (SSD veya SAS), orta üstü bir işlemci olmalı (>= 8core). Sunucuyu RDP ile bağlanıp yöneticem. Herhangi bir windows sürüm olabilir.
Bütçe olarak aylık 50$ 60$ civarı verebilirim.

Hetzner vs gibi birkaç firma buldum webden. Genelde windows için çok fazla lisans ücreti istiyorlar. Benzer özelliklerde türkiyede sunucularım da var. 40 50 dolar ödüyorum, işletim sistemi için ek para almıyorlar. Yurtdışı firmalardan benzer bir seçenek bulamadım bir türlü.

Linux bi suuncu kiralayıp daha sonra kendim windows kurabilir miyim bilmiyorum. Windows lisansım da yok. Trial 3 aylık falan windows varsa ve kurabilirsem o da işimi görür. Açıkçası sunucu yönetmek falan pek anlamam. Yazılımcıyım ama sistem yönetimi pek bilmem.

Tavsiyeye veya yardıma ihtiyacım var. Direk windowslu sunucu yada linux sunucu+windows kurulumu şeklinde tavsiye verebilirseniz çok sevinirim
Okunmamış 17 Mart 2019, 01:47
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
Sistem Destek Uzmanı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Hetzner ile çalışın istediğiniz makinayı 25 euroya şu linkten https://www.hetzner.com/sb alırsınız. Windows kurmak içinde supporta yazın makinaya uzaktan kurabilmeniz için ISO atıyorlar. 5 dakikada kurabilirsiniz. Para vermenize ilk aşamada gerek yok.(kendi lisansınızı atarsınız yada öyle kullanın sorun olmaz)
ontedi ve Kodespa bunu beğendi.
Okunmamış 17 Mart 2019, 01:52
turk5 Adlı Üyenin Avatarı
turk5.com

Ad, Soyad: Ad... Ak...
Ticaret: 2, 100%
Burdaki fiyatlara bakin bir de: https://www.ovh.de/virtual_server/vps-cloud-ram.xml
Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com
Okunmamış 17 Mart 2019, 02:01
sworks Adlı Üyenin Avatarı

Meslek: WordPress
Ad, Soyad: Ah... Ko...
Vultr firmasını öneririm. Kendim de bu firma ile çalışıyorum, Dünyanın en iyileri arasında.

Linkimden üye olup kartınızı tanımlamanız durumunda bir aylık 50$ hediye bakiye vermektedir. Ayrıca Twitter sayfalarını beğenmeniz halinde ise kalıcı olarak 3$ daha bakiye ekliyor. Network gücü çok iyi.

https://www.vultr.com/?ref=7814960-4F
Okunmamış 17 Mart 2019, 03:20
WM Aracı

Meslek: Bilgi işlem
Ad, Soyad: Yu... Ga...
online.net i de inceleyin
Okunmamış 17 Mart 2019, 04:16
QuiTR Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Kameraman
Ad, Soyad: To... Şe...
Ticaret: 3, 67%
Google Cloud araştırın hocam 1.500TL Değerinde hediye bakiye veriyor size forumda bir arkadaş paylaşmıştı ben şuan sorunsuz şekilde kullanmaktayım.
www.takipbegeni.net Piyasanın En Ucuz Sosyal Medya Bayilik Paneli.
Okunmamış 17 Mart 2019, 16:51
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 39 / Erkek
Meslek: Bilg
Ad, Soyad: Ab... Ar...
Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Hetzner ile çalışın istediğiniz makinayı 25 euroya şu linkten https://www.hetzner.com/sb alırsınız. Windows kurmak içinde supporta yazın makinaya uzaktan kurabilmeniz için ISO atıyorlar. 5 dakikada kurabilirsiniz. Para vermenize ilk aşamada gerek yok.(kendi lisansınızı atarsınız yada öyle kullanın sorun olmaz)
ISO icin windows sürüm bilgisi vs istiyorlar mı? Windows lisansım yok. Lisans olmadan kurup kullanabileceğim sürüm hangisidir? İlerde rasgele kapanma falan yapar mı?

online.net e baktım. Start-2-L paketini sectim, odeme ekranına geldim ama işletim sistemi secimi gelmedi. Sanırım bu da KVM arayuzu verip ne istersen kur diyor. Bi cok firma bu şekilde, KVM ye windows kurabilir miyim bilemediğimden hazır windowslu secenek aradım.

KVM arayuzu üstünden lisanssız windows kurmak kolay mıdır? Lisans olayı, iso dosyasını bulma, kurulum sonrası rdp yi firewall ı ayarlama vs detaylı bilgi verebilir misiniz?
Okunmamış 17 Mart 2019, 16:58
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
Sistem Destek Uzmanı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Gö...
Alıntı:
abdullaharslan Adlı Üyeden Alıntı
ISO icin windows sürüm bilgisi vs istiyorlar mı? Windows lisansım yok. Lisans olmadan kurup kullanabileceğim sürüm hangisidir? İlerde rasgele kapanma falan yapar mı?

online.net e baktım. Start-2-L paketini sectim, odeme ekranına geldim ama işletim sistemi secimi gelmedi. Sanırım bu da KVM arayuzu verip ne istersen kur diyor. Bi cok firma bu şekilde, KVM ye windows kurabilir miyim bilemediğimden hazır windowslu secenek aradım.

KVM arayuzu üstünden lisanssız windows kurmak kolay mıdır? Lisans olayı, iso dosyasını bulma, kurulum sonrası rdp yi firewall ı ayarlama vs detaylı bilgi verebilir misiniz?
Sistemdeki ISO'lar şuan hetznerde şunlar

Windows server 2012 yada 2016 sürümlerinden birini seçin, lisanssız kullanmanız sorun çıkartmaz sadece güncelleme yapamıyorsunuz hepsi bu, Ücreti ödediğiniz sürece kapanmaz. Öyle random bir durum olmuyor yani

diğer firmalarda ise genelde durum aşağıdaki gibi oluyor.

KVM ile windows kurulabiliyor lakin ISO'yu network üzerinden boot edeceğiniz için kurulum aşamasında %100 görmeniz için saatler geçebilir. O yüzden genelde supportdan direk hazır iso boot etmelerini isteriz.
Okunmamış 17 Mart 2019, 17:13
www.ontedi.com

Ad, Soyad: Se... To...
Ticaret: 2, 100%
Bu konu güzel, açıkcası yabancı sağlayıcılardaki windows lisans ücretleri nedeniyle askıya almıştım.

İmzam bulunsun ilerleyen zamanlarda yardımcı olur bana bu konu.
www.ontedi.com
www.cizgi.site
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Hosting Bilgi Alışverişi